Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Preview: FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905

Minimálně na rok se bude s nejvyšší soutěží loučit Hradec Králové. Votroci na závěr sezony přivítají Bohemians 1905, kterým už také o nic nejde. Klokani se zachránili a konec soutěže si mohou patřičně užít.

Dostál je rád, že nebude muset zachraňovat ligu jako se Slavií

Obránce Bohemians 1905 Martin Dostál má radost, že si"klokani" zajistili setrvání v první lize už v předposledním 29. kole díky domácí výhře 2:0 nad Karvinou a porážce Hradce Králové 2:3 na Spartě. Autor druhé branky si totiž nechtěl zopakovat sezonu 2013/14, v níž se zachraňoval se Slavií až v posledním dramatickém kole.

Svět je zase v pořádku, řekl trenér Hašek po záchraně Bohemians

Trenér Bohemians 1905 Martin Hašek cítil radost a úlevu, že dovedl pražský tým k záchraně už ve 29. kole první ligy. Po sobotním vítězném domácím utkání s Karvinou (2:0) poděkoval nejen hráčům, ale i Spartě za výhru nad Hradcem Králové a svému předchůdci na lavičce "klokanů" Miroslavu Koubkovi.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0

Fotbalisté Bohemians 1905 ve 29. ligovém kole doma porazili nováčka Karvinou 2:0 a zachránili se v nejvyšší soutěži. Pražanům pomohla i porážka Hradce Králové 2:3 na Spartě, po níž Východočeši sestoupili ještě před závěrečným utkáním sezony proti Bohemians. O góly se v Ďolíčku postarali už v první půli Rus Jevgenij Kabajev a Martin Dostál. "Klokani" ukončili sérii porážek, která trvala čtyři zápasy.

Česká liga může v sobotu poznat oba sestupující celky

Vedle titulu může sobotní předposlední kolo ligy rozhodnout také o sestupujících klubech. Nejhůř na tom je poslední Příbram, která udrží naděje na záchranu pouze vítězstvím nad rovněž ohroženou Jihlavou. V nelehké pozici je i předposlední Hradec Králové, protože nastoupí na hřišti třetí Sparty. Klid nemají ani Bohemians 1905.

Teplice udolaly Bohemians a drží se v boji o čtvrté místo

Tepličtí hráči ve 28. kole první ligy doma porazili Bohemians 1905 1:0 gólem Michala Jeřábka ze 41. minuty. Bodovali tak v osmém utkání po sobě, na pátém místě stáhli náskok čtvrté Mladé Boleslavi na dva body a udrželi šanci na evropské poháry. Pražané naopak počtvrté za sebou prohráli a jsou jediný bod nad pásmem sestupu.

Hašek: Věřím, že po 30. kole budeme mít hlavy nahoře

Ačkoli se Bohemians Praha 1905 po prohře 0:1 v Teplicích smrsknul náskok na sestupové pásmo na jediný bod, záložník Martin Hašek mladší zůstává optimistou. Věří, že "klokani" poslední dvě ligová kola zvládnou a záchrana je posilní do další sezony.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 1:3

Slavia zvedla hozenou rukavici a po vítězství ve vršovickém derby má na čele dvoubodový náskok a šance na titul ve svých rukou. Sešívaní byli v Ďolíčku lepším týmem a nakonec se prosadili celkem třikrát.

Preview: Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha

Vršovické derby je dalším lákadlem 27. kola české nejvyšší soutěže. A půjde o hodně! Bohemians bojují o holé přežití, kdežto Slavia o mistrovský titul. A zatímco Klokani mají situaci ve svých rukou, slávisté nikoliv. Kdo se stane králem Vršovic a zároveň se přiblíží k vytouženému cíli?

Liberec porazil Bohemians 4:1 a posunul se na osmé místo

Hráči Liberce zvítězili v dohrávce 26. kola nad Bohemians 1905 4:1 a připsali si nejvyšší výhru v této ligové sezoně. Slovan rozhodl o svém triumfu už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nigerijec Ubong Ekpai a jednou Milan Baroš. V 78. minutě z penalty snížil Tomáš Berger, ale v 89. minutě přidal čtvrtý gól domácích Radek Voltr.

Vyhráli jsme zaslouženě, radoval se Trpišovský

Liberečtí zvítězili v dohrávce 26. kola nad Bohemians 1905 4:1 a připsali si nejvyšší výhru v této ligové sezoně. Slovan rozhodl o svém triumfu už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nigerijec Ubong Ekpai a jednou Milan Baroš. V 78. minutě z penalty snížil Tomáš Berger, ale v 89. minutě přidal čtvrtý gól domácích Radek Voltr.

Preview: Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905

Hodně důležitý souboj čeká Bohemku, která zavítá pod Ještěd do Liberce. Oba celky ještě v boji o záchranu nemají vyhráno, tím spíš Klokani, kteří mají k dobru jen čtyři body. U Nisy se také pokusí o to, co se jim tam ještě nikdy nepodařilo - zvítězit.

Bohemians si stěžují na výkon rozhodčího v utkání se Zlínem

Bohemians Praha 1905 podali oficiální protest proti výkonu rozhodčího Ondřeje Pechance při sobotní prohře 0:2 v ligovém duelu se Zlínem. Vršovický celek je názoru, že sudí měl nařídit dva pokutové kopy ve prospěch Pražanů.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:2

Konečně! Zlín se dočkal prvního jarního vítězství a rovnou na horké půdě Bohemians 1905. Výhra se pochopitelně nerodila lehce, ale je jasné, že si Ševci museli pořádně oddechnout. Pro Bohemku je to komplikace, protože hrozba sestupu tu i nadále existuje.

Preview: Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín

Bohemians pod Martinem Haškem ve dvou zápasech neprohráli a tento fakt budou chtít ještě vylepšit v zápase s trápícím se Zlínem. Fastav pokračuje v jarní mizérii, dokáže jí v Ďolíčku přerušit nebo se opět propadne tabulkou.