Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - expres zprávy

03.05.202412:20

Individuální ocenění pro Nzolu

Překvapivého majitele má cena pro nejlepšího hráče utkání mezi Fiorentinou a Clubem Bruggy. Vybrán byl M'Bala Nzola, útočník přišel na trávník až v 88. minutě a v nastavení rozhodl o výhře italského celku 3:2.

uefa.com
03.05.202410:13

El Kaabi hráčem zápasu

Nejlepším hráčem prvního semifinále Konferenční ligy mezi Aston Villou a Olympiakosem byl podle očekávání zvolen Ayoub El Kaabi. Řecký klub si domů veze triumf 4:2, útočník zaznamenal hattrick.

uefa.com
03.05.202409:17

Sottil má zlomenou klíční kost

Riccardo Sottil dal včera nádhernou branku, na zápas proti Clubu Bruggy (3:2) přesto nebude mít dobré vzpomínky. Křídelník Fiorentiny utkání nedohrál, krátce po změně stran utrpěl zlomeninu klíční kosti a sezona pro něho skončila.

football-italia.net
02.05.202423:02

Konferenční liga - výsledky

Výsledky prvních semifinále Konferenční ligy: Aston Villa - Olympiakos 2:4 (45+1. Watkins, 52. Diaby - 16., 29. a 56. z pen. El Kaabi, 67. Hezze), Fiorentina - Club Bruggy 3:2 (5. Sottil, 37. Belotti, 90+1. Nzola - 17. z pen. Vanaken, 63. Thiago).

02.05.202421:51

Olympiakos zpražil Villa Park

Poločasové výsledky prvních zápasů semifinále Konferenční ligy: Aston Villa - Olympiakos 1:2 (45+1. Watkins - 16. a 29. El Kaabi), Fiorentina - Club Bruggy 2:1 (5. Sottil, 37. Belotti - 17. z pen. Vanaken).

02.05.202420:02

Sestavy: Aston Villa - Olympiakos

Základní sestavy pro dnešní první semifinále Konferenční ligy:

Aston Villa: Olsen - Cash, Lenglet, Konsa, Digne - Rogers, McGinn, Douglas Luiz, Diaby - Watkins, Bailey.

Olympiakos: Tzolakis - Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega - Hezze, Iborra, Chiquinho - Podence, Fortounis - El Kaabi.

uefa.com
02.05.202419:53

Sestavy: Fiorentina - Club Bruggy

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Martínez Quarta, Ranieri, Biraghi - Beltrán, Arthur, Bonaventura - González, Belotti, Sottil.

Club Bruggy: Jackers - Sabbe, Spileers, Mechele, Meijer - Skóraś, Odoi, Onyedika, Jutglá - Vanaken, Thiago.

uefa.com
30.04.202418:44

Do Birminghamu letí sudí z Itálie

Marco Guida byl delegován jako hlavní rozhodčí prvního semifinále Konferenční ligy mezi Aston Villou a Olympiakosem Pireus. V Birminghamu se v nadcházejících hodinách ubytují i další dva Italové, a to asistenti Filippo Meli a Giorgio Peretti.

uefa.com
30.04.202418:10

Ve Florencii za dozoru Angličanů

Michael Oliver dostává na starosti řadu důležitých zápasů a dalším bude první semifinále Konferenční ligy Fiorentina - Club Bruggy. Anglickému rozhodčímu pomohou asistenti Stuart Burt a Daniel Cook.

uefa.com
30.04.202411:28

Česká televize přijde o evropské poháry

Česká televize v následující sezóně definitivně přijde o vysílání evropských pohárů pro tuzemský trh. Do této chvíle měla právo první volby pro čtvrteční zápas Evropské či Konferenční ligy, tuhle výsadu nyní bude mít Nova, která odvysílá vybraný duel na kanálu Nova Sport 5. Uvedla to ve své tiskové zprávě. Ostatní utkání zůstávají u společnosti AMC Networks International - Central and Northern Europe, která vlastní stanice Sport 1 a Sport 2.

tn.nova.cz
19.04.202419:50

V Konferenční lize zaujal Jutglà

Club Bruggy vyhrál 2:0 na půdě PAOKu Soluň, postoupil do semifinále Konferenční ligy a velký podíl na tom měl Ferrán Jutglà. Útočník ve čtvrtek zaznamenal obě branky, fanoušci ho zvolili hráčem týdne v KL.

uefa.com
18.04.202423:54

Konferenční liga - výsledky (2)

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Konferenční ligy: Fenerbahçe - Olympiakos 1:1 po penaltách (11. Kahveci), první zápas 2:3, postupuje Olympiakos. PAOK Soluň - Club Bruggy 0:2 (33. a 45. Jutglà), první zápas 0:1, postupuje Club Bruggy.

18.04.202423:21

Club Bruggy se zapsal do historie

Souhrnným výsledkem 3:0 se Club Bruggy kvalifikoval přes PAOK Soluň do semifinále Konferenční ligy a stal se po Royalu Antverpy prvním belgickým klubem po 31 letech, jenž postoupil mezi čtyři nejlepší týmy v evropském poháru.

twitter.com/OptaJohan
18.04.202423:12

Hranáč: Převažují pozitivní věci

Plzeň v odvetném zápase čtvrtfinále Konferenční ligy ve Florencii, navzdory početnímu oslabení, dlouho držela bezgólový stav, v prodloužení však dvakrát inkasovala a s evropskými poháry se loučí. "Převažují spíše pozitivní věci. Ta cesta byla skvělá, jsme za to všichni rádi. Snažili jsme se o to i dnes porvat, kvalita ale byla jasně na straně Fiorentiny. Spravedlivě postoupila. Bylo by nespravedlivé, kdybychom postoupili my. Po té červené kartě to pro nás bylo složité. Cítil jsem, že bychom to mohli dotáhnout do penalt. Ale už je to minulost, jsme rádi, že jsme tu vůbec mohli hrát," hodnotil utkání plzeňský obránce Robin Hranáč.

ČTK
18.04.202422:30

Aston Villa v semifinále po 42 letech

Postup do semifinále Konferenční ligy přes LOSC Lille je pro Aston Villu mimořádnou událostí. Po výhře 4:3 na penalty jsou Villans v evropském semifinále poprvé od sezony 1981/82, kdy opanovali PMEZ.

ČTK
18.04.202421:46

Zaniolo vystřídal se zraněním

Aston Villa po penaltách postoupila přes LOSC Lille do semifinále Konferenční ligy, Nicolò Zaniolo však nedohrál kvůli zranění. Italský záložník se svalovým problémem odstoupil ještě v úvodní půlhodině.

bbc.com
18.04.202421:37

Konferenční liga - výsledky (1)

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 2:0 po prodloužení (92. González, 108. Biraghi), první zápas 0:0, postupuje Fiorentina. Lille - Aston Villa 2:2 po penaltách (15. Yazici, 68. André - 87. Cash), první zápas 1:2, postupuje Aston Villa.

18.04.202421:25

Plzeň v prodloužení podlehla Fiorentině

Výsledek odvetného zápasu čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 2:0 po prodloužení (92. González, 108. Biraghi).

18.04.202420:43

Fiorentina - Plzeň jde do prodloužení

Výsledek odvetného zápasu čtvrtfinále Konferenční ligy po 90 minutách: Fiorentina - Plzeň 0:0.

18.04.202419:34

Poločas: Fiorentina - Plzeň 0:0

Poločasový výsledek odvety čtvrtfinále Konferenční ligy: Fiorentina - Plzeň 0:0.