Lille OSC Francie - Lille OSC - Zprávy

Dogy hostí neporažený RC Lens

Předloňský mistr z Lille zatím střídá dobré výsledky se špatnými a ustálit formu bude chtít v neděli proti neporaženému RC Lens. Mezi oběma celky zeje už osmibodová propast a pokud chce Lille bojovat o evropské poháry, mělo by tento duel zvládnout.

Lorient i v oslabení porazil Lille a pokračuje ve skvělých výkonech

V popředí tabulky zůstane i po tomto týdnu Lorient. Les Merlus navázali na výkony před reprezentační pauzou a proti Lille zapsali již sedmou výhru v sezoně! Tři body jsou o to sladší, že se je podařilo vybojovat v početní nevýhodě, protože po hodině hry uviděl červenou kartu Dango Ouattara. Tři minuty před koncem pak rozhodl o výhře Merlus Théo Le Bris.

Rozjetý Lorient přivítá Lille

Lorient se v úvodu sezony nečekaně zapojil do bojů o pohárové příčky a další krok může učinit v přímém souboji s Lille. Před reprezentační přestávkou drželi domácí čtyřzápasovou šňůru výher, ale dokáží na to v neděli navázat?

Ounasova parádní trefa přisoudila Lille výhru nad Toulouse

Lille pokračuje ve střídavém tempu sbírání porážek a vítězství. V posledních pěti kolech před tímto soubojem prohrálo třikrát, dvakrát vyhrálo, a vítězství dle této konstanty mělo přijít na řadu právě v souboji s Toulouse. Nakonec se tahle predikce ukázala jako ono správné řešení, rozhodující trefu si připisoval ve druhém poločase moc povedeným způsobem Adam Ounas.

Lille je proti Toulouse favoritem

Na stadionu Pierra-Mauroye v Lille se domácí "Dogy" utkají s nováčkem z Toulouse a očekává se vítězství. Lille se po porážce dokázalo vždy zmátořit, ale na dvě slepené výhry stále čeká. V sobotu může položit další základ a zopakovat přes dva roky staré vítězství proti stejnému soupeři.

Marseille zvládla daleko lépe druhý poločas, doma tak předčila Lille

Tak ani třetí utkání v pořadí v rámci šestého kola Ligue 1 nezměnilo vůbec nic na situaci na prvních třech místech tabulky. Lens v pátek vyhrálo, PSG v sobotu odpoledne též nezaváhalo, přičemž výhru si na své konto připsala rovněž Marseille. Ta každopádně musela podstupovat tvrdý boj proti Lille, s nímž po půli plichtila, po obrátce ale urvala tři body ve svůj prospěch.

Vysála Marseille porážka s Tottenhamem? Ukáže se v měření sil s Lille

Marseille ve středu v Lize mistrů dřela do úmoru. V duelu s favorizovaným Tottenhamem se jí povedlo sehrát rovnocennou partii v prvním poločase, jenže po obrátce ji položilo do kolen brzké oslabení. Zapomenout na tenhle nezdar bude proti Lille bezpochyby důležité, protože boj o čelní pozice Ligue 1 je zkrátka neúprosný. Hosté každopádně nejsou ve špatné formě.

Lille využilo početní výhodu, ve druhém poločase přetlačilo Montpellier

Na tenhle duel rozhodně nebude vzpomínat v dobrém Valére Germain. Právě jeho vyloučení předznamenalo nezdar Montpellieru, který se oslabený ve druhém poločase vůbec nechytal, a Lille nabídnutou přesilovku náležitě využilo. Naopak pozitivní zážitky vstřebal v tomto mači třeba Jonathan David, jenž LOSC dopomohl k úspěšnému výsledku dvěma přesnými zásahy.

Lille už bez Yaziciho zavítá do Montpellieru

Fotbalisté Lille se v neděli utkají s Montpellierem a obejít se musí bez tureckého útočníka Yusufa Yaziciho, který odchází na hostování do Trabzonsporu. Dogy zatím střídají dobré výsledky se špatnými a naposledy ztratily všechny body v domácím souboji s Nice. Naopak Montpellier je v ráži a jeho ofenzíva je po PSG druhá nejproduktivnější.

Nice poprvé vyhrálo, všechny body bralo na půdě Lille

Prvního vítězství se dočkal i soupeř Slovácka v základní skupině Evropské konferenční lize OGC Nice. Jihofrancouzský celek zvládl otočit zápas na stadionu Pierra-Mauroye v Lille. Vše podstatné se odehrálo už v prvním poločase, kdy nejprve skóroval domácí Bamba, ale ve prospěch Aiglons otočili z pokutových kopů Delort a Pépé.

Nice se nedaří a navíc ho čeká cesta na horkou půdu Lille

Nice se po odchodu trenéra Christophera Galtiera trápí a v nové sezoně ještě neokusilo pocit vítězství. Fanoušci proto doufají v další magický den, jakým byl 14. srpen 2021. Tehdy totiž Nice dobylo stadion Pierra-Mauroye výsledkem 4:0. Bude se stejný výsledek opakovat, nebo zapíše tři body Lille.

Lille odčinilo strašidelný výprask od PSG, z Korsiky veze všechny tři body

Na zmíněný ostrov ve Středozemním moři se pevninské týmy prakticky nikdy netěšily, ať už měla být soupeřem Bastia nebo kterýkoli z klubů v Ajacciu. Mistr Ligue 1 ze sezony 2020/2021 však odehrál velice kvalitní partii, ač si Jonathan David dovolil neproměnit penaltu. Naopak L’ours zůstanou s jedním bodem v sestupovém pásmu.

Lille se pokusí na půdě Ajaccia zapomenout na tvrdý nezdar s PSG

Poměrně slušný vstup do této sezóny v úvodních dvou kolech Lille zhatil poslední výprask, jaký utrpělo od PSG, a nyní se pokusí navrátit do starých kolejí na půdě Ajaccia. Hosté budou plnit roli favorita, nutno však podotknout, že na korsické půdě se body povětšinou nezískávají snadným způsobem. Domácí každopádně stále čekají na svou první výhru v tomto ročníku.

PSG jednoznačně rozdrtilo Lille

O třetím srpnovém víkendu roku 2022 nebylo až tak netradiční natrefit fakt, že vítězný tím vsítil sedm branek. Povedlo se to Slavii v duelu s Pardubicemi, Bayernu Mnichov proti Bochumi a "sedmičku" nasázeli i hráči PSG. Že jejich formu odnesl zrovna mistr Ligue 1 ze sezony 2020/2021, není tolik překvapivé. První letošní střetnutí těchto dvou celků skončilo pro ten severofrancouzský debaklem schůdnějším pouze o dvě branky.

Galtierův návrat do Lille v roli soupeře. Jeho PSG cílí na třetí výhru v řadě v Ligue 1

Zaslouženě se po dvou kolech PSG usadilo na samém čele tabulky Ligue 1. Jako jediný celek zůstává stoprocentní, na hladký triumf ve Francouzském superpoháru proti Nantes navázalo i proti Clermontu a Montpellieru. Teď ho ale vyzve papírově asi nejsilnější soupeř dosavadního průběhu, a to Lille. Tedy srdeční záležitost pro hostujícího šéfa lavičky Christopheho Galtiera.