Anglická Premier League - souhrn 24. kola
22.01.2011, 15:49, aktualizováno 24.01.2011, 22:57
Komentáře a souhrny
Chelsea rozdrtila Bolton na jeho hřišti a je čtvrtá. Manchester United smetl Birmingham a je první před Arsenalem, který neměl problémy s Wiganem. Konečně vyhrály Aston Villa a Liverpool, Sunderland zase loupil v Blackpoolu. Tottenham vydřel bod na půdě Newcastlu, Everton doma ztratil s West Hamem. Fulham si poradil se Stoke. V neděli uspěl Blackburn proti WBA...
Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho odstartovali destrukci soupeře už v 11. minutě. Didier Drogba se zdálky odhodlal k překvapivé střele, a jeho famózní pokus skončil pod břevnem domácí branky - 0:1. Ve 28. minutě byl v šanci znovu Drogba, ale stejně jako o chvíli později Anelka nechal vyniknout brankáře Jaaskelainena. Největší šanci Boltonu v celém utkání zmařil Petr Čech, hlavička Taylora měla jasné gólové parametry, ale český brankář efektivním skokem vyrazil na rohový kop.
Blues udeřili do konce prvního poločasu ještě jednou, Drogba nejprve z přímáku přestřelil, ale o chvíli později už se mohl s týmem radovat. Z úhlu totiž propálil Jaaskelainena Francouz Malouda - 0:2.
Chelsea hrála především po taktické stránce výborně a Bolton se moc do zakončení nedostával. Na začátku druhého poločasu navíc Wanderers znovu inkasovali. Jiný Francouz Nicolas Anelka se dostal k odvrácenému balónu a propasíroval ho do branky - 0:3. Třetí branka šla tak trochu na vrub i finského brankáře. Tím ale brankový večer Londýňanů nekončil, čtvrtý a poslední hřebík do rakve zasadil Boltonu Brazilec Ramires. Ten jako přes kopírák napodobil Anelkovu předchozí branku - 0:4.
Více informací k zápasu
Jak už jsem v úvodu naznačil, velkou roli hrál v tomto zápase brankář Blackburnu - a ten se také musel činit už v první minutě, kdy likvidoval Odemwingieho pokus. Jen o chvíli později si pak vyšlápl ještě na Thomase, čímž se započal jeden nekončící souboj dvou kohoutů. Ještě než jsme se ovšem dočkali další kapitoly tohoto seriálu, přihlíželi jsme rovněž ofenzivnímu snažení Rovers. To charakterizovala hlavně křídelní hra skrze Olssona, Hoiletta a nově příchozího Jonese, první šance ale vzešly z dlouhých autů Pedersena. Ať už to byla Olssonova nebo Sambova vychytaná hlavička. Právě ze vzdušného prostoru pak vzešla také jediná branka prvního poločasu. David Dunn si našel prostor pro centr, který si do vlastní sítě srazil stoper Tamas.
Jestliže West Brom chtěl hned po přestávce atakovat soupeřův náskok, dočkal se tak akorát ztížení svého úkolu. Okamžitě ve 47. minutě se totiž Hoilett vrhnul po Kaliničově sklepnutí, oběhl Tamase a přesnou ranou pod víko zvýšil na 2:0. Teprve poté došlo na další bitvy Thomase, jenž dnes ukázkově deptal pravého beka Rovers Salgada, a Robinsona, který se v krátkém časovém sledu dvakrát musel prohrabat ve svém arzenálu zákroků a vytáhnout z něj dva prvotřídní kousky. Vzápětí pak sudí Clattenburg nesprávně obdaroval WBA přímým kopem, neboť Jones Odemwingieho očividně skosil již uvnitř pokutového území. Následně Bruntův míč zahučel jen do zdi a potvrdil tak neschopnost Baggies vrátit se do zápasu. Tomu nenapomohla ani četná střídání nejen na hostující straně, která akorát stanovila nový rekord Premier League, protože takto darovala start hráčům 22 různých národností!
Více informací k zápasu
Do utkání se od první minuty podívaly obě drahé zimní posily. Jak Darren Bent, tak Edin Džeko se postavili na hrot útoku svých týmů. Ze začátku mohl být spokojenější anglický kanonýr a to tak, že velmi. Ashley Young v 18.minutě převzal míč, na hranici velkého vápna vypálil a jelikož Hart jeho střelu jen vyrazil, Darren Bent mohl pohodlně zblízka zasunout balón mezi tři tyče - 1:0.
Jako by hráči obou týmů od první branky už jen čekali na poločasovou přestávku, jediný vzruch vyvolala hlavička nad bránu od Kompanyho a dalekonosná střela bývalého Villana Garetha Barryho, která skončila rovněž mimo tři tyče. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.
Man City po pauze zesílil presink, k čemuž měl pomoct i příchod Adama Johnsona po necelé hodině hry. Zvýšená útočná aktivita však příliš šancí nepřinesla, naopak domácím se vyskytly šance k nebezpečným protiútokům.
