(3:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Cardiff City 3:1

Liverpool potvrdil roli jasného favorita a byl to opět rekordman Luis Suárez, kdo měl prsty ve všem pozitivním pro jeho tým, který se minimálně do pondělí bude na ostatní koukat z nejvyšší pozice. Naopak manažer Cardiffu pravděpodobně definitivně spadl z rozviklané židle.

Cardiff nevstoupil do utkání nikterak ustrašeně, přesto se Reds ihned ujali iniciativy a často byli k vidění v nebezpečné blízkosti Marshalla. Ten ovšem neměl žádnou práci, ať už díky obětavým obráncům nebo nepřesné mušce Suáreze. Po čtvrthodince hry naopak musel zasahovat Mignolet, když rychlý protiútok zakončoval po dobré přihrávce od Mutche zpoza vápna Noone technickou ranou.

Ve 25. minutě zamířil kanonýr domácích svůj třetí střelecký pokus konečně mezi tři tyče a hned na něj byl brankář krátký. Henderson se rozhodl nepronikat do vápna sám a raději centroval na šestnáctku, kde se Suárez opřel do voleje neomylně. A mohl být i u dalšího zásahu, když z rohového kopu přihrál Coutinhovi, jenž se sám dostal do vynikající pozice a prudkou ranou rozezvučel bližší tyč.

Chvíli poté se užuž radoval Flanagan, který procedil balón za záda brankáře, nicméně kamera na brance potvrdila, že se dále než na čáru nedostal. Ve 39. minutě ještě Sterling odmítl Suárezovu pomoc a po přihrávce za obranu neuspěl střelou ke vzdálenější tyči, za tři minuty však běželi společně sami na brankáře a anglický talent musel pouze trefit odkrytou svatyni - 2:0.

A ještě jednou se před poločasem ozval útočník Uruguaye. Cestu doprostřed hřiště před vápnem si ulehčil pohlednou narážečkou s Hendersonem a balón následně parádně zakroutil křižnou ranou. Zatímco první trefou zápasu smazal rekord sedmnácti zásahů za prvních sedmnáct kol Kevina Phillipse a Lese Ferdinanda, gólem do šatny se stal prvním hráčem, který se během jediného měsíce trefil desetkrát.

Do druhé půle vstoupili aktivně opět domácí, měli však stejný problém jako v úvodu zápasu - střeleckých pokusů sice přibývalo, zákroků Marshalla ani gólů ovšem ne. Jiskřičku naděje tak v 58. minutě vykřesali hosté. Po přímém kopu Whittinghama měl k hlídání Sakho hned dva hráče, neuspěl a Mutch hlavičkou snížil.

Hra se oproti prvnímu dějství výrazně uklidnila. Hosté sice měli velké množství příležitostí ze standardních situací, vysoké míče ale pravidelně brala domácí obrana. Premiérová dřina po změně stran přišla pro Marshalla až v 76. minutě, kdy byl do samostatného úniku vyslán Sterling, tomu ovšem nevyšel krok a pozorný výběh brankáře zmařil jeho nepovedený pokus. K dorážce se pak ještě dostal Suárez, hattrick odmítl rozezněním bližší tyče.

A radovat se nemohl ani v 82. minutě, tentokrát zakončil rychlý protiútok pokusem zpoza šestnáctky o pár decimetrů vedle. Když neuspěl ani tváří v tvář v poslední minutě řádné hrací doby, musel se spokojit jen s pár zápisy do historických statistik a výhrou svého klubu 3:1.

Autor: Josef Gvoždiak / soccernet.com, eurosport.com