Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Mareček opouští Brno, za 31 milionů zamířil do Anderlechtu

Lukáš Mareček odchází z Brna do Anderlechtu Brusel. Oba kluby dnes večer podepsaly smlouvu. Mareček uzavře podle svého manažera Pavla Zíky s Anderlechtem smlouvu na 4,5 roku ve čtvrtek dopoledne. Brno za něj podle belgických novin dostane 1,2 milionu eur (31,3 milionu korun) a jedno procento z dalšího prodeje.

Mareček přestoupí z Brna do Anderlechtu

Lukáš Mareček odejde z Brna do Anderlechtu Brusel. Přestup má být dořešen během příštího týdne, kdy devatenáctiletý záložník podstoupí zdravotní testy. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem šedesáti milionů korun.

Brno nebude muset platit

Policie nebude nikomu účtovat svůj zásah proti rozvášněným fanouškům ostravského Baníku na stadionu v Brně v únoru 2009, který stál 80.000 korun.

Brno už nepočítá s trojicí Brazilců

Brněnský klub podle oficiálních stránek klubu už nepočítá s trojící Elton, Dalmo a Leo. Ti se totiž v podzimní fázi ligy příliš neosvědčili a od vedení prvoligového týmu tak dostali svolení k hledání nového angažmá. Do týmu naopak přichází Jaroslav Kolbas a Lukáš Křeček.

O brněnského Marečka se zajímá Anderlecht

Česká komunita v belgickém Anderlechtu se možná rozroste. Slavný bruselský klub má podle místního tisku zájem o mladého brněnského záložníka Lukáše Marečka. Podle dnešního vydání listu Le Soir by ho chtěl současný lídr belgické ligy získat na šest měsíců na hostování s možností následné koupě.

Beránka zklamaly brazilské posily

Velkým zklamáním jsou pro trenéra fotbalistů Brna Miroslava Beránka obě brazilské posily Léo a Dalmo. Oba hráči se v podzimní části nejvyšší soutěže neprosadili a nezapadli do týmu. Vedení brněnského klubu přitom uzavřelo s oběma Brazilci dlouhodobé čtyřleté smlouvy.

Brno povede i na jaře trenér Beránek

Fotbalisty prvoligového FC Brno povede i v jarní části soutěže trenér Miroslav Beránek. Rozhodlo o tom dnešní zasedání představenstva klubu. Beránkova pozice byla nejistá po špatných výsledcích v závěru podzimní sezony. Po ní jsou Brňané dvanáctí v tabulce a od sestupové pozice je dělí šest bodů.

Slavia po čtyřech kolech poprvé vyhrála díky Skácelově hattricku

Hráči Slavie svému trenérovi Karlovi Jarolímovi výhrou nad Brnem v posledním ligovém dějství přece jen vylepšili náladu, ale v úvodu utkání měl kouč mistra ke spokojenosti daleko.

Slavia Praha - 1. FC Brno 3:1

Slavia si v posledním podzimním ligovém kole nemohla dovolit žádnou bodovou ztrátu. I když nezačala zrovna nejlépe, po devadesáti minutách však brala tři body za výhru 3:1. Největší podíl na ní má Rudolf Skácel, který vsítil hattrick.

Preview: Slavia Praha - 1. FC Brno

Oba týmy nemohou být spokojené s první polovinou ligové sezony. Nyní se střetnou v neděli ve vzájemném duelu. Mistrovská Slavia doma přivítá fotbalisty Brna.

Brněnský obránce Trousil podstoupí příští týden opět operaci

Pouze poločas dnes odehrál kapitán brněnských fotbalistů Jan Trousil při návratu na trávník po devítiměsíční přestávce po zlomenině zánártní kůstky. V zápase proti Českým Budějovicím, který domácí prohráli 0:3, jej noha začala bolet už po deseti minutách, ale se sebezapřením vydržel hrát až do přestávky.

Brňané budou řešit otázku trenéra až po podzimní části sezony

Trenérem fotbalistů Brna zůstane minimálně do konce podzimu Miroslav Beránek. Vedení klubu, který vyhrál jediné z posledních jedenácti prvoligových utkání, se otázkou trenéra hodlá zabývat až v zimní přestávce. Nic na tom nezměnila ani dnešní porážka 0:3 s posledními Českými Budějovicemi.

1. FC Brno - České Budějovice 0:3

Brno pokračuje v krizi a pěti zápasové čekání na výhru prodloužilo druhou překvapivou porážkou v řadě. Budějovice nasázely v dnešním utkání jen o branku méně, než za předchozích sedm utkání na hřištích soupeřů dohromady a odrazily se ode dna.

Preview: 1. FC Brno - České Budějovice

V posledním domácím zápase podzimu přivítá desáté Brno fotbalisty Českých Budějovic, kteří se krčí na samotném dně prvoligové tabulky.

Bohemians Praha - 1. FC Brno 2:1

Střížkovští Bohemians doma porazili Brno 2:1. O branky se postarali za domácí Jeslínek s Dobešem, za hosty se trefil Dalmo. Autor vítězné branky Dobeš utkání nedohrál, neboť byl v závěru po druhé žluté kartě vyloučen.