Spád nabrala až závěrečná pětiminutovka, v níž nejprve Nigel de Jong trefil tečovanou ranou tyč, poté netrefil v dobré pozici bránu Džeko a nakonec, když už byl Friedel překonán, zamezil Kolarovovu projektilu v cestě za brankovou čáru Cuellar. Zápas tak skončil 1:0.
Více informací k zápasu
Hostující Kohouti začali o něco lépe a obrana Strak se musela mít na pozoru. Defoe několikrát zkoušel štěstí, avšak marně. S velkou příležitostí přispěchal i Rafael van der Vaart, ale ani on nebyl úspěšný. Na druhé straně mohl otevřít účet utkání Leon Best, do cesty se mu však postavilo břevno.
Kýženého gólu se diváci dočkali až ve druhém dějství, stoper Coloccini si v pokutovém území dobře zpracoval na prsa míč, a pak ho poslal za záda brankáře Cudiciniho - 1:0 pro Newcastle. Tottenham se snažil vyrovnat, v dobré pozici se octil Lennon, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil na rohový kop Harper.
V 69. minutě předvedl Cudicini skvělý zákrok, v samotné šanci byl totiž Peter Lovenkrands. Za chvíli se musel Cudicini činit znovu, střelu Ameobiho zneškodnil hezkým zákrkokem. A ještě jednou Ameobi, tentokrát hlavou netrefil branku. Čtvrthodiny před koncem zachránilo Straky břevno. Autorem tohoto projektilu byl Chorvat Luka Modrič.
Minutu před koncem utkání prošel až k brance domácí Ranger a jen těsně minul vzdálenější tyčku. To byla obrovská šance Newcastlu a Rangera to mohlo vzápětí hodně mrzet, neboť Tottenham srovnal na 1:1. Lennon si v pokutovém území udělal prostor a pak jednoduše a přesně k tyči vystřelil - 1:1. Rozhodčí nastavil čtyři minuty, a během nich byly k vidění dramatické chvilky. Branka nakonec ale nepadla a oba týmy si připisují po bodu.
Více informací k zápasu
Domácí měli navrch hned ze začátku utkání, už v šesté minutě parádní ranou orazítkoval břevno Damien Duff. Fulham měl i další šance, ale ani Murphy, ani Duff se z gólu radovat nemohli. S postupem času se vývoj zápasu obracel a Stoke se stával vyrovnaným týmem, avšak Fulham měl stále více ze hry a dál hrál svoji hru.
Radost mohla na Craven Cottage vypuknout v 33.minutě, Andrew Johnson využil své rychlosti a naservíroval do malého vápna míč Dempseymu, jemuž nedělalo problém z první prostřelit Begoviće - 1:0. Stejný stav platil i při odchodu do kabin.
I ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl Fulham lehkou převahu, což vyústilo v gól hned po deseti minutách. Ryan Shawcross fauloval Dempseyho ve vápně a pro Stoke to znamenalo katastrofu. Stoper hostů musel jít po červené kartě pod sprchu, navíc byla nařízena penalta, kterou sám faulovaný bezpečně proměnil - 2:0.
Potvrzení výsledku mohl v 72.minutě zařídit skvěle hrající Andrew Johnson, jeho střela levačkou však skončila u Begoviće. Oslabení Potters nebyli schopni si vytvořit kloudnou příležitost a zápas tak skončil výhrou Fulhamu 2:0.
Mark Hughes po utkání vyjádřil velkou spokojenost: "Byl to dobrý zápas, 2:0 doma je pěkný výsledek, musíme tímto směrem jít i nadále. Vítězství nám určitě zvedne sebedůvěru do dalších utkání. Přenesli jsme se přes sérii špatných výsledků a do druhé části sezonu půjdeme silnější," věří velšský manažer.
Rozplýval se také nad výkonem Clinta Dempseyho. "Dempsey občas v zápase nemá velký vliv a není moc vidět. Vždycky je ale důležitým hráčem. Když dáme gól, obvykle je u toho on, dnes prokázal skvělý cit pro výběr místa u první branky. Navíc zařídil penaltu, kterou následně sám proměnil, jsem z jeho výkonu nadšen."
Více informací k zápasu
Utkání začalo ve velkém stylu. Už ve druhé minutě si na roh naběhl Johna O’Shea, jehož hlavičku do brány uklidil Dimitar Berbatov a bylo to 1:0. Neuběhly však ani tři minuty a Bulhar se mohl radovat znovu. Zachytil nepovedený odkop Fostera, jenž ovšem jeho následnou střelu nohou skvěle zlikvidoval. Chvíli poté ještě těsně vedle pálil Carrick.
