Pražští zastupitelé dnes souhlasili s vrácením pozemku u fotbalového stadionu Ďolíček, který měla svěřený do správy městská část Praha 10. Vrácení pozemku hlavnímu městu bylo podmínkou magistrátu vůči radnici, aby stadion, na kterém hraje prvoligový klub Bohemians Praha 1905, od majitele koupil.

Bohemians 1905 opouští pět fotbalistů. V jarní části sezony nebudou v pražském klubu pokračovat slovenský útočník Matúš Mikuš, srbský obránce Zoran Gajič, finský záložník Tomáš Hradecký, ofenzivní hráč Jiří Jeslínek a zadák Antonín Křapka. "Klokani" o tom informovali na svém webu.

Pražští radní souhlasili s vrácením pozemku u stadionu Ďolíček

Pražští radní souhlasili s vrácením pozemku u stadionu Ďolíček, který měla svěřený do správy městská část Praha 10. Na tiskové konferenci po jednání rady to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Vrácení pozemku hlavnímu městu byla podmínka magistrátu vůči městské části, aby stadion, na kterém hraje prvoligový klub Bohemians Praha 1905, od majitele koupil.

Bohemians dostali za zmrzlé hřiště pokutu 350 tisíc korun

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) potrestala klub Bohemians Praha 1905 pokutou 350 tisíc korun za nepřipravenou hrací plochu pro sobotní zápas s Plzní. Duel 16. ligového kola musel být kvůli zmrzlému povrchu odložen. Vršovickému celku hrozila i kontumace, ke které ale komise nesáhla.

Bohemians hrozí kvůli nezpůsobilému trávníku pokuta i kontumace

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se bude zabývat případem nezpůsobilé hrací plochy na stadionu Bohemians Praha 1905, kvůli které musel být odložen sobotní zápas s Plzní. Vršovickému klubu hrozí podle disciplinárního řádu až milionová pokuta i kontumace. LFA chce zároveň přijmout opatření, která by podobným problémům v budoucnu zabránila.

Trenér Koubek byl po podzimu spokojený napůl, chyběly mu góly

Trenéra Bohemians 1905 Miroslava Koubka v podzimní části sezony potěšil herní projev mužstva i bodový zisk, ale hlavní nedostatek viděl v nízké produktivitě. Absence gólů podle pětašedesátiletého kouče byla také problémem české reprezentace, u níž působí jako jeden z asistentů hlavního kouče Karla Jarolíma.

Komise pro stadiony trvá na pochybení ze strany Bohemians 1905

Za neodehráním sobotního utkání 16. kola první ligy mezi Bohemians Praha 1905 a Plzní jednoznačně stojí podle Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR pochybení domácího celku. Komise proto navrhuje, aby Ligová fotbalová asociace zanesla povinnosti pořadatele při vyhřívání do rozpisu soutěže.

Zápas Bohemians 1905 s Plzní byl odložen kvůli namrzlému hřišti

Utkání 16. kola první ligy mezi pražskými Bohemians 1905 a vedoucí Plzní bylo odloženo kvůli nezpůsobilé hrací ploše. Podle rozhodčího Radka Příhody by namrzlý trávník na stadionu v Ďolíčku mohl ohrozit zdraví hráčů. Plzeň, kterou ještě ve čtvrtek čeká zápas Evropské ligy s Austrií Vídeň, nyní vede tabulku o bod před Slavií.

Praha 10 schválila vrácení pozemku u stadionu Ďolíček magistrátu

Praha 10 schválila vrácení pozemku u stadionu Ďolíček ve Vršovicích magistrátu. Zastupitelé s ním souhlasili jednohlasně. Byla to podmínka hlavního města, aby stadion koupilo. Do konce roku by se měla poprvé sejít pracovní skupina, která budoucnost území bude řešit.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 3:0

Karviná doma po delší době zabrala a odskákali to pražští Bohemians 1905. Vše podstatné se událo ve druhém poločase. Krátce po změně stran se prosadil Panák a pojistku zařídil Janeček. Klokani měli šance hlavně v prvním poločase, jenomže ani jednu nedokázali přetavit v gól.

Preview: MFK Karviná - Bohemians Praha 1905

Karviná v předposledním kole podzimu přivítá Bohemku a oba celky by rádi napravily nezdar z minulého víkendu. Karvinští podlehli Spartě, Bohemka zase padla v Ďolíčku s Teplicemi.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 0:1

Klokani tentokrát v Ďolíčku padly a postaraly se o to nevyzpytatelné Teplice. Severočeši se dostali do rychlého vedení a to už nepustili, i když hráli od 31.minuty bez vyloučeného Lüftnera. O jedinou branku se postaral někdejší hráč Bohemky Jakub Hora.

Preview: Bohemians Praha 1905 - FK Teplice

Jen dva body dělí od šestých Bohemians osmé Teplice. Klokani předvádějí zejména na domácí půdě stadionu v Ďolíčku líbivý fotbal, který navíc přináší důležité body. Podaří se Klokanům zdolat i nevyzpytatelné Teplice?

Remízu ve vršovickém derby zařídili odchovanci soupeře

Remízu 1:1 ve vršovickém derby mezi fotbalisty Slavie a Bohemians 1905 zajistili svými brankami odchovanci soupeřova klubu. Skóre ve čtvrté minutě otevřel stoper "klokanů" Michal Šmíd, který vyrostl v Edenu, a dělbu bodů zařídil vyrovnávací trefou o devět minut později Milan Škoda. Ten přišel do Edenu z Ďolíčku.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:1

Boj o krále Vršovic dopadl nerozhodně a spokojenější budou určitě hosté. Klokani sice dali brzy gól, ale Slavia s rychlou odpovědí neotálela, trefil se Škoda.