Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Sparta promrhala skvělý úvod a nakonec ze zápasu s Lyonem nebere ani bod

Začalo to víc než skvostně - dvěma brankami během prvních dvaceti minut. Co však vypadalo jako velká show Lukáše Haraslína se postupem času proměnilo v obří zahozenou šanci a hotovou noční můru. Lyon zvládl během necelých 50 minut třemi góly otočit a čtvrtou, ve výsledku rozhodující branku přidal dokonce v oslabení. Krejčího snížení už přišlo moc pozdě...

Kapitán Lyonu: Pokud zítra Spartu porazíme, budeme blízko prvenství ve skupině

Podle kapitána Léa Duboise se Lyon výrazně přiblíží prvenství ve skupině, pokud ve čtvrtečním utkání 3. kola skupiny Evropské ligy zvítězí na hřišti Sparty. Olympique se na Letné pokusí navázat na výhry nad Glasgow Rangers (2:0) a Bröndby Kodaň (3:0). Největší sílu Pražanů vidí Dubois v útoku.

Sparťané se v Evropské lize pokusí zaskočit favorizovaný Lyon

Sparťané se v pátém vzájemném pohárovém duelu pokusí poprvé porazit sedminásobného francouzského mistra Lyon, s nímž se ve čtvrtek utkají ve 3. kole hlavní fáze Evropské ligy. Zároveň půjde o přímý souboj o první místo ve skupině A. Oba celky v úvodních dvou zápasech neprohrály a neinkasovaly, Olympique je navíc stoprocentní.

Lyon přehrál Monaco, úspěšnými střelci Toko Ekambi a Denayer

Souboj dvou francouzských velikánů dopadl lépe pro Lyon, jenž vykazoval v ofenzívě přece o něco lepší čísla a konečné vítězství si asi i více zasloužil. Monaco tak v Auvergne-Rhône-Alpes padlo v rámci Ligue 1 už počtvrté za sebou, byť docela dlouhou dobu chovalo naději na remízu. Nicméně ve druhém poločase se dokázali trefit Karl Toko Ekambi a Jason Denayer.

Souboj dvou francouzských velikánů: Lyon po reprezentační pauze vyzve Monaco

Lyon ani Monaco zatím v tabulce neokupují ty pozice, o které by chtěly usilovat dlouhodobě. Oba celky možná od začátku sezóny přece trochu stabilizovaly svou výkonnost, pořád ovšem mají ke svým ideálům daleko. V tomhle vzájemném střetnutí možná půjde hlavně o to, jak se oba vypořádají především s nedávnou reprezentační přestávkou a návrat hráčů do klubů po ní.

"Derby Rhône-Alpes" vítěze nepoznalo

Prestižní utkání mezi Saint-Étienne a Lyonem skončilo remízou 1:1 a pro oba týmy je to ztráta. V zápase byla k vidění spousta šancí na obou stranách, avšak jejich řešení nebylo optimální. Lyon na stadionu Geoffroye Guicharda dlouho vedl a o nadějný stav přišel až v páté minutě nastaveného času.

Saint-Étienne si chtějí v prestižním "Derby Rhône-Alpes" napravit pošramocenou reputaci

Historicky jeden z nejlepších týmů francouzské ligy se trápí. Saint-Étienne dosud ani jednou nevyhrálo a v tabulce je úplně poslední. Před ostře sledovaným derby s Olympiquem Lyon to není ideální, na druhou stranu "les verts" se upínají k "Derby Rhône-Alpes" jako ke zlomovému okamžiku sezony.

Lyon porazil Brøndby 3:0 a zůstává stoprocentní

Bezproblémového vítězství dosáhl Olympique Lyon s dánským Brøndby. Francouzský celek byl od začátku lepší a soupeři nepovolil ani jednu střelu na branku. Sám zasypal Hermansena devíti přesnými pokusy a z toho třikrát rozvlnil síť. Dvakrát se trefil Karl Toko Ekambi, jednou Houssem Aouar.

Olympique Lyon si proti Brøndby může pojistit vedení ve skupině

O druhou výhru v řadě bude usilovat favorizovaný Olympique Lyon. Francouzský celek před čtrnácti dny porazil skotský Rangers FC a podle papírových předpokladů by si měl poradit i s dánským protivníkem. Brøndby doma uhrálo v prvním zápase remízu 0:0 se Spartou.

Oslabený Lyon ztratil další body

Pouze remízu 1:1 dokázal vyválčit Olympique Lyon. Před zápasem s Lorientem jistě cílil na tři body, ale brzké vyloučení Emersona všechno zhatilo. Když pak po dvaceti minutách vstřelil vedoucí gól Lauriente, vypadalo to dokonce na porážku. Naštěstí pro "les gones" zaúřadoval ve druhém poločase Ekambi.

Lyon doma přivítá letošní vzezření Ligue 1 z Lorientu

Lyon si po porážce na pařížské půdě přece jenom zlepšil náladu, a ačkoli proti Troyes neměl utkání zcela pod kontrolou, hlavně v prvním poločase, dokázal nakonec ve středu uzmout tři body. Pokračovat ve sbírání vítězství by měl rozhodně i proti papírově slabšímu Lorientu, ale dávat si pozor by v tomto případě nemělo být od věci. Soupeř je totiž dokonce v tabulce výše.

Lyon po přestávce zabral, třemi góly z druhé půle zlomil nováčka z Troyes

Fotbalisté Lyonu před pár dny neodvedli vůbec špatnou práci na půdě PSG, nakonec nezískali ani bod, ve vloženém kole ovšem měli poměrně rychlou možnost na nápravu situace a uzmout do tabulky úspěšný výsledek. A ten si opravdu připsali. Nováček Ligue 1 z Troyes se v závěru první půle ujal vedení, jenže ta druhá mu vůbec nevyšla a ve finále celkem třikrát inkasoval.

Paris Saint-Germain dokonalo v nastavení obrat a porazilo Lyon 2:1

PSG je dál suverénní a o body ho nepřipravil ani konkurenční Olympique Lyon, který jinak sehrál v Parku princů vyrovnanou partii. Hosté dokonce vedli, když se na začátku druhého poločasu prosadil Brazilec Lucas Paquetá. Také za Pařížany skóroval brazilský hráč - z pokutového kopu rozvlnil síť Neymar a rozhodnutí zařídil až ve třetí minutě nastavení střídající Mauro Icardi.

Lyon je favoritem, ve vloženém kole přivítá nováčka z Troyes

Dvě vítězství, dvě remízy a dvě porážky usadily Lyon na deváté místo tabulky. Ne že by tahle příčka byla vyloženě katastrofální, francouzský gigant se chce ale bezpochyby pohybovat na těch nejpřednějších. V rámci vloženého kola doma přivítá Troyes, které sice mělo poněkud těžkopádnější start do sezóny, jakožto nováček Ligue 1 se ovšem přece výsledkově zlepšuje.

Messi je připravený na debut v Parku princů. PSG vyzve ve šlágru kola Lyon

Hvězdná posila Lionel Messi je připravena absolvovat svůj domácí debut v dresu PSG. Celek z hlavního města Francie v neděli podstoupí v Ligue 1 papírově dosud asi nejtěžší test sezóny, jelikož na jeho půdu zavítá ambiciózní Lyon. Park princů bude rozhodně s velkým napětím sledovat především počínání argentinského mága, od něhož si fanoušci obecně dost slibují.