Ve 31.minutě vyvezl míč Rooney, poslal ho na hranici velkého vápna Berbatovovi, ten si povodil jednoho bránícího hráče hostů a přízemní ranou k tyči zvýšil na 2:0. O několik minut později po zmatku v kombinaci United i v obraně Birminghamu z 20 metrů natáhl Gibson, ale vyprášil jen Fosterovy rukavice.
Absolutní lahůdku si Red Devils připravili na úplný závěr první půle. Berbatov vybojoval míč na obranné polovině Birminghamu, předal jej Rooneymu, jenž mu patičkou vrátil. Bulhar následně vyzval Wazzu k úniku po lajně, anglický forvard krásně našel na malém vápně veterána Giggse, kterému stačilo jen uklidit balón do prázdné branky a pojistit svému týmu vedení 3:0.
Po necelých osmi minutách druhého poločasu se stav znovu změnil. Rooney předložil Giggsovi míč do lajny, 37letý Velšan nahrál Berbatovovi a nejlepší střelec Premier League v pádu završil hattrick.
V 64.minutě si nádherně vyměnili míč Berbatov s Nanim a druhý jmenovaný z hranice velkého vápna jen těsně minul branku. Ani ne za 10 minut se to Portugalec zkoušel znovu, když se na kruhu šikovně uvolnil a nebezpečně vystřelil, Foster si nicméně s projektilem poradil.
Do třetice všeho dobrého už se portugalský kouzelník nemýlil. Od pravé lajny si navedl míč do středu a ze vzdálenosti nějakých 18 metrů levačkou nedal Angličanovi v brance Birminghamu šanci. V 76.minutě tak na Old Trafford svítilo skóre 5:0. O další dvě minuty později měl velkou šanci Rooney, ale z úhlu poslal míč vysoko nad.
Manchester United v utkání naprosto dominoval, což mohl potvrdit v minutě číslo 81 Owen, avšak po protiútoku vedeném Andersonem netrefil v solidní pozici branku. Ojedinělou příležitost měl i Birmingham, v 87.minutě se do šance dostal Jerome, jeho slabou střelu ale Van der Sar v pohodě zneškodnil. Stav tak zůstal nezměněn a United se po uštědřeném debaklu osamostatnili na prvním místě tabulky.
Více informací k zápasu
West Ham začal v Goodison Parku o něco lépe než domácí, především Frédéric Piquionne byl v úvodu hodně vidět. Jeho první střelu obrana zablokovala, v druhém případě mířil vedle. Na druhé straně zkoušeli překonat brankáře Howarda Parker a Noble. První branka padla v Goodison Parku ve 26. minutě, kdy Luis Boa Morte přihrál do oblasti značky pokutového kopu Jonathanu Spectorovi, který otevřel účet utkání - 1:0 pro West Ham. Za další dvě minuty to mohlo být s Evertonem ještě horší, Piquionneho vychytal Howard. Piquionne měl ještě další šance, ale branku už nepřidal. První poločas tedy skončil nejtěsnějším vedením hostujících Hammers.
Everton ve druhém poločase přidal, Marouane Fellaini se dostal k hlavičce, ale branka z toho nebyla. Hosté odpověděli nepřesnou hlavičkou Spectora. Po hodině hry byl ve velké šanci Scott Parker, vytáhl se Howard.
Vyrovnat se Evertonu podařilo v 77. minutě, Biljaletdinov v pokutovém území neomylně zavěsil a vyrovnal na 1:1. Nerozhodný výsledek dlouho nevydržel, za osm minut totiž vrátil vedení na stranu Kladivářů aktivní Frédéric Piquionne. Útočník West Hamu udeřil hlavou - 2:1 pro West Ham. Everton se tedy ještě jednou pustil do honu za vyrovnání, Luis Saha ztroskotal na Greenovi, ale v nastaveném čase srovnal na konečných 2:2 Fellaini. Belgický útočník se trefil podobně jako při první brance Spector. Výsledek 2:2 už se do konce zápasu nezměnil.
Více informací k zápasu
Do první šance zápasu se dostal Titus Bramble, jeho hlavička byla co centru Zendena nebezpečná. Ze vzduchu to zkoušel i jiný hráč Sunderlandu Steed Malbranque, minul a branku netrefil ani do třetice Asamoah Gyan. Sunderland ale svojí převahu zužitkoval, po patnácti minutách se uvnitř pokutového území střelecky prosadil Kieran Richardson a poslal Černé kočky do vedení - 1:0.
Ve 36. minutě si Kieran Richardson připsal druhý gól, po přihrávce Steeda Malbranqueho se z blízkosti nemýlil - 2:0 pro Sunderland. Blackpool na nepříznivý stav zareagoval šancemi Adama a Phillipse, ani jeden z nich se mezi střelce prozatím nezapsal. První poločas tedy skončil zaslouženým vedením hostí 2:0.
Na začátku druhého poločasu mohl zkompletovat hattrick Richardson, Nedum Onuoha mu poslal krásnou přihrávku, ale Richardson další branku nepřidal.
