0 : 1
(0:0)
Pride Park, Derby

Manchester veze z Derby povinné tři body

United se proti Derby trápili, vytoužené vítězství nakonec ovšem vydřeli. Ze hřiště posledního celku ligy si odváží výhru 1:0, o níž se postaral Cristiano Ronaldo.

Ďáblové vstoupili do utkání bez své brankářské jedničky Van der Sara, jeho náhradník Kuszcak je pro změnu suspendován, a tak se do brány postavil až třetí v řadě – talent Ben Foster. Ten ovšem zas tak moc práce neměl. Naopak Manchester začal velmi aktivně a hned během úvodních minut mohl vstřelit gól.

Třetí minuta přinesla střelu Cristiana Ronalda. Portugalský záložník a prozatím stále nejlepší střelec Premier League ale mířil nad. Pár minut nato poslal Park míč na pravou stranu pro Giggse, jeho střela byla však zblokována na roh. O moc lépe si zanedlouho nevedl opět ani Ronaldo.

Naopak nechybělo moc a Derby si mohlo do kabin odnést vedení. V 38. minutě se musel poprvé vyznamenat gólman Foster. Z patnácti metrů vyslal na bránu Manchesteru nebezpečnou volej útočník Miller a jasnému gólu zabránil pohotovým zákrokem právě až Foster. Ten dokázal své kvality i minutu nato, kdy opět likvidoval pokus Millnera, který prošel přes obranu. V závěrečných vteřinách pálil nebezpečně také Wayne Rooney, ale ani on nemířil přesně. Poločasový stav tak zněl 0:0.

Manchester nastoupil do druhé půle v nezměněné sestavě. V první příležitosti měl prsty opět Cristiano Ronaldo, který zahrával přímý kop zhruba z 25 metrů, ovšem z celé akce byl nakonec pouze roh. I další šance přišla po přímém kopu. Ty má v Manchesteru na starosti Ronaldo, v 59. minutě byla ale jeho střela nepřesná.

Gólman Foster musel opět zasahovat zhruba pětadvacet minut před závěrečným hvizdem, kdy zlikvidoval pokus Sterjovskiho. Ten nakonec vybojoval jen roh. United se trápili, na obranu Derby nemohli stále vyzrát. Střela Sahy ze 74. minuty sice ještě nebyla přesná, za dvě minuty se už ale radovali. Po přihrávce Rooneyho se míč dostal ke kopačkám Ronalda a ten přesnou střelou propálil i Carolla, čímž zařídil pro svůj tým nejtěsnější možné vítězství. Manchester i přes závěrečné šance druhý gól přidat nedokázal.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com