Hamilton Academical Skotsko - Hamilton Academical - Zprávy

Preview: Hamilton Academical - St. Johnstone FC

Hamilton čeká v sobotu další důležitý zápas, postaví se totiž proti sedmému St. Johnstonu. Oba kluby se momentálně pohybují ve spodní šestce tabulky, lépe je však na tom St. Johnstone, který má před svým soupeřem dvoubodový náskok.

St. Mirren FC - Hamilton Academical 2:2

St. Mirren díky dvěma brankám z druhé poloviny utkání proti Hamiltonu uhrál alespoň remízu 2:2. Accies přitom začali lépe, po prvním poločase vedli díky gólům Routledge a Imrieho o dva góly, hrdinou St. Mirrenu se však stal Higdon, který ve druhém poločase dokázal dvěma brankami srovnat.

Preview: St. Mirren FC - Hamilton Academical

Tvrdý boj o body potřebné k záchraně svedou v Paisley domácí St. Mirren a Hamilton Academical. Oběma celkům se start do sezóny nevydařil, St. Mirren je se čtyřmi body poslední, Hamilton s pěti o pozici výše.

Celtic FC - Hamilton Academical 3:1

Celtic si bez větších potíží poradil s Hamiltonem Academical a nadále se drží o skóre před svým úhlavním rivalem Glasgow Rangers na první příčce Skotké Premier League. Hosté šli sice již ve třetí minutě do vedení zásluhou Marka McLaughlina, k čemuž přispělo i značné nedorozumění v malém čtverci Celticu.

Preview: Celtic FC - Hamilton Academical

Celtic narozdíl od minulého ročníku sbírá body jak na běžícím pásu a téměř jistě se už umístí do druhého místa. Zatím je sice velmi brzy na závěry, ovšem osmibodový náskok po šesti kolech před ostatními protivníky hovoří za vše. Zatím se zdá, že se o titulu bude rozhodovat v derby Old Firm s Rangers. Celtic doposud získal plný počet osmnácti bodů a je pouze o skóre právě za Rangers. Nyní se střetne s velkým outsiderem z Hamiltonu.

Hamilton Academical - Kilmarnock FC 2:2

Utkání napínavé až do poslední minuty sledovali diváci v Hamiltonu, kterému však Kilmarnock ukradl téměř jistou výhru. Domácí po první půli vedli díky gólům Paixaa a Hasselbainka o dva góly, deset minut před koncem utkání se však gólově probudili i hosté a Hamill se Sammonem dokázali srovnat na 2:2.

Preview: Hamilton Academical - Kilmarnock FC

Souboj o záchranu se vším všudy. Hamilton i Kilmarnock byli před sezónou považováni za největší kandidáty pádu o patro níže. Hamilton kvůli výraznému oslabení kádru, Kilmarnock měl namále už loni a zachránil se téměř na poslední chvíli.

Čerstvý pětadvacátník Marco Paixao oslavil v Hibernianu narozeniny vyrovnávacím gólem

Čekání Hibernian na domácí výhru stále pokračuje. Od 6. března je to už osm zápasů v řadě, co v lize nezískal před svými fanoušky tři body. Tentokráte doma nedokázal porazit aktuálně poslední celek tabulky z Hamiltonu. Za ten vyrovnával na konečných 1:1 ve 22. minutě Portugalec Marco Paixao, jemuž bylo přesně na den zápasu dvacet pět let.

Preview: Hibernian FC - Hamilton Academical

Hibernian v letošním ročníku prožívá zklamání z evropských pohárů, nicméně ani v lize to není to pravé ořechové. Prozatím totiž i přes relativně přijatelný los získal pouze čtyři body a krčí se až na devátém místě. Nyní narazí asi na největšího outsidera celé ligy a je jasné, že bod by asi nestačil. Hamilton má v současnosti na kontě tři body za jednu výhru, nyní se nachází na předposlední jedenácté pozici. Jeho forma však rapidně stoupá nahoru.

Hamilton Academical - Rangers FC 1:2

Fotbalisté Rangers dokázali získat další tři body do tabulky a alespoň na chvíli se dostali do čela s plným počtem 12 bodů. Nicméně kdo tipoval přesvědčivý výkon hostů, ten se šeredně zmýlil. Pokud totiž nebyl podceňovaný Hamilotn o kousek lepším týmem, tak minimálně sehrál s favoritem vyrovnanou partii.

Preview: Hamilton Academical - Rangers FC

Rangers v nové ligové sezóně zatím neztratili ani bod a jakékoliv zaváhání v příštím kole by se bralo jako neúspěch. Tým vedený koučem Smithem totiž zajíždí do Hamiltonu, který naopak do nového ligového ročníku příliš dobře nevkročil.

Inverness Caledonian - Hamilton Academical 0:1

Hamilton v utkání na hřišti Invernessu zapomněl na nevydařený start do ligy a už v první minutě se ujal vedení díky brance Imrieho. O to zajímavější bylo, že do konce utkání už gól nepadl a Hamilton tak zvítězil 1:0.

Preview: Inverness Caledonian - Hamilton Academical

Inverness v minulém kole ukázalo, že se vrátilo do ligy v o něco silnějším složení, než se původně očekávalo. Nováček měl podle papírových předpokladů bojovat pouze o záchranu, po neskutečné výhře na stánku vysoce favorizovaného Dundee je ale vše jinak. Inverness totiž umí udržet velmi dobrou formu delší dobu a tímto výsledkem je jistě hodně nabuzeno. Navíc doma chce předvádět unikátní výkony a tři body proti Hamiltonu jsou skoro povinností.

Hamilton Academical - Heart of Midlothian 0:4

Hamilton po dvou kolech nemá rozhodně žádný důvod k oslavě, a pokud nezmění svůj herní styl, bude se letos v silné konkurenci jen těžko dostávat z posledního místa zaručující sestup o patro níže. Minulá porážka na půdě Aberdeenu v poměru 0:4 nebyla až zase tak katastrofální vzhledem ke třem penaltám, domácí výsledek z New Douglas Parku však bije na poplach. Hamilton totiž před domácími fandy podlehl shodně 0:4 bojovníkům z Hearts.

Preview: Hamilton Academical - Heart of Midlothian

Hamilton je v tomto ročníku považován za jednoho z hlavních aspirantů na pád do nižší soutěže a první utkání na půdě Aberdeenu to jenom potvrdilo. I když je pravdou, že Accies měli i trochu smůlu. Nyní si chtějí v domácím prostředí napravit reputaci, avšak nic lehkého je rozhodně nečeká. Hearts totiž konečně chtějí bojovat o Evropské poháry a body s outsidery budou na konci ročníku zcela jistě potřebovat.