Blackpool se hnal za vyrovnáním, ale obrana Černých koček působila pevným dojmem. Zdramatizovat utkání se nakonec podařilo, ale až čtyři minuty před koncem. V pokutovém území byl faulován David Vaughan a nařízenou penaltu v poklidu proměnil Charlie Adam - 2:1. Na víc než na snížení se Blackpool nezmohl a se Sunderlandem prohrál o gól 1:2. Nic na tom nezměnily ani velké šance Marlona Harewooda a Charlieho Adama.
Více informací k zápasu
Arsenal tímto výkonem dosti důrazně demonstroval, že chce ukončit šestileté čekání na trofej a nejlépe bude chtít zaútočit v samotné lize. Wigan přijel na Emirates Stadium s nadějí na zisk jednoho bodu. Tyto plány ale dostaly povážlivé trhliny už ve 21. minutě, kdy van Persieho za obranu vysunul Song a nizozemský útočník díky ospalosti obrany Latics poprvé v utkání překonal Al Habsiho.
Skóre mohl prakticky hned po van Persiem navýšit Fabregas, jeho výpadu ale zamezil Gary Caldwell. Španělský dirigent se do poločasu prezentoval ještě jednou ránou, s tou si už musel poradit samotný Al Habsi.
Domácí svého soupeře velmi tlačili a po Al Habsiho zákroku proti střele Nasriho mohli být na sebe právem naštváni, že vedou pouze o jednu branku.
To se jim ale povedlo změnit třináct minut po změně stran. Fabregas perfektním pasem za obranu našel opět van Persieho, jehož volej byla moc i na klečícího Al Habsiho.
Nizozemské útočné eso se hnalo za hattrickem a blízko k němu bylo v sedmdesáté minutě. Caldwell si za faul na Fabregase vysloužil nejenom červenou kartu ale pro Arsenal také penaltu. Té se ujal právě van Persie, ale přestřelil branku. Rotterdamský rodák si ale chuť spravil v 85. minutě, kdy Wiganu definitivně podtrhl nohy gólem na 3:0.
Více informací k zápasu
Skóre se mohlo měnit už po devíti minutách, kdy Lucas našel Poulsena, jehož střelu však zblokovala obrana Vlků. Utkání plné osobních soubojů jinak příliš vzrušení v prvním poločase nenabídlo, po dvaceti minutách mohl vybídnout Maxiho Rodrigueze do šance Torres, avšak zvolil slabou střelu levou nohou, jež domácího brankáře rozhodně vyděsit nemohla. O několik minut později to z dálky zkoušel Meireles, tentokrát však ještě těsně minul tyč Hennesseyho branky.
Pravé terno přišlo až v 37.minutě. Letní posila Liverpoolu Raul Meireles se šikovně uvolnil na hranici ofsajdu, ve velkém vápně si všiml nepokrytého Torrese, jemuž už stačilo uklidit míč do poloodkryté branky - 0:1
Prakticky vzápětí se snažil odpovědět domácí Steven Fletcher, jeho pumelice zdálky ale Reinovi problémy nezpůsobila. Vyrovnání se fanoušci na Molineux mohli dočkat v nastaveném čase první půle. Milijaš se zničehonic objevil sám před gólmanem, svoji střelu však poslal pouze do skvěle postaveného Reiny. Do kabin se tedy odhcázelo za stavu 1:0 ve hostů v červeném.
Čtvrthodinová přestávka dala borcům od řeky Mersey chvíli na odpočinek a výsledek se brzy dostavil. Ve 49.minutě ještě Kuyt Hennesseyho zblízka neprostřelil, o minutu později se už Scousers radovat mohli. Do odraženého míče se zpoza vápna opřel Meireles a velšský gólman mohl jen sledovat, jak povedená rána míří do šibenice jeho brány - 0:2.
Hra se poté mírně vyrovnala a jedinou výraznější šanci měl po chybě Skrtela Fletcher, jenže Reina znovu výtečně zasáhl. Na druhé straně mohl zvýšit střídající Shelvey. Torres krásně vyslal do úniku Meirelese, ten obratem poslal míč na holohlavého záložníka, který bohužel pro Reds mířil v dobré pozici vedle.
Definitivního rozhodnutí se diváci dočkali až v nastaveném čase. Kuyt dostal míč do brejku, po souboji jeden na jednoho ve vápně se od něj míč odrazil přesně k Torresovi, jenž doslova přibil kulatý nesmysl do sítě - 0:3. Ve zbytku nastavení se už nic nestalo a Liverpool se tak mohl radovat z teprve druhého venkovního vítězství v sezoně.
