Raków Częstochowa Polsko - Raków Częstochowa - Zprávy

Petrášek vymění polskou ligu za angažmá v Koreji

Obránce Tomáš Petrášek má po odchodu z Čenstochové namířeno do Korejské republiky. Novým působištěm trojnásobného českého reprezentanta bude podle polských médií klub Jeonbuk Hyundai Motors. Trenérem devítinásobného korejského šampiona a dvojnásobného vítěze asijské Ligy mistrů je někdejší dlouholetý rumunský reprezentant Dan Petrescu.

Zlatý hattrick v poháru nedotáhl, Raków však na prahu nové éry míří ještě výš

Když se v úterý Raków Częstochowa postavil Legii Varšava ve finále polského poháru, usiloval přitom o napodobení husarského kousku svého soupeře, který v letech 2011-13 této soutěži nepřetržitě kraloval. Raków padl na penalty a po 16 pohárových výhrách v řadě tak hattrick zlatých medailí nezkompletoval, už o tomto víkendu však může slavit o poznání významnější trofej.

Polský tisk: Vypadnutí Rakówa je kruté, dvojzápas byl vyrovnaný

Polský tisk považuje vypadnutí Čenstochové v playoff Evropské konferenční ligy s pražskou Slavií za kruté. Podle novinářů byl dvojzápas zcela vyrovnaný, ačkoli Slavia v odvetě předvedla oproti duelu na hřišti Rakówa výrazně zlepšený výkon. O výhře 2:0 po prodloužení a postupu Pražanů rozhodl v první minutě nastavení Ivan Schranz.

Schranz režíroval drama v Edenu s dobrým koncem. Slavia doplní české trio v pohárové Evropě

Sešívaní vynulovali nebezpečný Raków a v odvetě finále kvalifikace o Konferenční ligu zvítězili 2:0 po prodloužení. První poločas se Slavii nepovedl, nicméně pořádnou dávku štěstí před vlastní bránou později obohatila o veledůležité góly, ten postupový si připsal až ve 122. minutě Ivan Schranz.

Se Slavií můžeme hrát jako rovný s rovným, chceme ukázat naše DNA, řekl Papszun

Podle trenéra Marka Papszuna si fotbalisté Čenstochové v domácím úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy dokázali, že mohou se Slavií hrát jako rovným s rovným. Svěřenci osmačtyřicetiletého kouče budou ve čtvrteční odvetě v Edenu hájit náskok 2:1 z prvního zápasu a usilovat o premiérový postup do skupiny pohárů v historii klubu.

Slávisté budou v odvetě proti Rakówu odvracet hrozbu podzimu bez pohárů

Slávisty ve čtvrtek čeká doma proti Rakówu Čenstochová odveta závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy, která rozhodne o tom, zda si na podzim zahrají ve skupině. Pražané se v souboji českého s polským vicemistrem pokusí podat lepší výkon než před týdnem a smazat ztrátu 1:2 z prvního duelu.

Raków má na postup, Slavii mohl porazit i vyšším rozdílem, píše polský tisk

Polská média po vítězství Čenstochové 2:1 nad pražskou Slavií v úvodním duelu play off Evropské konferenční ligy oceňují výkon Rakówa a shodují se, že rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Chválu si vysloužil především španělský záložník a střelec první branky utkání Ivi López.

Slavia se proti Rakówu trápila. V odvetě musí smazat jednobrankové manko

Slavia si zkomplikovala postup do skupinové fáze Evropské konferenční ligy. V úvodním střetnutí 4. předkola předvedla špatný výkon na hřišti Rakówu Čenstochová a z Polska odjíždí s porážkou 1:2. V odvetě tak musí zabrat, jestliže si chce na podzim zahrát evropské poháry.

Papszun: Jdeme proti favoritovi, ale nad velkými týmy umíme vyhrávat

Trenér Rakówu Čenstochová Marek Papszun považuje pražskou Slavii před dvojzápasem závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy za favorita. Jeho svěřenci ale podle něj druhým místem v posledních dvou sezonách polské ligy a ziskem domácího poháru ukázali, že proti velkým týmům umějí hrát.

Slavisté v Čenstochové rozehrají 4. předkolo Evropské konferenční ligy

Slavia ve čtvrtek rozehraje v Čenstochové proti Rakówu závěrečné 4. předkolo Evropské konferenční ligy, v němž bude usilovat o postup do skupiny. Pražané v úvodním souboji úřadujících vicemistrů svých zemí chtějí uhrát co nejpříznivější výsledek do domácí odvety, která je na programu za týden v Edenu.

Slavia se v play off Konferenční ligy utká s Rakówem, Slovácko čeká AIK

Fotbalisté pražské Slavie se v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy utkají s Rakówem Częstochowa. Polští vicemistři i bez zraněného kapitána týmu a reprezentačního obránce Tomáše Petráška porazili doma 1:0 Trnavu a po úvodním vítězství 2:0 stvrdili postup do další fáze. Slavia začne dvojzápas příští čtvrtek venku, odvetu odehraje o týden později doma.

Petrášek obhájil s Rakówem triumf v Polském poháru

Obránce Tomáš Petrášek obhájil s Rakówem Częstochowa vítězství v Polském poháru. Jeho tým dnes ve finále ve Varšavě porazil Lech Poznaň 3:1 a získal tuto trofej podruhé v historii. Trojnásobný český reprezentant, který je kapitánem Rakówa, odehrál celý zápas.