27.11.Sk FChorvatsko - Kanada4:1290000000
celkem:1610000100
Další hráči týmu
Soupiska týmu
01.12.2022 Kanada - Maroko 1:2
Výsledek dnešního utkání MS: Kanada - Maroko 1:2 (41. vlastní Aguerd - 4. Ziyech, 23. En Nesyri).
01.12.2022 Poločas: Kanada - Maroko 1:2
Poločasový výsledek dnešního utkání MS: Kanada - Maroko 1:2 (41. vlastní Aguerd - 4. Ziyech, 23. En Nesyri).
01.12.2022 Základní sestavy: Kanada - Maroko

Základní sestavy pro dnešní utkání MS:

Kanada: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Adekugbe, Osorio, Kaye, Davies - Buchanan, Larin, Hoilett.

Maroko: Bono - Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ounahi, S. Amrabat, Sabiri - Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

30.11.2022 Zítra jdou do práce i sudí z Brazílie
Maroko bude proti Kanadě stvrzovat postup do osmifinále, a to za dozoru rozhodčích z Brazílie. Zápas dostala na starost trojice Raphael Claus, Rodrigo Figueiredo a Danilo Simon Manis. (fifa.com)
29.11.2022 FIFA zahájila řízení s Chorvaty

Světová fotbalová federace FIFA zahájila na mistrovství světa disciplinární řízení s chorvatským svazem kvůli chování části fanoušků v utkání s Kanadou. Brankář severoamerického týmu Milan Borjan, jehož rodiče pocházejí ze Srbska, byl opakovaně terčem urážek a pískotu příznivců obhájců stříbra. FIFA oznámila, že zahájila vyšetřování kvůli porušení pravidel o diskriminaci a bezpečnosti.

Skupina fanoušků během utkání dokonce rozvinula transparent s poukazem na vojenskou operaci Bouře z doby chorvatské války za nezávislost, v jejímž důsledku Borjan a jeho rodina spolu s desítkami tisíc dalších etnických Srbů museli v roce 1995 uprchnout z rodného města Kninu. Borjan, který na klubové úrovni působí v Crvené zvezdě Bělehrad, také vypověděl, že před zápasem kdosi odtajnil jeho telefonní číslo a mobil mu pak zahltili chorvatští příznivci nenávistnými vzkazy.

(ČTK)
28.11.2022 Hutchinson odehrál 100. reprezentační zápas
Kanada ve včerejším zápase mistrovství světa prohrála s Chorvatskem (1:4), proti němuž si připsal 100. reprezentační start Atiba Hutchinson. Kanadský kapitán si z jubilejního utkání odnesl památku v podobě zraněného nosu. (vi.nl)
27.11.2022 Chorvatsko - Kanada 4:1
Výsledek utkání MS: Chorvatsko - Kanada 4:1 (36. a 70. Kramarić, 44. Livaja, 90+4. Majer - 2. Davies).
27.11.2022 Poločas: Chorvatsko - Kanada 2:1
Poločasový výsledek utkání MS: Chorvatsko - Kanada 2:1 (36. Kramarić, 44. Livaja - 2. Davies).
27.11.2022 Kanada poprvé skórovala na MS
Alphonso Davies již ve druhé minutě poslal Kanadu do vedení proti Chorvatsku, čímž se zapsal do historie. Při druhé účasti zámořského týmu na MS se postaral o jeho premiérový gól, který se stal zároveň nejrychlejším na turnaji. (fifa.com)
27.11.2022 Základní sestavy: Chorvatsko - Kanada
Základní sestavy pro dnešní zápas MS:
Chorvatsko: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Livaja, Kramarić, Perišić.
Kanada: Borjan - Johnston, Vitória, Miller - Laryea, Hutchinson, Eustáquio, Davies - Buchanan, David - Larin. (soccerway.com)