Více informací k zápasu
Bolton Wanderers - Chelsea FC 0:4
24.01.2011 21:00
Góly: 11. Didier Drogba, 41. Florent Malouda, 56. Nicolas Anelka, 74. Ramires
Chelsea zvládla zápas s Boltonem na výbornou a udržela kontakt se špičkou. Blues předvedli takřka bezchybný výkon a svého soupeře zahubili už v prvním poločase, kdy se trefili Drogba s Maloudou. Ve druhém dějství přidali na konečných 4:0 další dvě branky Anelka a Ramires.Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho odstartovali destrukci soupeře už v 11. minutě. Didier Drogba se zdálky odhodlal k překvapivé střele, a jeho famózní pokus skončil pod břevnem domácí branky - 0:1. Ve 28. minutě byl v šanci znovu Drogba, ale stejně jako o chvíli později Anelka nechal vyniknout brankáře Jaaskelainena. Největší šanci Boltonu v celém utkání zmařil Petr Čech, hlavička Taylora měla jasné gólové parametry, ale český brankář efektivním skokem vyrazil na rohový kop.
Blues udeřili do konce prvního poločasu ještě jednou, Drogba nejprve z přímáku přestřelil, ale o chvíli později už se mohl s týmem radovat. Z úhlu totiž propálil Jaaskelainena Francouz Malouda - 0:2.
Chelsea hrála především po taktické stránce výborně a Bolton se moc do zakončení nedostával. Na začátku druhého poločasu navíc Wanderers znovu inkasovali. Jiný Francouz Nicolas Anelka se dostal k odvrácenému balónu a propasíroval ho do branky - 0:3. Třetí branka šla tak trochu na vrub i finského brankáře. Tím ale brankový večer Londýňanů nekončil, čtvrtý a poslední hřebík do rakve zasadil Boltonu Brazilec Ramires. Ten jako přes kopírák napodobil Anelkovu předchozí branku - 0:4.
Blackburn Rovers - West Bromwich Albion 2:0
23.01.2011 17:00
Góly: 41. Gabriel Tamaş (vl.), 47. Junior Hoilett
Blackburn vyždímal paní štěstěnu, co to jen šlo, a dočkal se tak druhé letošní výhry nad West Bromwichem. K té mu tentokrát opravdu velkou měrou dopomohl Paul Robinson, který se vytasil hned s několika složitými zákroky, ale i pan rozhodčí, když WBA namísto penalty daroval pouze přímý kop.Jak už jsem v úvodu naznačil, velkou roli hrál v tomto zápase brankář Blackburnu - a ten se také musel činit už v první minutě, kdy likvidoval Odemwingieho pokus. Jen o chvíli později si pak vyšlápl ještě na Thomase, čímž se započal jeden nekončící souboj dvou kohoutů. Ještě než jsme se ovšem dočkali další kapitoly tohoto seriálu, přihlíželi jsme rovněž ofenzivnímu snažení Rovers. To charakterizovala hlavně křídelní hra skrze Olssona, Hoiletta a nově příchozího Jonese, první šance ale vzešly z dlouhých autů Pedersena. Ať už to byla Olssonova nebo Sambova vychytaná hlavička. Právě ze vzdušného prostoru pak vzešla také jediná branka prvního poločasu. David Dunn si našel prostor pro centr, který si do vlastní sítě srazil stoper Tamas.
Jestliže West Brom chtěl hned po přestávce atakovat soupeřův náskok, dočkal se tak akorát ztížení svého úkolu. Okamžitě ve 47. minutě se totiž Hoilett vrhnul po Kaliničově sklepnutí, oběhl Tamase a přesnou ranou pod víko zvýšil na 2:0. Teprve poté došlo na další bitvy Thomase, jenž dnes ukázkově deptal pravého beka Rovers Salgada, a Robinsona, který se v krátkém časovém sledu dvakrát musel prohrabat ve svém arzenálu zákroků a vytáhnout z něj dva prvotřídní kousky. Vzápětí pak sudí Clattenburg nesprávně obdaroval WBA přímým kopem, neboť Jones Odemwingieho očividně skosil již uvnitř pokutového území. Následně Bruntův míč zahučel jen do zdi a potvrdil tak neschopnost Baggies vrátit se do zápasu. Tomu nenapomohla ani četná střídání nejen na hostující straně, která akorát stanovila nový rekord Premier League, protože takto darovala start hráčům 22 různých národností!
Aston Villa - Manchester City 1:0
22.01.2011 18:30
Góly: 18. Darren Bent
V Birminghamu se možná blýská na lepší časy... Tedy alespoň v té severní části. Aston Villa nenapodobila své městské sousedy a proti týmu z Manchesteru, tentokrát City, dokázala uhrát všechny tři body. Díky debutové brance nového hrdiny Darrena Benta porazili jednoho z favoritů na zisk titulu 1:0 a vzdálili se sestupovým vodám.Do utkání se od první minuty podívaly obě drahé zimní posily. Jak Darren Bent, tak Edin Džeko se postavili na hrot útoku svých týmů. Ze začátku mohl být spokojenější anglický kanonýr a to tak, že velmi. Ashley Young v 18.minutě převzal míč, na hranici velkého vápna vypálil a jelikož Hart jeho střelu jen vyrazil, Darren Bent mohl pohodlně zblízka zasunout balón mezi tři tyče - 1:0.
