Hamilton Academical Skotsko - Hamilton Academical - Zprávy

Preview: Motherwell FC - Hamilton Academical

Motherwell přeci jen chytá druhý dech a dokázal překvapit v dohrávaném úterním utkání s Aberdeen, když na jeho stánku zvítězil v poměru 2:1. Proto se v tabulce opět vyhoupl na páté místo a prozatím to vypadá, že o nejlepší šestku svede souboj s celky Inverness a St. Johnstone. Kilmarnock má určitý náskok a Dundee United zase několik duelů k dobru. Pokud ovšem domácí chtějí uspět, musejí zvládnout povinný duel s Hamiltonem.

Hamilton Academical - Heart of Midlothian 0:2

Heart of Midlothian si do tabulky připisují další tři body, na hřišti posledního Hamiltonu zvítězili 2:0. Oba góly zaznamenal Stephen Elliott, který ve 22. minutě poslal Hearts do vedení hlavičkou a krátce po startu druhé půle stejným způsobem zvyšoval na konečných 2:0.

Preview: Hamilton Academical - Heart of Midlothian

Hamilton čeká v sobotu velmi těžký soupeř, postaví se totiž proti třetím Heart of Midlothian. Hamilton by rád ukončil čekání na první domácí výhru v probíhající sezóně a zároveň se vymanil ze dna ligové tabulky.

St. Johnstone FC - Hamilton Academical 2:0

Fotbalisté Hamitlonu nedokázali využít snazšího soupeře a odmítli tak šanci dostat se po delší době z poslední pozice před Hibernian. Takhle zůstávají na dvanácté příčce se ziskem čtrnácti bodů, mají ovšem duel k dobru a jejich záchrana se stále jeví reálnou.

Preview: St. Johnstone FC - Hamilton Academical

St. Johnstone se v domácím utkání proti Hamiltonu bude snažit navázat na dobrou formu z posledních týdnů. Naopak Hamilton nutně potřebuje každý bod k záchraně v soutěži, momentálně je na dvě tabulky.

Hamilton Academical - Kilmarnock FC 1:1

Fotbalisté Hamiltonu opět dokázali uhrát bod se silným soupeřem, jenže potřebná výhra jim opět chybí. Tentokráte totiž nedokázali ani v početní výhodě udolat soupeře z Kilmarnocku a deset minut před koncem teprve srovnali. V sezóně si tak připsali svou osmou remízu a díky pouhým dvěma výhrám zůstávají na posledním místě s dvoubodovým mankem na Hibernian. Nicméně na druhou stranu se každý bodík počítá a naděje na záchranu rozhodně žije.

Preview: Hamilton Academical - Kilmarnock FC

Fotbalisté Kilmarnocku se nyní hřejí na čtvrté příčce, ovšem zatím si nevytvářejí žádný větší náskok a vlčáci zezadu nutně touží po převzetí jejich příčky. Kilmarnock má na kontě dvaatřicet bodů a před svými soupeři má minimálně tříbodový náskok, nicméně některé celky mají ještě nějaký ten duel k dobru. Nyní je v souboji s posledním celkem tabulky Hamiltonem jasným favoritem. Ten totiž nedokáže vyhrávat duely a zatím je odsouzen k záhubě.

Inverness Caledonian - Hamilton Academical 1:1

Inverness ztratil na domácím hřišti další body, s posledním Hamiltonem pouze remizoval 1:1. Domácí šli do vedení v 18. minutě po gólu Daniho Sancheze, Hamiltonu se však podařilo ještě do konce poločasu srovnat pokutovým kopem Mikaela Antoinea-Curiera.

Preview: Inverness Caledonian - Hamilton Academical

Inverness zažívá výrazný pokles formy, po slibném začátku sezóny se v posledních osmi zápasech SPL neradoval z výhry a ztratil čtvrtou příčku. Manažer Terry Butcher proto nabádá své svěřence, aby právě v domácím utkání proti Hamiltonu znovu ukázali, co v nich je.

Rangers FC - Hamilton Academical 4:0

Rangers se dál drží za vedoucím Celticem, v utkání s Hamiltonem totiž nezaváhali a soupeři nastříleli hned čtyři branky. Domácí poslal do vedení v 25. minutě Weiss, tři minuty poté zvýšil z penalty Whittaker a do konce první půle se ještě jednou trefil Weiss. V závěru utkání už jen upravil skóre na konečných 4:0 Edu.

Preview: Rangers FC - Hamilton Academical

Od Rangers se v sobotním utkání neočekává nic jiného, než výhra a zisk tří bodů, stojí totiž proti poslednímu Hamiltonu. Ten však například v posledním kole dokázal, že se nevzdá bez boje a o body obral i vedoucí Celtic.

Hamilton Academical - Celtic FC 1:1

V New Douglas Parku se ve středu večer opravdu děly věci a nakonec utkání skončilo překvapivým výsledkem. Ovšem dlouhou dobu se zdálo, že poslední Hamilton obere favorita z Celticu o všechny body, v nastaveném čase však sudí odpískal penaltu ve prospěch Celticu a zelenobílí tak musejí být i přes ztrátu bodů spokojeni. Utkání hodně ovlivnily tři červené karty, které rozhodčí Willie Collum udělil ve druhém poločase.

Preview: Hamilton Academical - Celtic FC

V dohrávce 18. kola se střetne suverénně poslední tým tabulky s tím prvním, i když vzhledem k počtu odehraných zápasů se mohou misky vah rychle převrhnout na opačnou stranu. Vedoucí Celtic má totiž o dva duely více než jeho pronásledovatel z Rangers, Hamilton naopak dva duely k dobru a může se tedy dotáhnout na své nejbližší konkurenty.

Hamilton Academical - Motherwell FC 0:0

Hamilton i Motherwell se v této části sezóny trápí, a proto bezbranková remíza se před zápasem jevila jako nejpravděpodobnější varianta. V nervózním utkání se diváci nádherných kombinací a šancí příliš nedočkali, nakonec byly body vskutku rozděleny spravedlivě. Utkání se nehrálo ani nijak ostře a sudí vytáhl za celý duel jen tři žluté karty, oba celky si dávaly pozor hlavně na zadní vrátka. A vzhledem k mizerným ofenzivním choutkám to nebylo těžké.

Preview: Hamilton Academical - Motherwell FC

Hamilton prozatím zažívá hodně neúspěšnou sezónu, avšak jednou už v podobné situaci byl. V nováčkovském ročníku měl ohromnou ztrátu na záchranářské pozice asi tak v polovině soutěže, dokázal se ovšem nadechnout nakonec k velkému výkonu a bojoval dokonce o nejlepší šestku. Nyní má na kontě pouhých deset bodů, avšak také jen odehraných šestnáct zápasů a nyní se chce odrazit k lepším zítřkům proti tápajícímu Motherwellu.