Preview: Gruzie - Irsko

Gruzie má před sebou hodně náročný úkol. Doma v Tbilisi uvítá Irsko, proti kterému se jí absolutně nedaří. Irové potřebují tři body, protože se na čele skupiny D přetahují se Srbskem o první místo.

Moldavsko - Gruzie 2:2

Moldavsko zvládlo skvěle první poločas, v němž vstřelilo hned dvě branky. Druhá půle se ale domácím vůbec nepovedla a byli to naopak hráči Gruzie, kteří hráli prim. A protože také oni v závěru vstřelili dvě branky, body se nakonec spravedlivě dělí.

Preview: Moldavsko - Gruzie

Na posledních dvou místech kvalifikační skupiny D se aktuálně nacházejí Moldavsko s Gruzií a jejich vzájemný duel je tak šancí pro ten, či onen tým ještě zabojovat o vyšší příčky a šanci na světový šampionát. Oba celky ale nepatří k favoritům.

Gruzie - Srbsko 1:3

Gruzie sice doma vedla na Srbskem o jednu branku, ale své vedení nedokázala udržet a nakonec se soupeřem prohrála. Hvězdou hostí byl Dušan Tadić, který si připsal jedni branku a hned dvě asistence! Srbsko se tak minimálně na pár chvil posouvá na první příčku své skupiny.

Preview: Gruzie - Srbsko

Slušně rozjelo Srbsko tuhle kvalifikaci. Naposledy se na velkém turnaji objevilo v roce 2010, což je poměrně dlouhá doba, a na tu se začíná pomalu zapomínat. Před druhou polovinou nynějšího cyklu by si rádo vytvořilo co nejlepší pozici pro útok na postupové pozice, jenže Gruzie, hlavně před vlastními fanoušky, patří k nejnevyzpytatelnějším protivníkům.

Gruzie - Moldavsko 1:1

Hráči Gruzie nedokázali potvrdit úlohu favorita proti konkurenčnímu Moldavsku a s největším outsiderem skupiny se rozešli smírně po výsledku 1:1. Do vedení se přitom dostali po čtvrthodině hry, nicméně houževnatý soupeř necelých patnáct minut před koncem srovnal. Gruzínci stále čekají na své první vítězství a po solidním vstupu do tohoto cyklu jsou pátí se dvěma body. Moldavsko poprvé bodovalo, se skóre 1:12 je poslední šesté.

Preview: Gruzie - Moldavsko

Oba dva sobotní soupeři nemají vyloženě postupové ambice a nacházejí se na spodku skupiny D, ovšem nyní budou ve vzájemném souboji bojovat o naději. Mírným favoritem bude domácí Gruzie, která je momentálně na páté pozici s jedním bodem. Hosté z Moldavska v dosavadních třech zápasech nezískali ani bod, navíc mají hrozivé skóre 1:10 a jejich situace není vůbec růžová. K oživení naděje potřebují poprvé bodovat.

Wales - Gruzie 1:1

Wales si neodpustil chybu a doma s Gruzií jen remizoval! Překvapení se zrodilo po skvělém výkonu hostí, kteří do utkání dali vše. Přitom to pro domácí vypadalo slibně od prvních minut, protože v 10. minutě je poslal do vedení tahoun Gareth Bale. Jenže hosté po změně stran zabrali a odměnou jim byla vyrovnávací branka Tornikeho Okriašviliho.

Preview: Wales - Gruzie

Národní výběr Walesu i v nové kvalifikaci mistrovství světa úspěšně potvrzuje, že jeho fantastické letní tažení mistrovstvím Evropy až do semifinále nebylo žádnou ojedinělou náhodou. Svěřenci Chrise Colemana si zatím suverénně poradili s Moldavany a před pár dny uhráli cennou remízu na rakouské půdě, nyní je zpět doma v Cardiffu čeká nepříjemná

Irové zklamali, přesto však Gruzii přehráli 1:0

Stejně jako v předešlém kvalifikačním cyklu dokázalo Irsko na domácí půdě udolat podceňovanou Gruzii nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a potvrdit tak s odřenýma ušima roli favorita. Svěřenci Martina O'Neilla nepředvedli ani zdaleka vydařený výkon, ovšem veledůležité tři body jim přesto dokázal v šestapadesáté minutě hry vystřelit Seamus Coleman.

Irsko si proti Gruzii nesmí dovolit sebemenší zaváhání

Iry čeká po úvodní remíze v Srbsku papírově nejjednodušší zápas kvalifikace, tedy na domácí půdě proti Gruzii. Svěřenci Vladimíra Weisse sice platí za kvalifikačního otloukánka, o čemž svědčilo jejich nasazení do posledního kvalifikačního koše nasazených národních týmů, ovšem jak již opakovaně Gruzínci dokázali, není radno je ani v nejmenším podceňovat.

Gruzie - Rakousko 1:2

Nebyla to vyloženě nepovedená premiéra kouče Vladimíra Weisse na lavičce Gruzie v prvním soutěžním zápase. Jeho celek proti Rakousku ukázal, že nemíní jako v letech minulých povětšinou usilovně bránit, a hostům několikrát slušně zatopil. Každopádně družina kolem trenéra Marcela Kollera nakonec potvrdila roli favorita a získala povinné tři body.

Preview: Gruzie - Rakousko

Opravdu strašidelně dopadlo pro Rakušany nedávné EURO ve Francii. V papírově přijatelné skupině totiž obsadili až poslední místo a loučili se s turnajem už po třech zápasech, byť jejich účast v minulé kvalifikaci vzbuzovala velký strach. Kouč Marcel Koller po propadáku vyhazov nedostal, ale měl by si reputaci napravit. Jeho tým nyní cestuje do Gruzie.

Weiss po výhře nad Španěly: Gruzie tento výsledek potřebovala

Gruzie nebojuje o postup na evropské a světové šampionáty a daleko k dokonalosti mají i její výsledky z přátelských zápasů, o to větší šok způsobila včera. Svěřenci slovenského trenéra Vladimíra Weisse staršího senzačně vyhráli 1:0 ve Španělsku...