Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Brno získá Pilíka z Příbrami, v létě by měl přijít Polák

Záložník Tomáš Pilík bude po skončení smlouvy v Příbrami nastupovat v první lize za Brno. V létě by navíc do Zbrojovky měl přijít bývalý reprezentant Jan Polák, kterému vyprší kontrakt v Norimberku. Vedení o tom informovalo na klubovém webu.

Brno se snaží získat bývalého reprezentanta Poláka

Brněnské hráče by na jaře mohl posílit jejich odchovanec a bývalý reprezentant Jan Polák. Vedení klubu jedná o příchodu zkušeného defenzivního záložníka z druhé německé ligy, kde hraje za Norimberk. V plánu je také posílení pro pravý kraj hřiště. Zbrojovku naopak opustí Donnell Moukanza, který se dohodl na ukončení smlouvy.

Trenér Brna Kotal vidí rezervy v útočné hře

Trenéra Zbrojovky Brno Václava Kotala potěšilo sedmé místo v tabulce po podzimní části první ligy, stále však vidí rezervy v útočné hře. Koncovka je největší slabinou Brňanů: na podzim vstřelili pouze 17 branek, méně jich daly jen poslední Ostrava a předposlední Olomouc.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1

Mladá Boleslav jen remizovala v Brně 1:1, přesto ale přezimuje na třetím místě Synot ligy. Pro hosty se utkání nevyvíjelo dobře, ale na zásah Řezníčka zareagoval Jan Chramosta.

Preview: Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav

Korunovat vítězstvím relativně vydařený podzim se budou v Brně snažit jak domácí Zbrojovka, tak hosté z Mladé Boleslavi.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:1

Fotbalisté Sparty otočili v 15. kole první ligy zápas s Brnem a po domácím vítězství 2:1 udrželi v polovině soutěže tříbodový odstup za vedoucí Plzní. Zbrojovka se ujala v prvním poločase vedení díky gólu Jakuba Řezníčka, domácím ale po přestávce stačily dvě minuty k obratu, o který se postaral Lukáš Juliš a David Lafata.

Preview: Sparta Praha - Zbrojovka Brno

Tečku za 15. kolem Synot ligy udělá duel Sparty s Brnem. Letenští budou usilovat o návrat do čela tabulky. To hosté by rádi navázali na úspěšné předchozí ligové výjezdy, v nichž čtyřikrát ze šesti zápasů bodovali.

Bokša byl rád, že Jihlava zvládla klíčové utkání podzimu

Jihlavští v předehrávce 14. kola první ligy doma porazili Brno 2:0 a minimálně do soboty opustili předposlední místo. Zbrojovka nebodovala poprvé po čtyřech zápasech a zůstala v tabulce pátá. Vysočina rozhodla o třetím vítězství v sezoně až po změně stran, kdy se prosadili Lukáš Vaculík z penalty a Ekvádorec Augusto Batioja.

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:0

V předehrávce 14. kola Synot ligy zvítězila Vysočina Jihlava nad Zbrojovkou Brno 2:0 a učinila důležitý krok v záchranářských pracích. Naopak hosté nepotvrdili dobrou formu a po víkendu mohou opustit pátou příčku. O všem rozhodli z penalty Vaculík a Batioja.

Preview: Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno

Souboj týmů s rozdílnou formou i postavením v tabulce bude k vidění v Jihlavě. Domácí Vysočina se bude proti Brnu snažit vybojovat teprve druhé domácí vítězství v sezóně, a posunout se ze sestupové pozice.

Plzeň v úvodním osmifinále poháru doma těsně zdolala Brno

Plzeňští v úvodním osmifinále domácího poháru MOL Cupu porazili na svém hřišti Brno 2:1. Viktorii poslal do vedení v prvním poločase Bosňan Aidin Mahmutovič, po změně stran vyrovnal Jakub Řezníček, ale Jan Kopic zařídil Západočechům alespoň těsný náskok do odvety. Ta se bude na stadionu Zbrojovky hrát 2. prosince.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 3:1

Z náročného programu unavený Liberec, který ve čtvrtek urval cenné vítězství v Evropské lize proti Groningenu, prohrál v nedělním utkání 13. kola Synot ligy na hřišti Zbrojovky Brno 1:3.

Preview: Zbrojovka Brno - Slovan Liberec

Zajímavý duel dvou ve formě hrajících celků bude k vidění v Brně. Domácí Zbrojovka hostí Slovan Liberec. Oba celky dělí mezi šestým a čtvrtým místem pět bodů.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 1:1

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Příbramí a Zbrojovkou Brno. Na branky se muselo čekat až do 62.minuty, kdy padly v krátkém časovém intervalu obě. Nejprve se trefil Milan Lutonský a záhy odpověděl Antonín Barák.

Preview: 1. FK Příbram - Zbrojovka Brno

Oba soupeři se před týdnem radovali z ligového vítězství po téměř měsíční přestávce. Z dosavadního průběhu sezóny se zdá, že se oba kluby budou prát o klidný střed tabulky. V případě vítězství domácích, by se Příbram posunula za Brno na rozdíl jednoho bodu.