Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Kotal: Za druhou část jsme si tři body zasloužili

Brněnští zvítězili ve 2. kole první ligy nad nováčkem z Hradce Králové 3:0. Soupeře potrestali po rohových kopech, které zužitkovali obránci Aleš Schuster a Jakub Jugas. Brno tak vyhrálo v lize nad Hradcem poprvé od roku 2003, naopak Hradec v lize neskóroval už 587 minut v řadě.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 3:0

Brno si připsalo cenné tři body, když dnes jasně zvítězilo nad konkurentem z Hradce Králové. Diváci si přišli na své, když domácí vstřelili tři branky. Hosté sice nebyli výrazně horším týmem, ale nedařila se jim finální fáze.

Preview: Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové

Napravit nezdar z úvodního kola v Jablonci se na domácím stadionu v sobotu odpoledne pokusí brněnská Zbrojovka. Soupeřem jí bude nováček z Hradce Králové.

Vnímali jsme poměrně velký tlak, přiznal kouč Jablonce Šilhavý

Jablonečtí ani na sedmý pokus nenašli v úvodním kole první ligy přemožitele. Včera na domácím hřišti porazili Brno 2:0, když se o branky postarali v závěru obou poločasů Tomáš Čížek a Martin Pospíšil.

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0

Vítěznou premiéru mají za sebou fotbalisté Jablonce, kteří pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého porazili Brno 2:0. Výhru Baumitu nastartoval v prvním poločase zkušený Čížek a definitivní pojistku přidal až těsně před koncem nově příchozí Pospíšil.

Preview: Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno

Velká očekávání vkládá fotbalová veřejnost do prvního představení posíleného Jablonce. Severočeši v prvním zápase hostí na domácím hřišti Zbrojovku Brno.

Mužstvo Brna touží po klidném středu tabulky

Hrát v klidném středu tabulky a navázat na deváté místo z uplynulého ročníku touží Zbrojovka Brno. V týmu nedošlo v letní přestávce k výrazným obměnám kádru, jediným problémem managementu bylo nahradit zkušeného Luďka Pernicu, který zamířil do Jablonce.

Brno za 20 milionů opraví stadion, kde hraje Zbrojovka

Za téměř 20 milionů korun opraví Brno stadion, na němž hrají fotbalisté prvoligové Zbrojovky. Západní strana tribuny dostane nové zastřešení a sedačky, ČTK to dnes sdělil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Zbrojovka Brno zahájila přípravu s pěti nováčky

S pěti novými hráči dnes zahájili přípravu fotbalisté prvoligové Zbrojovky Brno. Na přestup přišel dvaadvacetiletý útočník Fabián Slančík z Dukly Banská Bystrica, na roční hostování získali Brňané obránce Jakuba Jugase ze Zlína a záložníka Jana Sýkoru ze Sparty. Testy podstupují útočníci Martin Surynek a Nigerijec s francouzským pasem James.

Hráčem května se stane Hušbauer, Pavelka, nebo Rada

Na cenu pro nejlepšího fotbalistu první ligy za květen kandidují Josef Hušbauer ze Sparty Praha, liberecký David Pavelka a Jakub Rada z dalšího pražského celku Bohemians 1905. Mezi trenéry se o ocenění Ligové fotbalové asociace (LFA) ucházejí ostravský Tomáš Bernady, Luděk Klusáček z Bohemians 1905 a Václav Kotal z Brna.

Trenér Kotal dostal v Brně smlouvu na další dva roky

Zbrojovku Brno dál povede trenér Václav Kotal. Devátý celek uplynulého ročníku první ligy s ním prodloužil smlouvu do konce června roku 2016. Nový dvouletý kontrakt má i jeho asistent Michal Šmarda. V realizačním týmu naopak končí trenér brankářů Kristian Barbuščák

Jablonec získal obránce Pernicu z Brna a Mišůna z Příbrami

Jablonec získal další dvě defenzivní posily pro novou sezonu. Do severočeského klubu přestoupil z Brna třiadvacetiletý Luděk Pernica a z Příbrami o rok starší Milan Mišůn. Oba obránci v novém působišti podepíšou tříleté smlouvy.

Zbrojovka Brno - Baumit Jablonec 1:0

Fotbalisté Jablonce nezvládli ani poslední utkání pod vedením trenéra Romana Skuhravého a rozloučili se s nevydařeným jarem porážkou 0:1 v Brně. Po třetí prohře za sebou klesli na konečné jedenácté místo právě za Brno a Ostravu. Gólem se o to zasloužil Malík.

Preview: Zbrojovka Brno - Baumit Jablonec

Sousedé v tabulce se spolu utkají v rámci posledního kola Gambrinus ligy. Přímý souboj o lepší příčku svedou v Brně domácí Zbrojovka a hostující Baumit Jablonec.

Plzeň vedení neudržela a rozešla se s Brnem nerozhodně

Další ztrátu na domácí půdě si zapsala plzeňská Viktoria, která se sice proti Brnu ujala brzkého vedení, ovšem ještě do poločasové přestávky bylo srovnáno a následně už se na remíze nic dalšího neměnilo.