Wolverhampton Wanderers Anglie - Wolverhampton Wanderers - Zprávy

Udrží se Arsenal na prvním místě Premier League?

V sobotu odpoledne nabídne program anglické Premier League zajímavý duel mezi londýnským Arsenalem a nebezpečným Wolverhamptonem Wanderers. Gunners by rádi navázali na poslední ligovou výhru nad Brentfordem, díky níž se dostali do čela tabulky anglické nejvyšší soutěže, naopak hosté by nejraději zapomněli na poslední výlet do Londýna, minulý týden totiž padli na půdě Fulhamu.

Vlci na skalp Kohoutů nenavázali. Fulhamu pomohl ze série nezdarů penaltový velmistr Willian

Hráči Fulhamu vyhráli ve 13. kole Premier League na vlastní půdě s Wolves 3:2. Duel začal pro domácí družinu skvěle, když ji už v sedmé minutě poslal do vedení přesně dorážející Alex Iwobi. Vlci se však brzkým gólem nenechali rozhodit a díky hlavičkujícímu Matheusu Cunhovi ještě před odchodem do šaten vyrovnali. Ve druhé půli se pak skóre měnilo ještě třikrát a pokaždé to bylo z penalty. Hned dva pokutové kopy proměnil za domácí Willian, přičemž jeden z nich byl ve čtvrté minutě nastaveného času ten rozhodující.

Fulham vyzve v pondělní dohrávce nevyzpytatelný Wolverhampton

Program 13. kola anglické Premier League uzavře v pondělní dohrávce duel na Craven Cottage. Fulham a Wolverhampton Wanderers dělí v tabulce Premier League jen tři body a v letošním ročníku zatím patří do klidného středu tabulky. Svěřenci Marca Silvy naposledy prohráli s Aston Villou 3:1, Wolves pak před čtrnácti dny překvapivě udolali Tottenhamem Hotspur.

Z torza týmu nevykouzlil úspěšnou sestavu ani australský mág. Wolves v závěru senzačně otočili

Tottenham po těžké porážce s Chelsea nezvládl ani utkání 12. kola Premier League, když prohrál na hřišti Wolverhamptonu 1:2. Fanoušci nejsledovanější fotbalové ligy světa byli v očekávání, jak si hosté povedou bez několika klíčových mužů sestavy. Svěřenci australského kouče Angeho Postecogloua, jenž potřetí v řadě opanoval anketu o nejlepšího trenéra měsíce, začali utkání velmi dobře, jelikož se už ve třetí minutě prosadil vůbec poprvé v dresu Spurs Brennan Johnson. Po jeho zásahu ale favorit sáhl k defenzivní taktice, což se mu krutě vymstilo v závěru. V něm se ukázal být klíčovým momentem nástup Pabla Sarabii, jenž gólem a asistencí zařídil bleskový obrat.

Značně oslabený Tottenham vyrazí na Molineux

Minulý týden Tottenham Hotspur přišel o svou neporazitelnost v Premier League, a tak se v sobotním ligovém utkání proti Wolverhamptonu Wanderers pokusí vrátit na vítěznou vlnu. Značně oslabený tým Angeho Postecogloua v pondělí večer podlehl londýnské Chelsea, stejně tak Wolves po dalším kontroverzním výroku VAR podlehli poslednímu Sheffieldu United.

Sheffield se vzepřel roli otloukánka, Vlkům na Bramall Lane nehrál čas do karet

Hráči Wolves nestačili v 11. kole Premier League na poslední Sheffield, se kterým překvapivě padli 1:2. V první půli měli navrch Vlci, ale neskórovali. Naopak ve druhém poločase tvrdou ranou poslal Cameron Archer do vedení Žiletky. Hosté sice srovnali, poslední slovo si ovšem vzali opět domácí, když Oliver Norwood proměnil pokutový kop v závěru dlouhého nastavení. The Wanderers tak prohráli poprvé po pěti zápasech s bodovým ziskem, zatímco jejich soupeř se mohl radovat z prvního vítězství v letošním ligovém ročníku.

Poslední Sheffield hostí Wolverhampton

Sheffield zůstává po 10 kolech jediným mužstvem Premier League, které ještě nevyhrálo a o své premiérové vítězství bude v sobotu usilovat proti dvanáctému Wolverhamptonu. Hosté podávají v posledních týdnech dobré výkony a z posledních čtyř ligových utkání odešli neporaženi.

