29.11.2023 21:00 CET
3 : 3
(3:0)

João Mário (© AFP)

Náhradníci Interu málem odjeli z Lisabonu s ostudou. Hattrick Joaa Mária na výhru nestačil

Benfica remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů na domácím stadionu s Interem 3:3 a připsala si první bod do tabulky. Lisabonský celek si proti šetřícímu se soupeři vybudoval až třígólový náskok, když se hattrickem blýskl bývalý hráč Nerazzurri João Mário, přičemž na prakticky všech brankách měl výrazný podíl i Casper Tengstedt. Italský tým kontroval až po změně stran, a i když se mu úplný obrat dokonat nepodařilo, prodloužil svou sérii neporazitelnosti už na 11 utkání. Český reprezentant David Jurásek strávil zápas na lavičce náhradníků.

Benfica byla jedním z největších překvapení skupinové fáze, bohužel v negativním slova smyslu. Portugalský celek prohrál všechny čtyři zápasy a ve skupině se nacházel na poslední příčce. Naopak jeho soupeř z Milána měl s 10 získanými body již zajištěný postup do play off. Stále však bojoval o první místo s Realem Sociedad, a tak nechtěl v Lisabonu nic podcenit.

Již v páté minutě portugalský zástupce ukázal, že se ještě nehodlal vzdát. Tengstedt si nejprve pohlídal své ofsajdové postavení a přihrávkou hlavou si našel Joãa Mária, který v pokutovém území uklidil míč do brány s naprostou lehkostí.

Radost v Lisabonu ale rozhodně neskončila, o osm minut později totiž zvýšil na 2:0 opět João Mário a znovu mohl poděkovat dánskému spoluhráči. Tengstedt si tentokrát dal záležet na čistě provedeném souboji proti Kristjanu Asllanimu, kterému sebral balon a nacentroval jej směrem ke zkušenému záložníkovi.

Fantastickou úspěšnost portugalsko-dánské spolupráce podtrhla i třetí trefa Joãa Mária, jenž se opět zjevil na nejlepším možném místě a ještě v prvním poločase vypracoval domácím již tříbrankové vedení.

Celkem jasné představení "Orlů" v dosavadním vývoji zdramatizovaly hned dvě branky Nerazzurri. Marko Arnautović prodloužil ukázku povedených doklepnutí v zápase a vykřesal naděje italského klubu na obrat.

Fanouškům zatrnulo zejména v 58. minutě, kdy si nadýchaný centr zpracoval k bráně bokem postavený Davide Frattesi a levačkou neváhavě snížil již na 2:3 z pohledu Interu. Stíhací jízda ale nekončila. Alexis Sánchez o necelou čtvrthodinu později nekompromisně uklidil přisouzenou penaltu do sítě a stav utkání náhle srovnal. Domácí příznivci si nakonec oddychli, protože Benfica ustála i přibližně 10minutové oslabení.

Benfica tak doma sice ztratila náskok, ale získala alespoň první bod v soutěži. Další kolo je na programu 12. prosince, Inter svede bitvu s Realem Sociedad, Portugalci vyzvou v přímém souboji o třetí místo v tabulce Salzburg.

Autor: Livesport.cz / Josef Gotvald