Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Bezbodová Marseille vyzve ve třetím duelu Ligy mistrů stoprocentní Sporting

V Ligue 1 se Marseille daří velmi dobře, udržuje krok s obhájcem titulu z Paříže, jenže v Lize mistrů se v jejím podání jedná o výsledkovou bídu. Pokud přitom srovnáme také její působení z let předešlých na tomto poli, zdá se, že tahle soutěž jí prostě není souzená. Naopak Sporting je teď překvapivým lídrem skupiny D a míní podniknout další kroky k postupu do osmifinále.

Bielsa se sedm let po odchodu soudí s Marseille o tři miliony eur

Bývalý kouč argentinské reprezentace Marcelo Bielsa požaduje u soudu odškodné tři miliony eur (přes 73 milionů korun) od Olympique Marseille, kde skončil před sedmi lety. Sedmašedesátiletý kouč se rozhodl francouzský klub zažalovat kvůli tehdejšímu neúspěšnému vyjednávání o nové smlouvě, při kterém vedení podle něj nedodrželo slib.

Marseille odváží z Angers všechny tři body a dočasně zamířila do čela tabulky

Tým Igora Tudora sice před reprezentační přestávkou v součtu s Ligou mistrů dvakrát klopýtnul, nicméně o posledním zářijovém dni roku 2022 znovu potvrdil, že může být pro PSG silným soupeřem v boji o titul. SCO naopak třetí výhru v řadě nepřidalo, přesto po devátém kole jistě setrvává nad sestupovými vodami.

Dočasné střídání stráží na čele tabulky Ligue 1? Marseille venku musí skolit Angers

Marseille se po páteční předehrávce může posunout dočasně do čela tabulky. Musí nicméně bezpodmínečně skolit venku Angers, které sice prožívalo vážně bídný úvod nové sezóny, ale v posledních dvou kolech vykázalo zásadní zlepšení. Hosté na každý pád budou jistě plnit roli favorita, pod trenérem Igorem Tudorem se jim, aspoň tedy na poli Ligue 1, velmi dobře daří.

Zápas mezi Marseille a Rennes vítěze nepoznal

Hodně smíšené pocity musí mít po těchto devadesáti minutách Mattéo Guendouzi. Ve 25. minutě si vstřelil vlastní gól, zatímco v minutě 52. skóroval do správné svatyně. Klub z přístavního města může i tak být s prvními osmi duely nového ročníku spokojený. Les Rouges et Noirs v součtu s Evropskou ligou neprohráli v šesti střetnutích po sobě.

Marseille může do čela, od tří hodin hostí Stade Rennes

Minimálně do večera mohou do čela nejvyšší francouzské soutěže fotbalisté Olympique Marseille. V Ligue 1 zatím jejich výkony převyšují ty z Ligy mistrů a po sedmi kolech jsou společně s PSG a RC Lens jediným týmem bez porážky. V neděli od tří hodin hostí Les Phocéens těžkého soupeře, kterému se rovněž daří - Stade Rennes.

Marseille v Lize mistrů zase neskórovala, po porážce s Frankfurtem zůstává bez bodu

Marseille ve druhém utkání hlavní fáze Ligy mistrů vůbec nepotvrdila, že je v rámci Ligue 1 ve velké pohodě, a před vlastními fanoušky těsně, a nutno potvrdit, že zaslouženě, nestačila na dobře se prezentující Frankfurt. Ten sehrál především ve druhém poločase velmi solidní partii, leč svůj náskok po trefě Jespera Lindströma z první části zápasu již navýšit nedokázal.

Souboj poražených: Marseille se o první body v Lize mistrů popere s Frankfurtem

Marseille ani Frankfurt nevstoupily do Ligy mistrů dobře. Oba celky si na své konto připsaly porážky, a tak je v jejich největším zájmu svou situaci napravit ve vzájemném utkání, aby se mohly zase zapojit do bojů o první dvě příčky v tabulce. Především domácí před týdnem jasně ukázali, že by jejich pouť nemusela být neúspěšná, byť stejně jako hosté zatím body nemají.

Marseille zvládla daleko lépe druhý poločas, doma tak předčila Lille

Tak ani třetí utkání v pořadí v rámci šestého kola Ligue 1 nezměnilo vůbec nic na situaci na prvních třech místech tabulky. Lens v pátek vyhrálo, PSG v sobotu odpoledne též nezaváhalo, přičemž výhru si na své konto připsala rovněž Marseille. Ta každopádně musela podstupovat tvrdý boj proti Lille, s nímž po půli plichtila, po obrátce ale urvala tři body ve svůj prospěch.

Vysála Marseille porážka s Tottenhamem? Ukáže se v měření sil s Lille

Marseille ve středu v Lize mistrů dřela do úmoru. V duelu s favorizovaným Tottenhamem se jí povedlo sehrát rovnocennou partii v prvním poločase, jenže po obrátce ji položilo do kolen brzké oslabení. Zapomenout na tenhle nezdar bude proti Lille bezpochyby důležité, protože boj o čelní pozice Ligue 1 je zkrátka neúprosný. Hosté každopádně nejsou ve špatné formě.

Tottenham přetlačil Marseille: Richarlison dvěma trefami ztrestal vyloučení Mbemby

Více než vyrovnané dění na hrací ploše v rámci prvního poločasu vystřídala podstatně odlišná druhá půle. Marseille byla do 47. minuty Tottenhamu více než rovnocenným partnerem, když každopádně uviděl červenou kartu Chancel Mbemba, situace se rapidně změnila. Oslabeného protivníka ve finále dorazil efektivní Richarlison, a to v závěrečných pasážích tohoto duelu.

Marseille míní zapomenout na noční můry z Ligy mistrů. Teď zavítá na půdu Tottenhamu

Vůbec tomu není tak dávno, co byla Marseille pranýřována a zesměšňována za svůj pobyt na poli Ligy mistrů. Když na konci listopadu roku 2020 podlehla doma Portu, překonala určitě hodně nepopulární rekord v počtu zaznamenaných porážek za sebou. Teď se tedy bude chtít prezentovat daleko lépe. A své podnikání započne nepříjemným testem na půdě Tottenhamu.

Marseille jde do čela, v Auxerre zvítězila 2:0

Minimálně na pár hodin jde do čela Olympique Marseille, který vyhrál v Auxerre po brankách Gersona a Alexise Sáncheze 2:0. Obě branky doslova orámovaly celé utkání, neboť Gerson se trefil po osmi minutách, zatímco Alexis Sánchez skóroval šest minut před koncem.

Marseille se drží na čele, teď jí čeká nováček

Olympique Marseille zavítá v sobotu na půdu nováčka AJ Auxerre a pokud to zvládne, stane minimálně na pár hodin v čele Ligue 1. Na stadionu l'Abbé-Deschamps nečeká svěřence trenéra Igora Tudora vůbec nic jednoduchého. Auxerre se vrátilo do nejvyšší soutěže a rozhodně nechce hrát druhé housle.

Osm klubů porušilo finanční fair play, nejvíce zaplatí PSG

Paris Saint-Germain zaplatí za porušení finanční fair play deset milionů eur, nižší pokuty vyměřila Evropská fotbalové unie dalším sedmi klubům. Podle vyjádření UEFA přijde osmička potrestaných klubů o celkem 26 milionů eur z prize money z evropských pohárových soutěží.