Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:1

Zbrojovka doma pouze zachraňovala remízu 1:1 a atak na páté místo se prozatím odkládá. Pro Jihlavu má získaný bod svojí váhu, vzhledem k porážce Sigmy se náskok na sestupové pozice zvýšil dvě kola před koncem na čtyři body.

Preview: Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava

Oba týmy mají hodně o co hrát. Zatímco domácí mohou teoreticky pomýšlet na pohárovou Evropu, Jihlava není daleko od sestupové příčky.

Trenéra Brna Kotala by měl po sezoně vystřídat Habanec

Hráče momentálně šestého týmu ligové tabulky Zbrojovku Brno v příští sezoně nepovede trenér Václav Kotal, kterému po třech letech brněnského angažmá končí smlouva. Nahradit by jej měl na trenérské lavičce současný kouč Slovácka Svatopluk Habanec, který je členem nově připravovaného realizačního týmu.

Na hráče ligy za duben kandidují Hubník, Čížek a Folprecht

Nejlepším hráčem první ligy za duben se stane buď plzeňský stoper Roman Hubník, ofenzivní záložník Bohemians 1905 Tomáš Čížek, nebo liberecký středopolař Zdeněk Folprecht. Mezi trenéry na cenu v anketě Ligové fotbalové asociace kandidují plzeňský Karel Krejčí, brněnský Václav Kotal a liberecký Jindřich Trpišovský.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 4:2

Po bezbrankovém prvním poločase se U Nisy strhla přestřelka s vítězným koncem pro domácí Slovan. Ten šel po změně stran do vedení, ale vzápětí musel díky dvěma brankám Zbrojovky otáčet. Svěřenci trenéra Trpišovského nakonec zvítězili 4:2 a v tabulce se dostali na třetí místo před Mladou Boleslav.

Preview: Slovan Liberec - Zbrojovka Brno

Zajímavý zápas se odehraje pod Ještědem. V duelu dvou rozjetých týmů se střetne domácí Liberec s hostující Zbrojovkou.

Buchta nechápal, že proti Příbrami dokázal dvakrát asistovat

Obránce Petr Buchta byl hlavním strůjcem dnešního vítězství Brna 2:0 nad Příbramí, když ve druhém poločase připravil góly Michalu Škodovi a Jakubu Řezníčkovi. Třiadvacetiletý zadák se divil, že se mu povedly hned dvě asistence, když za svou předchozí ligovou kariéru podle svých slov nedal jediný přesný centr.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:0

Brněnská Zbrojovka dál živí naděje na evropské poháry. Moravané porazili Příbram 2:0 a na pátou Slavii už ztrácejí jen dva body. Brnu vystříleli výhru útočníci Škoda s Řezníčkem.

Preview: Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram

Natáhnout šňůru domácí neporazitelnosti už na osm utkání budou chtít fotbalisté Zbrojovky Brno, kteří přivítají trápící se Příbram. Hosté jsou jen tři body od sestupu a se svojí situaci dosti hazardují.

Krejčí si po dalším obratu pochvaloval charakter hráčů

Plzeňští ve 25. ligovém kole udolali Brno 2:1. Hosté brzy vedli po trefě Jakuba Řezníčka, za chvíli ale srovnal Jan Baránek a v 80. minutě rozhodl střídající Jan Kopic. V té době už Zbrojovka hrála bez Davida Paška, který byl v 56. minutě vyloučen.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:1

Viktoria Plzeň nadále neohroženě kráčí za titulem. Západočeši sice stejně jako před týdnem prohrávali, ale výsledek dokázali otočit. Rozhodující moment obstaral střídající Jan Kopic, jenž zaznamenal vítěznou branku. Zbrojovka se od 55. minuty musela obejít bez vyloučeného Paška.

Preview: Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno

V nedělním programu 25. kola české nejvyšší soutěže se představí oba hlavní kandidáti na titul. Jedním z nich je Plzeň, která má k ligovému prvenství nejblíže a v domácím prostředí přivítá Brno.

Brněnského kapitána Zavadila čeká operace kolena a dlouhá pauza

Brněnského kapitána Pavla Zavadila čeká příští týden operace křížového vazu. Léčba si vyžádá delší dobu, po rehabilitaci by se mohl zapojit až do zimní přípravy. Brzy osmatřicetiletý záložník pro klubový web Zbrojovky řekl, že aktivní kariéru nechce ukončit a plánuje návrat na prvoligový trávník.

Keresteš: Bez Zavadila bylo na hřišti nezvyklé ticho

I bez svého klíčového hráče Pavla Zavadila zvládli fotbalisté Zbrojovky Brno ligovou předehrávku s Bohemians Praha 1905. Po rychle inkasovaném gólu se jim podařilo otočit dvěma standardními situacemi otočit skóre. Oba úspěšné trestné kopy rozehrál z takřka stejného místa obránce Miroslav Keresteš.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 2:1

Zbrojovka Brno doma dokázala otočit výsledek proti Bohemians 1905 a připisuje si tři body. Klokany sice poslal do vedení Čížek, ovšem krátce na to si vstřelil vlastní gól Švec a obrat dokonal vítěznou brankou Škoda.