0 : 1
po prodloužení
(0:0, 0:0)

Lyon ukončil vydařenou sezónu ziskem Francouzského poháru

Jediný gól rozhodl o vítězství Lyonu ve Francouzském poháru. 25 tisíc fanoušků Lyonu, kteří do Paříže cestovali, si na gól museli počkat až do prodloužení, rozhodující úder zasadil Pařížanům Govou ve 102. minutě utkání. Lyonští získali vysněný double - podařilo se jim zvítězit v lize i v poháru. Stejný úspěch se podařil naposledy fotbalistům Auxerre před dvanácti lety.

Do utkání lépe vstoupili hráči Lyonu, Govouovu hlavičku z páté minuty odvrátila obrana PSG na roh, z následného centru minul Grosso v dobré pozici míč. O několik minut později dal o sobě vědět nebezpečnou střelou Pauleta, pro kterého to byl definitivně poslední zápas za tým z hlavního města. Branku Pařížanů se snažil ohrozit Benzema a z přímého kopu Juninho, ale oba pokusy byly spíše propagační.

Paris Saint-Germain se sice branky dočkal, ale Armandovu gólovou hlavičku zastavil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Před poločasovým hvizdem dal o sobě znovu vědět Pauleta, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Pařížané byli v první půli lepším týmem, ale nedokázali vstřelit gól. To se jim později stalo osudným.

Obrovskou šanci zahodil po hodině hry Yepes, který nedokázal trefit branku. Lyon se také pokoušel prosadit, ale většina útoků končila na dobře organizované obraně PSG. 80. minuta přinesla krásný fotbalový moment, Luyindula střídal Pauletu, kterému ve stoje aplaudoval celý stadion.

V závěru utkání ukázal lyonský brankář Coupet všem, že ještě nepatří do starého železa, když předvedl výtečný zákrok proti pokusu Mendyho. Po devadesáti minutách branka nepadla a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Nejdůležitější moment přišel ve 102. minutě, Govou tvrdou střelou ke vzdálenější tyči rozhodl o osudu utkání. Zbývající minuty se odehrávaly v rytmu zběsilého dobývání branky Lyonu, Pařížané se snažili za každou cenu vsítit branku. To se jim ale nepovedlo a Lyon tak potvrdil svoji nadvládu ve francouzském fotbale.

Autor: Tomáš Lavický / goal.com, frenchleague.com