Jako by hráči obou týmů od první branky už jen čekali na poločasovou přestávku, jediný vzruch vyvolala hlavička nad bránu od Kompanyho a dalekonosná střela bývalého Villana Garetha Barryho, která skončila rovněž mimo tři tyče. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.
Man City po pauze zesílil presink, k čemuž měl pomoct i příchod Adama Johnsona po necelé hodině hry. Zvýšená útočná aktivita však příliš šancí nepřinesla, naopak domácím se vyskytly šance k nebezpečným protiútokům.
Spád nabrala až závěrečná pětiminutovka, v níž nejprve Nigel de Jong trefil tečovanou ranou tyč, poté netrefil v dobré pozici bránu Džeko a nakonec, když už byl Friedel překonán, zamezil Kolarovovu projektilu v cestě za brankovou čáru Cuellar. Zápas tak skončil 1:0.
Newcastle United - Tottenham Hotspur 1:1
22.01.2011 16:00
Góly: 59. Fabricio Coloccini - 90. Aaron Lennon
Newcastle United doma remizoval s Tottenhamem 1:1. Pro Kohouty je konečný bod spíše ztrátou, a to i přesto, že vyrovnávací trefu zaznamenal až minutu před koncem Aaron Lennon.Hostující Kohouti začali o něco lépe a obrana Strak se musela mít na pozoru. Defoe několikrát zkoušel štěstí, avšak marně. S velkou příležitostí přispěchal i Rafael van der Vaart, ale ani on nebyl úspěšný. Na druhé straně mohl otevřít účet utkání Leon Best, do cesty se mu však postavilo břevno.
Kýženého gólu se diváci dočkali až ve druhém dějství, stoper Coloccini si v pokutovém území dobře zpracoval na prsa míč, a pak ho poslal za záda brankáře Cudiciniho - 1:0 pro Newcastle. Tottenham se snažil vyrovnat, v dobré pozici se octil Lennon, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil na rohový kop Harper.
V 69. minutě předvedl Cudicini skvělý zákrok, v samotné šanci byl totiž Peter Lovenkrands. Za chvíli se musel Cudicini činit znovu, střelu Ameobiho zneškodnil hezkým zákrkokem. A ještě jednou Ameobi, tentokrát hlavou netrefil branku. Čtvrthodiny před koncem zachránilo Straky břevno. Autorem tohoto projektilu byl Chorvat Luka Modrič.
Minutu před koncem utkání prošel až k brance domácí Ranger a jen těsně minul vzdálenější tyčku. To byla obrovská šance Newcastlu a Rangera to mohlo vzápětí hodně mrzet, neboť Tottenham srovnal na 1:1. Lennon si v pokutovém území udělal prostor a pak jednoduše a přesně k tyči vystřelil - 1:1. Rozhodčí nastavil čtyři minuty, a během nich byly k vidění dramatické chvilky. Branka nakonec ale nepadla a oba týmy si připisují po bodu.
Fulham FC - Stoke City 2:0
22.01.2011 16:00
Góly: 33. Clint Dempsey, 56. Clint Dempsey (pen.)
Fulham potvrdil zvedající se formu a navázal na povedené výkony z předchozích dvou utkání. Cottagers zvítězili po výtečném představení amerického tahouna Clinta Dempsey 2:0. Právě Dempsey dal obě branky a největší měrou se tak podílel na cenné výhře, po níž se odpoutali z blízkosti sestupových vod a vyhoupli se na 14.místo. Stoke drží příčku devátou.Domácí měli navrch hned ze začátku utkání, už v šesté minutě parádní ranou orazítkoval břevno Damien Duff. Fulham měl i další šance, ale ani Murphy, ani Duff se z gólu radovat nemohli. S postupem času se vývoj zápasu obracel a Stoke se stával vyrovnaným týmem, avšak Fulham měl stále více ze hry a dál hrál svoji hru.
Radost mohla na Craven Cottage vypuknout v 33.minutě, Andrew Johnson využil své rychlosti a naservíroval do malého vápna míč Dempseymu, jemuž nedělalo problém z první prostřelit Begoviće - 1:0. Stejný stav platil i při odchodu do kabin.
I ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl Fulham lehkou převahu, což vyústilo v gól hned po deseti minutách. Ryan Shawcross fauloval Dempseyho ve vápně a pro Stoke to znamenalo katastrofu. Stoper hostů musel jít po červené kartě pod sprchu, navíc byla nařízena penalta, kterou sám faulovaný bezpečně proměnil - 2:0.
