LASK Linz Rakousko - LASK Linz - Zprávy

Alashkert touží proti LASKu po prvních bodech

Arménský zástupce v evropských pohárech Alashkert FC přivítá na vlastním stadionu LASK Linz a bude chtít konečně získat první body. Rakušané jsou na tom lépe, ještě neprohráli a v případě vítězství se mohou posunout do čela skupiny.

LASK si pouze rozdělil body s Maccabi Tel-Aviv

Rakouský LASK se sice rychle ujal vedení, ale žádnou další branku nepřidal a dvě minuty před koncem šokoval Linzer Stadion Eden Shamir. Jeho vyrovnávací branka byla v zápase poslední, takže zařídila izraelskému Tel-Avivu cenný bod.

LASK v bitvě o první místo vyzve Maccabi Tel-Aviv

Oba favorité skupiny A své úvodní zápasy zvládli, teď se představí proti sobě. Duel LASKu s Maccabi Tel-Aviv může dost napovědět o tom, který z celků si zajistí první místo a s ním spojený přímý postup do osmifinále soutěže.

HJK Helsinky to s Linzem nezvládl a doma prohrál o dva góly

Finský mistr měl proti LASKu větší držení balónu, ale zcela selhal v produktivitě, zatímco Rakušané dvakrát udeřili. Poločasové vedení zařídil Linci už po patnácti minutách Dario Marešić a pojistku vstřelil minutu před koncem krásnou trefou Christoph Monschein.

Finské Helsinky se už těší na souboj s Linzem.

HJK Helsinky je jedním z týmů, které kvitují nově vzniklou Konferenční ligu. V minulosti totiž finské kluby pochopitelně měly velký problém prokousat se skrze náročná předkola. Finové startovali v hlavní fázi soutěže naposledy v sezoně 2014/2015 a skončili na třetím místě. LASK má čerstvější zkušenost, EL hrál loni a ze skupiny nepostoupil.

Čtvrtou letní posilou Slavie je dánský záložník Madsen

Dánský záložník Mads Emil Madsen je čtvrtou letní posilou pražské Slavie. Třiadvacetiletý středopolař přestoupil z rakouského Lince a českému mistrovi se upsal na čtyři a půl roku. Červenobílí o tom informovali na svém webu.

Ludogorec padl i pošesté, doma nestačil na Linec

Ludogorec zakončil své letošní mizerné působení v evropských pohárech šestou porážkou v hlavní fázi Evropské ligy. Nestačil totiž na domácí půdě na Linec, s nímž padl zásluhou tří inkasovaných branek v rozmezí pouhých deseti minut v průběhu druhého poločasu. A pouze potvrdil, že byl jednoznačně nejslabším účastníkem uskupení písmena J.

Ludogorec přivítá v souboji zklamaných linecký LASK

Jestli se oba týmy budou chtít s letošním působením v Evropské lize rozloučit důstojným způsobem, potřebují najít především správnou motivaci a náladu. Ať už totiž jejich duel dopadne jakkoli, situace v tabulce se pro ně nezmění. Ludogorec se z poslední příčky výš nevyhoupne, LASK zůstane na třetím místě, i kdyby urval v Bulharsku finální tři body.

Tottenham uhrál potřebnou remízu a postupuje, LASK naopak v EL končí

Loňský překvapivý účastník osmifinále Evropské ligy z Lince si po porážce s Tottenhamem v jarní fázi evropských pohárů nezahraje. Svého soupeře, jemuž chyběl lehce zraněný Harry Kane, nejlepší šutér týmu, výrazně potrápil, a i když se k cennému bodovému zisku nakonec dopracoval, do karet mu nenahrál výsledek souběžně hraného klání Antverp s Ludogorcem.

Tottenham vyzve venku Linec, k postupu mu stačí uhrát bod

Linec naposledy podlehl doma v důležitém střetnutí Antverpám a výrazně si zkomplikoval boj o první dvě postupové pozice. Musí tak tenhle neúspěch okamžitě napravit, byť proti němu stane aktuální lídr anglické Premier League. Tottenham každopádně má v Rakousku rovněž svoje zájmy a případná remíza ho definitivně posune do jarní fáze Evropské ligy.

LASK doma nestačil na Antverpy a vzdálil se postupu

Z hlediska postupové matematiky velmi důležitý zápas byl k vidění v Linci. LASK i Antverpy měly stejně jako Tottenham na kontě šest bodů, toto utkání nakonec skončilo výsledkem 0:2 ve prospěch belgického celku. Brankami se o to zasloužili Refaelov a Gerkens.

LASK se střetne s Antverpami v důležitém zápase o postup

Ve skupině J jsou aktuálně tři týmy na šesti bodech, přičemž dva z nich se střetnou ve veledůležitém zápase v rámci čtvrtého kola. Antverpy zamíří do Lince, kterému budou chtít oplatit domácí porážku.

Antverpy prohráli s Lincem, rozhodl Eggestein

První porážku ve skupině si připsaly Antverpy. Po skalpech Ludogorce a Tottenhamu doma nestačily na LASK Linz, když se o jedinou branku zápasu postaral Johannes Eggestein. Belgičané měli šance, navíc zápas dohrávali v početní převaze po vyloučení Jamese Hollanda, ovšem vyzrát na brankáře Schlagera se jim nepodařilo.

Antverpy přivítají LASK, udrží se na čele?

Belgické Antverpy jsou překvapivě na čele skupiny J a doma mají i slušnou šanci vedení pojistit. Do přístavního města zavítá LASK Linz, povzbuzený úspěšnou přestřelkou proti Ludogorci. Situace ve skupině J je stále otevřená, jak na tom budou jednotlivé kluby po třetím kole?

LASK v divokém zápase udržel vedení s bulharským Ludogorcem a slaví první výhru

Jen málokdo čekal, že v utkání rakouského LASKu a bulharského Ludogorce bude k vidění hned sedm branek, a už vůbec nikoho ani nenapadlo, že hattrick hostujícího Elvise Manua nestačí týmu z Razgradu ani na bod. Rakouský výběr vedl v průběhu utkání 2:0 a 4:1, jenomže pak si výrazně zkomplikoval situaci hlavně po vyloučení Lukase Grgice a v samém závěru měl co dělat, aby udržel alespoň jednobrankový náskok.