Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Payet chce kariéru dohrát v Marseille, o datu odchodu rozhodne jeho tělo

Dimitri Payet za tři měsíce oslaví už šestatřicáté narozeniny a pomalu tak začíná uvažovat o tom, kdy se odebere do důchodu. Ofenzivní francouzský fotbalista působí v Marseille a dres tohoto klubu by na sobě rád měl i během posledního utkání aktivní kariéry...

Marseille rozstřílela Toulouse šesti góly

Povánoční gólovou nadílku přinesl svým fanouškům Olympique Marseille a oním nešťastníkem bylo Toulouse. Hosté přitom hráli na Stade Vélodrome poměrně vyrovnanou partii, jenomže svěřenci chorvatského trenéra Igora Tudora byli vysoce efektivní a na šest branek potřebovali jen osmkrát trefit zařízení. Toulouse de dočkalo alespoň čestného gólu, nicméně konečný výsledek vyznívá i tak dost nepříznivě.

Olympique Marseille je favoritem v souboji s Toulouse

Zisk tří bodů pro domácí družinu se očekává v utkání mezi Olympiquem Marseille a Toulouse FC. Jihofrancouzský celek se drží v těsném závěsu za pozicemi pro Ligu mistrů a případná ztráta na Stade Vélodrome je nežádoucí. Před přestávkou si Les Phocéens připsali dvě těžké výhry a na ně budou chtít pochopitelně navázat.

Marseille rozhodla o svém vítězství nad Monakem až v poslední nastavené minutě

Před zápasem spolu oba kluby v tabulce sousedily, přičemž bylo jasné, že vítěz přečká přestávku na čtvrté pozici. Monaco předchozí vzájemné klání vyhrálo a mírným favoritem bylo i tentokrát. Přeci jen v součtu s Evropskou ligou za sebou mělo tři vítězné zápasy, kdežto OM v uplynulých týdnech neprožívalo zrovna nejlepší období.

Bitva o jih Francie a o přední pozice v tabulce: Monaco doma přivítá rivala z Marseille

Závěrečné kolo Ligue 1 před začátkem světového šampionátu nabídne třaskavý souboj o jižní cípy France. Monaco i Marseille mají na svém kontě shodných sedmadvacet bodů po čtrnácti odehraných kolech, protože však třetí Rennes v sobotu vyhrálo nad Toulouse, nebudou se už moci vyhoupnout do top trojky. Taková skutečnost by ovšem neměla utkání ochudit o náboje.

O vítězství Marseille nad Lyonem rozhodla jedna jediná trefa

Klub z přístavního města vyzrál na Les Gones poprvé po třech letech. Rychle se tedy oklepal z neúspěchu v Lize mistrů a v domácí soutěži hodlá nadále atakovat nejvyšší příčky. Po čtrnácti kolech se vyšplhal na čtvrtou, zatímco Lyonští nedokázali navázat na výhry proti MHSC a Lille, takže jim patří až osmá pozice.

Nedělní večer patří ve Francii "Choc des Olympiques"

Olympique Marseille proti Olympique Lyon, to je nedělní šlágr francouzské Ligue 1. Tradiční střetnutí dvou známých značek a jmenovců se ponese v duchu bojů o evropské poháry. Jak Marseille, tak i Lyon nemohou být s aktuálním postavení v tabulce ani trochu spokojení. Na Stade Vélodrome tak půjde o důležité body.

Gól z poslední minuty připravil Olympique Marseille o jaro v Evropě

Tottenham si zlepšeným výkonem v druhé půli zajistil první místo ve skupině D, když dokázal porazit Olympique Marseille 2:1. V první půli otevřel skóre Mbemba, ve druhé pětačtyřiceti minutovce však Tottenham otočil vývoj utkání, a to góly Lengleta a Højberga.

Výhra zapotřebí? Marseille se popere s Tottenhamem o postup do osmifinále Ligy mistrů

Vítězství je pro oba celky v tomto případě nesmírně klíčovým artiklem. Pokud totiž uzmou tři body, nebudou se muset dívat na výsledek ze souběžně hraného klání z Lisabonu a naplní své ambice. Tedy Tottenham jisté udržení první příčky v tabulce, Marseille minimálně postup do osmifinále Ligy mistrů. Jednoduše až poslední kolo skupiny D rozhodne o všem podstatném.

Zápas dvou rozdílných poločasů skončil remízou. Další zklamání pro Marseille připravil Štrasburk

Marseille ve 13. kole Ligue 1 ztratila nadějně rozehraný zápas a se Štrasburkem pouze remizovala 2:2. Olympique si vybudoval dvoubrankový náskok již v první půli, jenže po změně stran přišel zkrat. Nejprve dokázal snížit Lebo Mothiba a následně v nastavení vyrovnal Kévin Gameiro. Hosté tak po třech ligových prohrách v řadě a nezvládnutém utkání ve Frankfurtu v rámci Ligy mistrů prožili další hořký večer.

Marseille musí po třech ligových porážkách v řadě zabrat, venku vyzve Štrasburk

Marseille v říjnu chytla výsledkovou krizi, ačkoli v předchozích dvou měsících šlapala vážně moc dobře, a potřebovala si se vzchopit nejen kvůli nepropadání se tabulkou Ligue 1 směrem dolů, ale zároveň by se ráda správně naladila před posledním kolem Ligy mistrů. Venku nyní narazí na Štrasburk, který paběrkuje na sestupové hranici a neprožívá zatím úspěšnou sezónu.

Frankfurt zase zvítězil nad Marseille, od roku 2018 už počtvrté v řadě

Marseille nezvládla ani odvetu s Frankfurtem a spadla z průběžné druhé příčky na poslední. Má tak nejhorší výchozí pozici pro postup do osmifinále Ligy mistrů kolo před koncem, byť matematicky stále o šestnáctku nejlepších usilovat může. Die Adler naopak srovnali bodově krok s druhým Sportingem, a pokud na jeho půdě vyhrají, play-off se stoprocentně zúčastní.

Marseille se v Lize mistrů pokusí konečně uspět proti neoblíbenému Frankfurtu

Když Marseille v úvodních dvou zápasech hlavní fáze Ligy mistrů prohrála, očekávalo se, že zřejmě dopadne podobně jako v roce 2020 a 2013, kdy se milionářské soutěže účastnila také. Nicméně v následujících dvou utkáních uzmula dvakrát vítězství, a rázem se tedy vyhoupla na druhou příčku v tabulce. Tu nyní bude bránit proti Frankfurtu, který je jen o dva body pozadu.

Marseille potřetí v řadě prohrála, tři body ze Stade Vélodrome si odváží RC Lens

Už třetí porážku v řadě si připsal Olympique Marseille a po víkendu může opustit pohárové příčky. Nejtěsnější výhru RC Lens obstaral čtvrthodinu před koncem přizvednutou ranou David Costa.

Bude Bailly k dispozici? Marseille se o čelo tabulky popere s Lens

Nepovedené Le Classique s PSG muselo Marseille zabolet. A ani nyní ji bezpochyby nečeká vůbec snadný úkol. Přivítá totiž Lens, které směle směřuje do top trojky. Přestože též celek ze severu Francie nedávno nezvládl své derby, konkrétně to proti Lille, jsou přece hosté o jediný bod vpředu, a tak by se ve finále mělo konat na Stade Vélodrome dost vyrovnané měření sil.