Potvrzení výsledku mohl v 72.minutě zařídit skvěle hrající Andrew Johnson, jeho střela levačkou však skončila u Begoviće. Oslabení Potters nebyli schopni si vytvořit kloudnou příležitost a zápas tak skončil výhrou Fulhamu 2:0.
Mark Hughes po utkání vyjádřil velkou spokojenost: "Byl to dobrý zápas, 2:0 doma je pěkný výsledek, musíme tímto směrem jít i nadále. Vítězství nám určitě zvedne sebedůvěru do dalších utkání. Přenesli jsme se přes sérii špatných výsledků a do druhé části sezonu půjdeme silnější," věří velšský manažer.
Rozplýval se také nad výkonem Clinta Dempseyho. "Dempsey občas v zápase nemá velký vliv a není moc vidět. Vždycky je ale důležitým hráčem. Když dáme gól, obvykle je u toho on, dnes prokázal skvělý cit pro výběr místa u první branky. Navíc zařídil penaltu, kterou následně sám proměnil, jsem z jeho výkonu nadšen."
Manchester United - Birmingham City 5:0
22.01.2011 16:00
Góly: 2. Dimitar Berbatov, 31. Dimitar Berbatov, 45. Ryan Giggs, 53. Dimitar Berbatov, 76. Nani
Výkon hodný vedoucího celku Premier League. Rudí ďáblové dostáli své přezdívky a hostům z Birminghamu udělali v Divadle snů opravdové peklo. Dimitar Berbatov měl jeden ze svých dnů, nastřílel bezmocnému Fosterovi hattrick a byl ústřední postavou zápasu jednoho týmu. Brums se do útoku prakticky nedostali a výrazně svému soupeři usnadnili vítězství 5:0.Utkání začalo ve velkém stylu. Už ve druhé minutě si na roh naběhl Johna O’Shea, jehož hlavičku do brány uklidil Dimitar Berbatov a bylo to 1:0. Neuběhly však ani tři minuty a Bulhar se mohl radovat znovu. Zachytil nepovedený odkop Fostera, jenž ovšem jeho následnou střelu nohou skvěle zlikvidoval. Chvíli poté ještě těsně vedle pálil Carrick.
Ve 31.minutě vyvezl míč Rooney, poslal ho na hranici velkého vápna Berbatovovi, ten si povodil jednoho bránícího hráče hostů a přízemní ranou k tyči zvýšil na 2:0. O několik minut později po zmatku v kombinaci United i v obraně Birminghamu z 20 metrů natáhl Gibson, ale vyprášil jen Fosterovy rukavice.
Absolutní lahůdku si Red Devils připravili na úplný závěr první půle. Berbatov vybojoval míč na obranné polovině Birminghamu, předal jej Rooneymu, jenž mu patičkou vrátil. Bulhar následně vyzval Wazzu k úniku po lajně, anglický forvard krásně našel na malém vápně veterána Giggse, kterému stačilo jen uklidit balón do prázdné branky a pojistit svému týmu vedení 3:0.
Po necelých osmi minutách druhého poločasu se stav znovu změnil. Rooney předložil Giggsovi míč do lajny, 37letý Velšan nahrál Berbatovovi a nejlepší střelec Premier League v pádu završil hattrick.
V 64.minutě si nádherně vyměnili míč Berbatov s Nanim a druhý jmenovaný z hranice velkého vápna jen těsně minul branku. Ani ne za 10 minut se to Portugalec zkoušel znovu, když se na kruhu šikovně uvolnil a nebezpečně vystřelil, Foster si nicméně s projektilem poradil.
Do třetice všeho dobrého už se portugalský kouzelník nemýlil. Od pravé lajny si navedl míč do středu a ze vzdálenosti nějakých 18 metrů levačkou nedal Angličanovi v brance Birminghamu šanci. V 76.minutě tak na Old Trafford svítilo skóre 5:0. O další dvě minuty později měl velkou šanci Rooney, ale z úhlu poslal míč vysoko nad.
Manchester United v utkání naprosto dominoval, což mohl potvrdit v minutě číslo 81 Owen, avšak po protiútoku vedeném Andersonem netrefil v solidní pozici branku. Ojedinělou příležitost měl i Birmingham, v 87.minutě se do šance dostal Jerome, jeho slabou střelu ale Van der Sar v pohodě zneškodnil. Stav tak zůstal nezměněn a United se po uštědřeném debaklu osamostatnili na prvním místě tabulky.
