24.01.2011 21:00 CET
0 : 4
(0:2)

Bolton Wanderers - Chelsea FC 0:4

Chelsea zvládla zápas s Boltonem na výbornou a udržela kontakt se špičkou. Blues předvedli takřka bezchybný výkon a svého soupeře zahubili už v prvním poločase, kdy se trefili Drogba s Maloudou. Ve druhém dějství přidali na konečných 4:0 další dvě branky Anelka a Ramires.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho odstartovali destrukci soupeře už v 11. minutě. Didier Drogba se zdálky odhodlal k překvapivé střele, a jeho famózní pokus skončil pod břevnem domácí branky - 0:1. Ve 28. minutě byl v šanci znovu Drogba, ale stejně jako o chvíli později Anelka nechal vyniknout brankáře Jaaskelainena. Největší šanci Boltonu v celém utkání zmařil Petr Čech, hlavička Taylora měla jasné gólové parametry, ale český brankář efektivním skokem vyrazil na rohový kop.

Blues udeřili do konce prvního poločasu ještě jednou, Drogba nejprve z přímáku přestřelil, ale o chvíli později už se mohl s týmem radovat. Z úhlu totiž propálil Jaaskelainena Francouz Malouda - 0:2.

Chelsea hrála především po taktické stránce výborně a Bolton se moc do zakončení nedostával. Na začátku druhého poločasu navíc Wanderers znovu inkasovali. Jiný Francouz Nicolas Anelka se dostal k odvrácenému balónu a propasíroval ho do branky - 0:3. Třetí branka šla tak trochu na vrub i finského brankáře. Tím ale brankový večer Londýňanů nekončil, čtvrtý a poslední hřebík do rakve zasadil Boltonu Brazilec Ramires. Ten jako přes kopírák napodobil Anelkovu předchozí branku - 0:4.

Autor: Ondřej Linhart