1 : 2
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Chelsea FC 1:2

Brendan Rodgers si opět zavařil. Poté, co v týdnu vše podřídil úspěchu v dnešním šlágru 11. kola Premier League, nedokázal s Chelsea uhrát ani bod a se svým Liverpoolem se tak po víkendu může eventuálně propadnout až na 11. příčku. Blues dál zůstávají bez porážky...

Liverpool přitom začal pozitivně a ještě koncem úvodní desetiminutovky se dokonce ujal vedení. Domácí tým se tehdy nádherně prokombinoval od stoperů až před vápno soupeře, kde Emre Can dostal přehršel volného prostoru, a jeho střela se tak nějak nevyhnutelně odrazila od Cahilla do protipohybu bezmocného Courtoise.

Chelsea nicméně obrátila oba letošní zápasy, v nichž prohrávala - a také dnes na tom začala okamžitě pracovat. V 15. minutě Liverpool opět zradilo bránění standardky, po níž hlavičkoval osamocený Terry, Mignolet výtečně zasáhl a stejně tak kompletně nehlídaný Cahill pod dohledem brankové technologie přeci jen dostal míč za čáru.

Patrně největší příležitost prvního poločasu (gól nevyjímaje) si Liverpool vytvořil ve 26. minutě a stačil mu k tomu jeden dravý Coutinho, jenž své velkolepé sólo středem hřiště zakončil slušnou přízemní ranou. Především posledních 10 minut úvodní části nicméně patřilo hlavně Chelsea.

Liverpool tehdy působil všelijak, jen ne zkonsolidovaně, pročež Blues neustále nacházeli skulinky v soupeřově rozestavení. Dvě Hazardovy rány z identického postavení ovšem zablokoval Johnson, a když už Belgičanova rána prošla až na Mignoleta, byla z kategorie těch neškodných. Zbytek nadějných akcí už nedotáhli sami hosté.

Po přestávce Courtois znovu musel ojediněle na zem při Sterlingově ráně, jinak ale dění před sebou spíše jen nečinně přihlížel. A v 67. minutě se také mohl radovat z další branky. Coutinho tehdy u pravého rohového praporku nedokázal zastavit Azpilicuetu a jeho pas napříč vápnem se s jednou tečí dostal až k nekompromisně úřadujícímu Costovi - 1:2.

Španělský forvard se takto v lize trefil po celém měsíci a hned šlo o zásah veledůležitý. Liverpool už totiž vyrovnat nestihl, a popravdě k tomu ani neměl příliš blízko. Ano, závěrem normální hrací doby se jistě dala pískat penalta po ruce Cahilla, i tehdy nicméně šlo o blok umolousaného střeleckého pokusu. Žádné vyložené šance si již Reds ve zbytku utkání - a vlastně i v celém druhém poločase - vytvořit nedokázali.

Autor: Tomáš Daníček