Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Města a stadióny - Al Rayyan - Education City Stadium

Education City Stadium, Al Rayyan
Celková kapacita: 45,350
stránka stadiónu na EuroFotbal.cz »
Přehled zápasů na tomto stadiónu:
22.11. 14:00 skupina D Dánsko - Tunisko
24.11. 14:00 skupina H Uruguay - Korejská republika
26.11. 14:00 skupina C Polsko - Saúdská Arábie
28.11. 14:00 skupina H Korejská republika - Ghana
30.11. 16:00 skupina D Tunisko - Francie
02.12. 16:00 skupina H Korejská republika - Portugalsko
06.12. 16:00 osmifinále Maroko - Španělsko
09.12. 16:00 čtvrtfinále Chorvatsko - Brazílie
Jak již název stadionu napovídá, nachází se ve stejnojmenném vzdělávacím komplexu s řadou místních i zahraničních univerzit a výzkumných institutů. Celý tento komplex najdeme v Al Rayyanu, který je sice centrem jedné z osmi samosprávných oblastí země, zároveň však slouží i jako předměstí Dauhá.

Stánek otevřený v létě 2020 hned v následující zimě hostil několik zápasů klubového mistrovství světa včetně finálové výhry Bayernu Mnichov nad mexickými Tigres. Necelý rok před světovým šampionátem se zde konala rovněž pětice duelů Arabského poháru včetně jednoho střetnutí katarského mužstva.

V průběhu základních skupin bude stadion fungovat de facto jako domácí hřiště pro Jižní Koreu, která na něm odehraje všechny tři své zápasy. Na atraktivnější duely si však návštěvníci budou muset počkat na vyřazovací boje, z nichž stadion přivítá jedno osmifinále i čtvrtfinále.

Stejně jako další stadion i Education City čeká po skončení turnaje snížení kapacity zhruba na polovinu ze současných 40 000. Čím se ale liší, to je jeho konstrukce šetrná k životnímu prostředí. S dvaceti procenty zelených materiálů se řadí k těm vůbec nejudržitelnějším na celém světě.
Články o městu a stadiónu
 

Představení stadionů mistrovství světa 2022

Už jen pár hodin nás dělí od zahájení kontroverzního mistrovství světa v Kataru, přičemž jedním z hlavních terčů kritiky byly stadiony. Pořadatelská země při přidělení pořadatelství prakticky žádnými vhodnými nedisponovala a vše se tedy muselo vybudovat na zelené louce, což pochopitelně není zrovna ekonomicky zodpovědné - vždyť také náklady na letošní šampionát více než desetkrát převýšily dosud nejdražší turnaj v Brazílii před osmi lety.  
20.11.2022 | Profily, historie | 94 komentářů