Newcastle zklamání z Ligy mistrů nezažehnal, k vítězství jej nedovedly ani dva góly Wilsona

Wolves remizovali v 10. kole Premier League na domácí půdě s Newcastlem 2:2, a prodloužili tak ligovou sérii bez porážky na pět duelů. Straky se mohly z pohledu ofenzivy tradičně spolehnout na Calluma Wilsona, jenž nejprve otevřel skóre, na což v závěru úvodního dějství navázal proměněnou penaltou. Zaznamenal tak sedmý ligový gól. Svého produktivního střelce ale měli k dispozici také Vlci, v jejichž dresu rozhodl o konečné dělbě bodů Hee-Chan Hwang. Jihokorejský fotbalista se v této sezoně anglické nejvyšší soutěže prosadil již pošesté.

Wolverhampton přivítá Newcastle

Newcastle se v 10. kole pokusí prodloužit sérii neporazitelnosti na půdě dvanáctého Wolverhamptonu. Hosté neprohráli už pět utkání v řadě a chtějí si spravit chuť po nepovedeném vystoupení v Lize mistrů, kde těsně prohráli s Dortmundem a přišli o švédského útočníka Isaka.

Cestu za výhrou zmařil Třešním zpackaný úvod druhé půle. Wolves těžili z dlouhé přesilovky

Bournemouth v devátém kole Premier League sahal po premiérovém vítězství v sezoně, nakonec ale odešel z utkání po prohře 1:2 s Wolves bez bodu. Jako první se na listinu střelců zapsal po čtvrthodině hry Dominic Solanke, který se gólem či asistencí podílel na pěti z celkových šesti zásahů The Cherries v této ligové sezoně. Krátce po změně stran však vyrovnal Matheus Cunha a v 54. minutě byl naprosto zbytečně vyloučen Lewis Cook. "Vlci" dlouhou početní výhodu v závěru využili zásluhou Saši Kalajdžiće.

Oslaví Bournemouth premiérové vítězství proti Wolverhamptonu?

Domácí tým stále čeká na premiérové vítězství v letošní sezóně a v sobotu doma přivítá Wolverhampton, proti kterému v minulé sezóně ani jedno utkání neprohrál.

Jihokorejec z Wolves opět mířil přesně, porážku Aston Villy odvrátil premiérový gól Torrese

Duel osmého kola Premier League mezi domácím Wolverhamptonem a Aston Villou skončil remízou 1:1. Branky padaly až po změně stran. Tu první vstřelil ve výborné formě hrající Hee-Chan Hwang poté, co mu míč naservíroval po skvělé individuální akci Pedro Neto. Hosté však brzy přispěchali s odpovědí, když dělbu bodů zařídil v pádu Pau Torres. Španělský obránce se na anglické půdě prosadil vůbec poprvé od přestupu z Villarrealu.

Wolverhampton a Aston Villa změří síly ve West Midlands derby

Aston Villa se po důležitých výhrách utká v nedělním West Midlands derby s rivalským Wolverhamptonem Wanderers. Zatímco se svěřenci Unaie Emeryho v týdnu radovali z pozdní vítězné branky v zápase Konferenční ligy, Wolves minulý víkend ukončili perfektní vstup Manchesteru City do sezony a překvapivě získali všechny tři body.

City po kolapsu v poháru znovu narazilo, na úřadujících šampionech si pošmákli Wolves

Hráči Wolverhamptonu porazili v sedmém kole anglické Premier League Manchester City na domácím hřišti 2:1. Vlci se vedení ujali již v úvodní čtvrthodině, kdy si centrovaný míč srazil do vlastní sítě kapitán hostů Ruben Dias. Obraz hry následně odpovídal předpokladům a výrazný favorit se ve druhé půli dočkal vyrovnání, v 66. minutě mu však rozhodující úder zasadil Hee-Chan Hwang. Jihokorejec svým čtvrtým ligovým gólem připravil úřadujícímu mistrovi premiérovou bodovou ztrátu v sezoně.

Nepřesvědčivý Wolverhampton doma v roli outsidera vyzve Manchester City

V sobotu po poledni se na Molineux střetnou dva týmy, které v týdnu vypadly z EFL Cupu, domácí trápící se Wolverhampton vyzve v ligovém souboji obhájce titulu Manchester City. Zatímco svěřenci Garyho O’Neila překvapivě podlehli druholigovému Ispwichi Town, hosté ve středu padli s Newcastlem United.