20.03.2012 21:00 CET
2 : 0
(0:0)

Blackburn oslavil manažerovo jubileum další výhrou

Ještě nikdy se Blackburnu pod Stevem Keanem nepovedlo dotáhnout k vítěznému konci dva ligové zápasy po sobě - a právě teď, když holohlavý manažer slaví jubilejní 50. představení na lavičce Rovers, se to povedlo. Symbolicky také skrze branky dvou stabilních tahounů mužstva, Hoiletta a Yakubua.

Průšvih a utrpení představoval pro nezasvěceného diváka první poločas zápasu mezi Blackburnem a Sunderlandem. Oběma mužstvům chyběla fotbalovost a zejména tedy preciznost v rozehrávce, neboť spatřit během 45 minut tolik přihrávek "na paty", to se člověku jen tak nepoštěstí. Ke všemu ani ze vzduchu nebyly obě strany nikterak zvlášť nebezpečné; donáška Pedersena či Larssona, dvou vyhlášených exekutorů, buď sama nestála za nic, nebo nebyla pochopena.

A když už ano, tak Kyrgiakos při svém debutu za Mackems promáchl a zahodil tak jedinou prvopoločasovou šanci svého mužstva. Na druhé straně snad takhle můžeme otitulovat alespoň průnik Martina Olssona, který také starší dvojče zakončilo z nulového úhlu, a ke kloudné dorážce už se pak nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

Naštěstí druhé dějství bylo na šance i řádné fotbalové akce o poznání bohatší. Především do něj Rovers vstoupili jako tým, který opravdu chce vyhrát a udělat další významný krok za záchranou. V 54. minutě se totiž Mignolet musel vytasit s fantastickým zákrokem proti neméně zdařilému voleji Formicy a hned o pět minut později udeřil Hoilett. To hlavně díky rozpačitému pokusu golmana o osvobození, který on odpálil zase na druhou stranu kurtu výstavním volejem.

Po prolomení ledů následoval nepříliš očekávaný návrat "ke kořenům", kdy se zase začalo hodně kazit a poněkud nudit, to však naštěstí aktérům nevydrželo příliš dlouho. Dvacet minut před koncem Olssonova heroická defenzivní práce zabránila ve skórování Bendtnerovi, přičemž vrcholem snahy Black Cats o srovnání byla 79. minuta a senzačně spálená šance Ji Dong-Wonem. Ten i ze tří metrů přepálil branku poté, co jej našel dnes velmi přesně centrující McClean.

Tomu už pak Rovers nemohli dál přihlížet, skrze pěknou akci a koncovku (již 15. úspěšnou v sezoně) Yakubua zvýšili na 2:0 a po zbylých asi osm minut průběh utkání víceméně kontrolovali.

Autor: Tomáš Daníček