Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Brno nevídaně ožilo a jeho forma straší soupeře

Po matném podzimu Brna je na jaře všechno úplně jinak. Beránkova parta se na jaře rozjela k obdivuhodným výkonům a po perfektním startu se nenápadně prolplížila až na sedmou příčku v tabulce, jen bod za pražskou Slavii.

1. FC Brno - SK Kladno 3:0

Jarní jízda Brna pokračuje i nadále ve velkém tempu. Proti poslednímu Kladnu se ani parta okolo středopolaře Polácha pořádně nenadřela, a přesto si připisuje další výhru.

Preview: 1. FC Brno - SK Kladno

Brno si na jaře drží skutečně báječnou formu. Zatímco na konci podzimních měsíců se trápilo a velmi rychle klesalo k sestupovým příčkám, nyní už mít strach o setrvání mezi elitou nemusí. Svou pozici by mělo v tomto kole potvrdit další výhrou, vždyť na jeho půdu zamíří poslední Kladno.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:1

Stínadla přišla v sobotu o svou nedobytnost. Brněnští fotbalisté potvrdili skvělou jarní formu a po výhře v Teplicích se tak Sparta udržela na pozici lídra.

Preview: FK Teplice - 1. FC Brno

Vedoucí Teplice přivítají fotbalisty Brna. Papírovým favoritem je domácí tým, jenž si bude chtít sobotní výhrou upevnit své postavení v tabulce. Zato Brno, které se pohybuje v klidném středu tabulky, během jara ještě nepoznalo hořkost porážky.

Střelec gólu Brna Dostálek byl s remízou s Baníkem spokojen

Fotbalisté Brna vykročili po nepovedeném podzimu rázně k cestě ze spodních pater do středu tabulky. Ve třech jarních utkáních získali sedm bodů a včerejší remízou 1:1 s Baníkem Ostrava potvrdili výkonnostní vzestup. Moravské derby nabídlo i v chladném počasí před slabou návštěvou pohledný a dramatický fotbal.

1. FC Brno - Baník Ostrava 1:1

Brno doma remizovalo s Ostravou 1:1. Hosté vedli po trefě Neuwirtha, ale deset minut před koncem vyrovnal Dostálek. Navíc domácím rozhodčí upřeli regulérní gól Kalabišky. "S bodem spokojen nejsem, dali jsme dva góly, ale jen jeden nám uznali," řekl domácí kouč Beránek.

Preview: 1. FC Brno - Baník Ostrava

Moravské derby mezi Brnem a Ostravou dnes uzavře 19. kolo první ligy. Brňané ve dvou jarních kolech neztratili ani bod a proti Baníku mohou potvrdit vynikající vzájemnou bilanci. V samostatné české lize s ním doma prohráli pouze jednou, hned v prvním souboji před šestnácti lety 0:1. Zápas začne v 17:30.

1. FC Slovácko - 1. FC Brno 0:2

Brno navázalo na domácí úspěch proti Liberci a i ve druhém kole jara, na horké půdě Slovácka, neinkasovalo a samo se prosadilo hned dvakrát. Naopak Slovácko na svůj první jarní gól stále čeká.

Preview: 1. FC Slovácko - 1. FC Brno

Brňané mohou prodloužit dlouhotrvající sérii výher nad Slováckem. To je totiž v ligovém zápase neporazilo už dlouhých sedm let! Nyní má však nejlepší možnost tuto mizernou sérii v moravském derby utnout.

Polách rozhodl, pak se zranil

Strůjcem vítězné jarní premiéry fotbalistů Brna byl třiatřicetiletý záložník Tomáš Polách. V zápase s Libercem po celý první poločas udával tempo hry, svým spoluhráčům rozděloval přesné přihrávky a minutu před přestávkou si naběhl za obranu soupeře, kde po přesném centru zkušeného Richarda Dostálka hlavou překonal brankáře Zbyňka Hauzra. Brňané neskrývali po vítězství, na které čekali od 2. října, radost a pohodu.

1. FC Brno - Slovan Liberec 1:0

Brno v úvodním jarním kole doma porazilo Liberec 1:0. Jediný gól utkání vstřelil minutu před přestávkou Tomáš Polách, který se netradičně prosadil hlavou.

Preview: 1. FC Brno - Slovan Liberec

Brno zahájí svou druhou část nejvyšší české fotbalové soutěže v sobotu v domácím zápase proti Liberci. Oba týmy figurují po podzimu ve druhé polovině tabulky, a tak do jara vstoupí s cílem vylepšit si své dosavadní ligové vystoupení v letošní sezoně.

Brněnští si přejí, aby nevydařená sezona rychle skončila

Fotbalisté Brna vstoupí do jarní části první ligy s jedinou myšlenkou: mít zbytek sezony co nejrychleji za sebou. Po nevydařeném podzimu jsou až na dvanáctém místě, přesto se však sestupu neobávají. Naopak podle ředitele klubu Pavla Mokrého chtějí Brňané během dvou až tří let bojovat o příčky v pohárové Evropě.

Z trojice Brazilců zůstal v Brně pouze Lira

Z trojice Brazilců zůstal v Brně po uzávěrce přestupů pouze třiadvacetiletý Elton Lira, který se vrátil ze zkoušky v Jihlavě. Útočník Dalmo odešel na hostování do bulharského Černomorce Burgas a jeho krajan Léo bude hostovat v nižší brazilské soutěži. V zimní přestávce zatím brněnský kádr opustilo šest fotbalistů a přišlo pět nových hráčů.