SC Farense Portugalsko - SC Farense - Zprávy

Další články

Benfica hraje proti Farense o malou šanci na mistrovský titul

Boje v ročníku 2023/2024 v Lize Portugal se pomalu chýlí ke konci a nový mistr začíná mít stále reálnější obrysy. Je již jasné, že bude z Lisabonu, ale Benfica má k obhajobě velmi daleko. Pět zápasů před koncem ztrácí na vedoucí Sporting, který má zápas 30. kola už za sebou, deset bodů. A jakákoliv další ztráta by pro ni byla kritická.

Sporting proti Farense přišel o dvougólové vedení, přesto nakonec slaví těsné vítězství

Fotbalisté Sportingu splnili roli favorita a vyhráli na domácí půdě utkání 24. kola Ligy Portugal proti Farense. Už po půlhodině hry vedli domácí díky trefám Bragançy a Gyökerese o dva góly, ale vzápětí snížil Belloumi a krátce po změně stran vyrovnal Zé Luís. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, protože vítězný gól nakonec vstřelil domácí Pedro Gonçalves.

Sporting po zaváhání v minulém kole hostí Farense

Nabitý zápasový program Sportingu pokračuje. Lvi z Lisabonu měli po úspěšném derby jen dva dny regenerace, po kterých v rámci 24. kola Ligy Portugal hostí ligového nováčka Farense. Po nečekané ztrátě v minulém kole navíc mají co napravovat.

Braga zabrala a v závěru utkání vybojovala výhru nad Farense

Fotbalisté Bragy po dvou těžkých prohrách i bez svého zraněného kapitána splnili roli favorita a porazili nováčka Farense na svém stadiónu 2:1. Arsenalistas poslal do vedení po změně stran Banza, ale hostující Belloumi rychle vyrovnal. O výhře domácích tak nakonec rozhodl v závěru zápasu střídající Ndour.

Braga hraje proti Farense o čtvrté místo a o trenéra

V nezáviděníhodné situaci se nachází Sporting Braga a její trenér Artur Jorge. Pouhé tři týdny od zisku Ligového poháru zažívá Braga asi nejhorší období v sezoně a proti Farense její fanoušci nic jiného než tříbodový zisk neberou.

Farense proměnilo jen jednu penaltu ze dvou a Portu tak podlehlo o dvě branky

Jasný favorit tohoto nedělního duelu získal další tři body a to i přesto, že čelil hned dvěma pokutovým kopům sebevědomě hrajícího Farense. Domácí se mohli dostat do vedení zhruba deset minut před přestávkou, jenomže neproměněné penalta naopak dala křídla hostům a ti bleskově skórovali hned dvakrát. SC sice po změně stran další penaltu dalo, avšak po druhé trefě Evanilsona odcházelo z trávníku s prázdnou.

Porto zkusí navázat na skvělou formu proti sebevědomě hrajícímu Farense

Favorizované Porto se poslední dobou dostalo do vynikající formy a určitě se ji pokusí udržet co nejdéle, jelikož za vedoucím duem Primeira Ligy Sportingem a Benficou stále o něco zaostává. Předloňský portugalský mistr doposud posbíral jednačtyřicet bodů a je třetí o pět bodů před čtvrtou Bragou, za druhým SL zaostává o čtyři body a za vedoucím CP o bodů pět. Nyní bude plnit úlohu mírného favorita na půdě houževnatého Farense.

Benfica podruhé v řadě ztratila s nováčkem, s Farense remizovala 1:1

Úřadující mistr Ligy Portugal SL Benfica podruhé v řadě plichtil s nováčkem soutěže. Po bezbrankové dělbě bodů s Moreirense nyní Benfica jen remizovala 1:1 doma s Farense. Hráči Benficy svým fanouškům předvedli festival zmařených šancí a obličej brankáře hostů Ricarda Velha si budou ještě dlouho pamatovat.

Benficu po selhání v minulém kole čeká další nováček

Jen po dobu jednoho kola se Benfica ohřívala na výsluní Ligy Portugal. Po velmi cenné výhře v lisabonském derby totiž svěřenci Rogera Schmidta v minulém kole remizovali s nováčkem Moreirense a jsou zpět na druhém místě. Nyní doma čelí dalšímu nováčkovi, který je v horní polovině tabulky, Farense.

Sporting těsně udolal oslabené Farense díky dvěma penaltám Viktora Gyökerese

Farense vstupovalo do tohoto duelu 7. kola nejvyšší portugalské soutěže jako obrovský outsider. Již krátce po dvaceti odehraných minutách navíc prohrávalo a zápas muselo dohrávat bez vyloučeného Gonçala Silvy, nicméně i přesto dohnalo dvoubrankové manko a o naprosto senzační bod přišlo až kvůli druhému proměněnému pokutovému kopu švédského forvarda Viktora Gyökerese v poslední minutě základní hrací doby.

Sporting se proti Farense může osamostatni na čele ligy

Zatímco většina portugalské fotbalové veřejnosti zpracovává události okolo dalšího kontroverzního Clássica, připravuje se lisabonský Sporting ve Faru na další ligový zápas. Pokud na půdě nováčka SC Farense zvítězí, osamostatní se na čele ligové tabulky.

Braga před Ligou mistrů selhala a ve Faru nečekaně prohrála 1:3

Braga má za sebou náročnější program a již ve středu ji čeká vstup do vytoužené Ligy mistrů s úřadujícím italským mistrem Neapolí, nicméně v úplně nejlepší náladě rozhodně nebude. Svěřenci trenéra Artura Jorgeho totiž vůbec nezvládli první poločas na stadionu Estádio Municipal de São Luís a místnímu Farense senzačně podlehli 1:3. V tomto ligovém ročníku tak utrpěli již druhou porážku a se sedmi body jsou až osmí.

Braga se po úspěchu ve vloženém kole představí na půdě Farense

Dlouhou cestu přes celou zemi musí fotbalisté Bragy podstoupit před utkáním 5. kola Ligy Portugal na půdě nováčka Farense. Hostům zatím chybí konzistence ve výkonech, ale kromě zaváhání v prvním kole plní plán, hosté jsou na tom naopak z trojice nováčků nejhůř.

Porto se s Farense trápilo, vítěznou branku vsítil Iván Marcano až v desáté minutě nastavení

Favorizované Porto na úvod tohoto ročníku přivítalo dva nováčky a v obou případech se na třech bodech pořádně nadřelo. Před týdnem těsně uspělo na půdě Moreirense (2:1), nyní poprvé v domácím prostředí narazilo na houževnaté Farense a díky trefě v samém závěru zvítězilo stejným poměrem. S plným počtem šesti bodů se tedy nachází na třetím místě o skóre za druhým Sportingem a vedoucí Boavistou, SC je naopak stále bez bodů a patří mu předposlední sedmnáctá příčka.