Hamilton Academical Skotsko - Hamilton Academical - Zprávy

St. Mirren FC - Hamilton Academical 3:1

St. Mirren udělal nesmírně důležitý krok k záchraně, Hamilton naopak k sestupu, v Paisley totiž prohrál 1:3. Hosté přitom po první půli vedli gólem Davida Buchanana, ve druhém poločase však zavelel k obratu kanonýr Michael Higdon a hattrickem otočil výsledek ve prospěch domácích.

Preview: St. Mirren FC - Hamilton Academical

Zápas, který může pomoci odpovědět na otázku, kdo se bude na konci sezóny s nejvyšší soutěží loučit, hostí St. Mirren. Na St. Mirren Park totiž přijede poslední Hamilton a pokud chce v lize zůstat, měl by získat tři body.

Hamilton Academical - St. Johnstone FC 0:0

Hamilton Academical z dalšího důležitého souboje, jenž mohl napovědět o jeho budoucnosti v nejvyšší soutěži, vytěžil jen bod za bezbrankovou remízu se St. Johnstonem. Jeho série bez výhry v domácím zápase, která trvá od úvodního ligového kola, se tak prodlužuje o další zápas.

Preview: Hamilton Academical - St. Johnstone FC

Hráči Hamiltonu Academical i přes špatné výsledky zůstávají pozitivní, o jejich osudu totiž hodně napoví dvě následující utkání. Hamilton má proto jasný cíl, vybojovat v sobotu se St. Johnstonem slušný výsledek.

Dundee United - Hamilton Academical 2:1

Fotbalisté Hamiltonu nemohou letos prolomit smůlu, naopak Dundee United si zajistilo body opět v závěrečných minutách zápasu.

Preview: Dundee United - Hamilton Academical

Dohrávku 20. kola nabídne netradičně ve čtvrtek program skotské nejvyšší soutěže. Utkají se týmy Dundee United a Hamiltonu, kde je jasným favoritem pátý celek tabulky, Hamilton však nutně potřebuje body ke stáhnutí manka na předposlední St. Mirren.

Celtic FC - Hamilton Academical 2:0

Fotbalisté Celticu dokázali zvítězit nad posledním Hamiltonem a alespoň do nedělního duelu mají náskok na čele tabulky osmi bodů. Domácí sice mají odehráno o tři duely více, než Rangers, v boji o titul s outsiderem ligy ale nic neztratili a stále tak mohou reálně myslet na mistrovskou trofej. Naopak Accies jsou na tom duel od duelu hůře a hůře, pokud navíc St. Mirren překvapí zítra na Ibrox Parku, jejich ztráta se vyšplhá na hrozivých deset bodů.

Preview: Celtic FC - Hamilton Academical

Fotbalisté Celticu mají po minulém kole co napravovat a ztratili výhodu po skvělém vítězství nad Rangers v poměru 3:0. Zelenobílým totiž nevyšel minulý víkendový duel s Motherwellem a většina příznivců se radovala, jak jejich miláčci kráčí ve Fir Parku k výhře 2:0. Domácí tak mají na čele tabulky opět pouze pětibodový náskok a Jezdci k tomu dva duely k dobru. Nejenže Celtic odmítl šanci jít do trháku, ale naopak situaci ještě více zdramatizoval.

Hamilton Academical - Hibernian FC 1:2

Hibernian pokračuje ve vítězné sérii, na tým z Edinburghu nestačil na vlastním stadionu ani Hamilton, který prohrál 1:2. Hosté šli do vedení už v prvním poločase po gólu Sodjeho, ve druhé půli navíc zvýšil Riordan a až v nastavení alespoň zkorigoval výsledek na konečných 1:2 Flavio Paixao.

Preview: Hamilton Academical - Hibernian FC

Hamilton Academical měl v minulém kole blízko k prolomení nepříznivé série bez výhry v domácím zápase, která se táhne od začátku sezóny. Další šanci bude mít v úterní dohrávce 17. kola, ve které narazí na Hibernian, jenž je v posledních týdnech ve formě.

Hamilton Academical - Dundee United 1:1

Hamilton Academical nevyužil šance přiblížit se v tabulce dalším adeptům na sestup a i přes dobrý vývoj utkání jen remizoval s Dundee United 1:1. Accies šli do vedení krátce po půlhodině hry díky proměněné penaltě Antoinea-Curiera, ale United sedm minut před koncem zápasu srovnali, trefil se Andis Shala.

Preview: Hamilton Academical - Dundee United

Nad budoucností Hamiltonu v nejvyšší soutěži se stahují mračna, klub z New Douglas Parku je nyní v tabulce poslední, osm bodů za St. Mirrenem. Kouč Billy Reid stanovil jasný cíl a tím je zisk čtyř bodů z příštích dvou zápasů. Povede se mu první krok v sobotu proti Dundee United?

Aberdeen FC - Hamilton Academical 1:0

Fotbalisté Aberdeenu navázali na minulou výhru nad Kilmarnockem a v těžkém střetnutí s bojovným předloňským nováčkem z Hamiltonu nakonec dokázali zvítězit 1:0. Hamiltonu se začíná smůla pěkně lepit na paty a záchrana začíná být čím dál tím méně reálná, na druhou stranu je času opravdu ještě vcelku dost. Hamilton podruhé v řadě prohrál 0:1 kvůli penaltě soupeře, což rozhodně již tak pošramocenou psychiku hodně sráží na zem.

Preview: Aberdeen FC - Hamilton Academical

Fotbalisté Aberdeenu mají před sebou důležitou dohrávku a mohou se posunout v tabulce blíže předním celkům. V domácím prostředí na stánku Pittodrie totiž přivítají poslední tým tabulky Hamilton, a proto se čekají jasné tři body pro Dons. Tím spíše, když svěřenci Craiga Browna dokázali v posledním víkendovém střetnutí deklasovat Kilmarnock v poměru 5:0. Naopak Hamilton na body čeká už pěkně dlouhou dobu.

Motherwell FC - Hamilton Academical 1:0

Fotbalisté Motherwellu potvrdili vítězství na půdě Aberdeenu a opět se přiblížili vytoužené účasti v nejlepší šestce. Na výhru nad posledním Hamiltonem se sice velmi nadřeli, nakonec jim ale těsná výhra 1:0 zařídila potřebné tři body. Hamilton se tak stále více přibližuje pádu do druhé ligy a pokud se situace rapidně nezlepší, zřejmě se po dvou sezónách v SPL vrátí zpátky o patro níže. Nicméně nikterak hrozný výkon svěřenci Billyho Reida nepředvedli.