06.01.2013 15:00 CET
2 : 1
(0:0)

AC Milán - AC Siena 2:1

Fotbalisté AC Milán přehráli poslední Sienu 2:1 a do nového roku vstoupili tím nejlepším způsobem. Všechny branky, které byly na San Siru k vidění, padly až ve druhém poločase. Po trefách Krkiče a Pazziniho už stačil jenom snížit Paolucci.

Milán byl v zápase favoritem a také měl na hřišti neustálou převahu. Ve 13. minutě se rozhodl k individuální akci El Shaarawy, protáhl se mi dvěma hráči, ale pak už nedokázal zblízka překonal pohotového Pegola. El Shaarawy se dostal v prvním poločase do ještě jedné šance, na hranici vápna si udělal prostor ke střele a zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče. AC Milán sice měl převahu, ale do dalších šancí už se nedostal.

Také začátek druhého poločasu patřil hráčům Rossoneri, územní převahu ale ne a ne vyjádřit brankou. Místo toho mohl přijít v 56. minutě trest. Balon v pokutovém území Milána se odrazil od dvojice De Sciglio-Acerbi k volnému Rosinovi, který jej zblízka napálil na branku a fantastický zákrok předvedl brankář Abbiati. Siena svojí největší šanci v zápasu zazdila. Domácí ofenzíva dostala nový impuls v podobě příchodu Bojana Krkiče. Někdejší útočník Barcelony okamžitě rozhýbal útok Milána. Po jeho akci centroval Boateng a na zadní tyči El Shaarawy těsně minul.

Milánští se dočkali první branky v 67. minutě. Na krásný Boatengův centr si naskočil Bojan Krkič a hlavou jej uklidil přesně k tyči Pegolovy branky - 1:0 pro AC Milán. Trenéru Allegrimu se tak střídání náramně vydařilo. Rossoneri navíc navýšili vedení, v 77. minutě se v pokutovém území skácel Pazzini a sudí nařídil pokutový kop. Sám postižený se pak postavil k exekuci a přesnou ranou zvýšil na 2:0 pro AC Milán. Penalta byla zahraná naprosto s přehledem.

Do konce zápasu zbývalo zhruba deset minut a už se zdálo, že je rozhodnuto. Siena ale ještě nehodila flintu do žita. Čtyři minuty před koncem se hlavou prosadil Michele Paolucci a bylo zaděláno na pořádné drama. Siena se hnala dopředu, ale Milán úporně bránil. Vyrovnání nepřinesl ani tříminutový nastavený čas, Milán vedení uhájil a připisuje si tři body.

Autor: Ondřej Linhart