Hamilton Academical Skotsko - Hamilton Academical - Zprávy

Hamilton Academical - Aberdeen FC 0:1

Fotbalisté Aberdeenu se snad konečně dostávají z krize a začínají tabulkou stoupat vzhůru, i když na závěry je opravdu příliš brzy. Aberdeen sice dokázal zvítězit podruhé v řadě, jenže střetl se s papírově nejslabšími celky SPL a teprve další duely prověří jeho formu. Navíc v New Douglas Parku se na těžkém terénu dlouhou dobu hrálo bez branek a vypadalo to, že oba týmy si rozdělí spravedlivý bod. V nastaveném čase druhé půle ale přišel úder Dons.

Preview: Hamilton Academical - Aberdeen FC

Po měsíci bez soutěžního utkání se možná do hry vrátí Hamilton Academical, který čeká důležitý souboj o záchranu proti Aberdeenu. Zatím však kvůli počasí není zcela jisté, zda se zápas uskuteční, o tom rozhodne až středeční inspekce.

Hamilton Academical - St. Mirren FC 0:0

Hamilton ani v utkání proti St. Mirrenu nepoznal chuť výhry na domácím hřišti a v tabulce je tak stále poslední. Ve vyrovnaném zápase gól nepadl ani na jedné straně a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

Preview: Hamilton Academical - St. Mirren FC

Hamiltonu se poslední měsíc zcela nevydařil, utrpěl v něm totiž hned čtyři prohry, kvůli kterým se propadl až na poslední, sestupové místo. Předběhl ho i další adept na sestup, St. Mirren, který v sobotu přijíždí na News Douglas Park s náskokem tří bodů.

Heart of Midlothian - Hamilton Academical 2:0

Hearts podle očekávání zvítězili nad Hamiltonem a i po tomto kole si udrží svoji třetí příčku tabulky. Krátce po půlhodině hry poslal domácí do vedení Rudolf Skácel a ve druhé půli ještě zvýšil na konečných 2:0 David Templeton.

Preview: Heart of Midlothian - Hamilton Academical

Hearts se v posledních týdnech potkali se skvělou formou a stoupají ligovou tabulkou směrem vzhůru. V sobotu se od nich očekává jasná výhra nad posledním Hamiltonem, Hearts však svého soupeře dopředu nepodceňují.

Hamilton Academical - Inverness Caledonian 1:3

Fotbalisté Hamiltonu neopustí poslední příčku v SPL ani po 13. kole a jejich boj o záchranu se začíná rýsovat v jasných barvách. Hamilton sice dlouho bojoval s nováčkem z Inverness a po půlhodině hry dokonce vedl, jenže poté naprosto vyhořel v obraně a během desetiminutovky obdržel ve druhém dějství hned tři branky, které rozhodly o vítězi utkání. Hamilton je tak dvanáctý s devíti body, Inverness překvapivě pátý s jedenadvaceti body.

Preview: Hamilton Academical - Inverness Caledonian

Fotbalisté Hamiltonu se zatím nacházejí na posledním místě tabulky a nedokážou příliš často sbírat důležité body. Nicméně výkonnost na to mají. Nyní v New Douglas Parku přivítají nováčka z Inverness, který je na opačném pólu soutěže a daří se mu sbírat jeden cenný skalp za druhým.

Kilmarnock FC - Hamilton Academical 3:0

Kilmarnock i přes špatnou bilanci s Hamiltonem dokázal v poklidu vybojovat tři body a potvrdil tak velmi dobrou formu z posledních dvou kol. Navíc si připsal třetí výhru 3:0 v řadě za sebou a v současnosti tak patří mezi nejlepší celky SPL.

Preview: Kilmarnock FC - Hamilton Academical

Kilmarnock zažívá v současnosti pohádkové období a rád by v něm pokračoval také v duelu s Hamiltonem. Ovšem jak to obyčejně bývá v SPL, rozjetého soupeře většinou umí zastavit při nejbližší příležitosti outsider. Těsně před sezónou by v tomto duelu v Rugby Parku byly šance naprosto vyrovnané, vzhledem k současné situaci však má nálepku mírného favorita domácí celek. V minulých dvou kolech totiž zaznamenal dvě velmi překvapivé výhry.

Hamilton Academical - Dundee United 0:1

Dundee United se snad konečně oklepalo z velké krize a připsalo si druhé vítězství v řadě za sebou. Opět sice nebyl k vidění žádný ofenzivní koncert, i nyní ale stačilo udržet čisté konto a vsítit jednu branku. V New Douglas Parku už potřetí za sebou Dundee zvítězilo 1:0 a díky zaváhání Invernessu se v tabulce se sedmnácti body dostalo na čtvrté místo. Naopak Hamilton nenavázal na senzační výhru ve Fir Parku a proto zůstal s devíti body na desáté příčce.

Preview: Hamilton Academical - Dundee United

Dundee United střídá dobré výkony s těmi horšími jako na houpačce, ovšem každé druhé kolo sbírá tři body. Díky tomu se nachází v horní polovině tabulky v těsném závěsu za třetím místem Motherwellu, na který ztrácí pouze dva body. Nyní navíc může v tabulce SPL ještě poskočit o něco výše, Hamilton je totiž stále brán za hlavního kandidáta sestupu.

Motherwell FC - Hamilton Academical 0:1

Doposud skvělý Motherwell šel do domácího utkání s Hamiltonem s vizitkou jasného favorita, tu však nepotvrdil a soupeři bojujícímu o záchranu podlehl 0:1. O vítězi zápasu rozhodl krásný gól Nigela Hasselbainka z patnácté minuty.

Preview: Motherwell FC - Hamilton Academical

Motherwell pokračuje ve skvělých výkonech a sobotní derby s Hamiltonem by pro něj nemělo být větším problémem. Hamilton má totiž s pouhými šesti body starosti se záchranou a proti třetímu týmu tabulky se od něj příliš neočekává.

Hamilton Academical - St. Johnstone FC 1:2

Nejistý start Hamiltonu do nového ligového ročníku má pokračování, tentokrát Accies nestačili na vlastním hřišti St. Johnstonu, kterému podlehli 1:2. Hosté šli do vedení v prvním poločase po brance Parkina, v 68. minutě ještě sice srovnal Mensing, ale volný kop Graingera z konce utkání rozhodl o vítězi zápasu.