05.11.2011 18:30 CET
2 : 3
(1:1)

Citizens opět vyhráli a dál jasně vedou

Po strhujícím průběhu zdolali Queens Park Rangers na jejich hřišti 3:2. Ani góly veterána Helgusona s Bothroydem nepomohly Londýňanům k bodům a díky trefám Džeka, Davida Silvy a nakonec vítězné z kopačky Yaya Tourého zvítězili po desáté v sezoně Citizens a upevnili si tak jasnou první pozici v tabulce.

Islandský střelec měl první šanci už po čtvrthodině hry, po přihrávce Bartona a jeho střele se však vytáhl gólman City Hart. QPR se přeci jen první překvapivé branky dočkali. Po standardní situaci si na další Bartonův centr naskočil Jay Bothroyd a hlavou otevřel skóre - 1:0. Prakticky vzápětí mohl Džeko vyrovnat, ale jeho gólovou střelu zblokoval Gabbidon.

Za dalších pět minut střílel po přihrávce Wright-Phllipse Murphy, ale Hart skvěle zneškodnil, stejně jako poté dorážku Helgusona. Pak Helguson poslal centr na hlavu Bothroyda, jenž mohl zvýšit, avšak orazítkoval pouze tyč. Trest přišel brzy a byl až příliš krutý. Z první závažnější akce hostí se hned vlnila síť. Milner kolmicí vybídl Džeka, který si položil obránce a přesně zakončil - 1:1. Do šatny mohl ještě otočit skóre Agüero, ale jeho přízemní rána skončila na tyči.

Hned první minutu druhé půle zahrozili znovu domácí QPR, Bartona opět vychytal Hart. Poté už úřadoval vedoucí celek Premier League v čele s dost možná nejlepším hráčem v Anglii Davidem Silvou. Džeko po brejku namířil přihrávku do vápna na španělského génia, který si ideálně míč přiťukl a z druhého doteku přesně k tyči zakončil - 1:2.

Po hodině hry mohlo být na Eastlands ještě veseleji, Džekovu ránu ovšem vytěsnil Kenny, Agüero o minutu později mířil těsně vedle. A za pár minut přišla odpověď z kopaček domácích. Shaun Wright-Phillips nacentroval do vápna, tam hlavičkoval Bothroyd, jehož pokus ještě tečoval před gólmanem Helguson a bylo srovnáno - 2:2.

City se snažili o zvrat a povedlo se. Čtvrt hodiny před koncem si Yaya Touré naskočil na centr Kolarova a rozhodl - 2:3. Domácí ještě chvíli před koncem mohli vyrovnat, Helguson trefil hlavou břevno. Další gól už nicméně nepadl a Manchester City tak dál vede tabulku s náskokem pěti bodů na městské rivaly United.

Autor: Marek Ustohal