Everton FC - West Ham United 2:2
22.01.2011 16:00
Góly: 77. Dinijar Biljaletdinov, 90. Marouane Fellaini - 26. Jonathan Spector, 85. Frédéric Piquionne
Remízou 2:2 skončilo utkání Evertonu a West Hamu. Více spokojeni mohou být domácí, neboť ještě pět minut před koncem prohrávali 1:2. Mezi střelce se za domácí zapsali Biljaletdinov a Fellaini, za hosty Spector a Piquionne, který byl dokonce o minutu později vyloučen.West Ham začal v Goodison Parku o něco lépe než domácí, především Frédéric Piquionne byl v úvodu hodně vidět. Jeho první střelu obrana zablokovala, v druhém případě mířil vedle. Na druhé straně zkoušeli překonat brankáře Howarda Parker a Noble. První branka padla v Goodison Parku ve 26. minutě, kdy Luis Boa Morte přihrál do oblasti značky pokutového kopu Jonathanu Spectorovi, který otevřel účet utkání - 1:0 pro West Ham. Za další dvě minuty to mohlo být s Evertonem ještě horší, Piquionneho vychytal Howard. Piquionne měl ještě další šance, ale branku už nepřidal. První poločas tedy skončil nejtěsnějším vedením hostujících Hammers.
Everton ve druhém poločase přidal, Marouane Fellaini se dostal k hlavičce, ale branka z toho nebyla. Hosté odpověděli nepřesnou hlavičkou Spectora. Po hodině hry byl ve velké šanci Scott Parker, vytáhl se Howard.
Vyrovnat se Evertonu podařilo v 77. minutě, Biljaletdinov v pokutovém území neomylně zavěsil a vyrovnal na 1:1. Nerozhodný výsledek dlouho nevydržel, za osm minut totiž vrátil vedení na stranu Kladivářů aktivní Frédéric Piquionne. Útočník West Hamu udeřil hlavou - 2:1 pro West Ham. Everton se tedy ještě jednou pustil do honu za vyrovnání, Luis Saha ztroskotal na Greenovi, ale v nastaveném čase srovnal na konečných 2:2 Fellaini. Belgický útočník se trefil podobně jako při první brance Spector. Výsledek 2:2 už se do konce zápasu nezměnil.
Blackpool FC - Sunderland AFC 1:2
22.01.2011 16:00
Góly: 86. Charlie Adam (pen.) - 15. Kieran Richardson, 36. Kieran Richardson
Blackpool doma podlehl Sunderlandu 1:2, když dvě branky hostí vstřelil už v prvním poločase Richardson. Kontaktní branku vstřelili domácí až čtyři minuty před koncem, z pokutového kopu se prosadil Adam.Do první šance zápasu se dostal Titus Bramble, jeho hlavička byla co centru Zendena nebezpečná. Ze vzduchu to zkoušel i jiný hráč Sunderlandu Steed Malbranque, minul a branku netrefil ani do třetice Asamoah Gyan. Sunderland ale svojí převahu zužitkoval, po patnácti minutách se uvnitř pokutového území střelecky prosadil Kieran Richardson a poslal Černé kočky do vedení - 1:0.
Ve 36. minutě si Kieran Richardson připsal druhý gól, po přihrávce Steeda Malbranqueho se z blízkosti nemýlil - 2:0 pro Sunderland. Blackpool na nepříznivý stav zareagoval šancemi Adama a Phillipse, ani jeden z nich se mezi střelce prozatím nezapsal. První poločas tedy skončil zaslouženým vedením hostí 2:0.
Na začátku druhého poločasu mohl zkompletovat hattrick Richardson, Nedum Onuoha mu poslal krásnou přihrávku, ale Richardson další branku nepřidal.
Blackpool se hnal za vyrovnáním, ale obrana Černých koček působila pevným dojmem. Zdramatizovat utkání se nakonec podařilo, ale až čtyři minuty před koncem. V pokutovém území byl faulován David Vaughan a nařízenou penaltu v poklidu proměnil Charlie Adam - 2:1. Na víc než na snížení se Blackpool nezmohl a se Sunderlandem prohrál o gól 1:2. Nic na tom nezměnily ani velké šance Marlona Harewooda a Charlieho Adama.
Arsenal FC - Wigan Athletic 3:0
22.01.2011 16:00
Góly: 22. Robin van Persie, 58. Robin van Persie, 86. Robin van Persie
Londýnský Arsenal se díky hattricku Robina van Persieho posunul na druhé místo před Manchester City. Naopak Wiganu po tomto kole setrvá v neklidných sestupových vodách.Arsenal tímto výkonem dosti důrazně demonstroval, že chce ukončit šestileté čekání na trofej a nejlépe bude chtít zaútočit v samotné lize. Wigan přijel na Emirates Stadium s nadějí na zisk jednoho bodu. Tyto plány ale dostaly povážlivé trhliny už ve 21. minutě, kdy van Persieho za obranu vysunul Song a nizozemský útočník díky ospalosti obrany Latics poprvé v utkání překonal Al Habsiho.
Skóre mohl prakticky hned po van Persiem navýšit Fabregas, jeho výpadu ale zamezil Gary Caldwell. Španělský dirigent se do poločasu prezentoval ještě jednou ránou, s tou si už musel poradit samotný Al Habsi.
Domácí svého soupeře velmi tlačili a po Al Habsiho zákroku proti střele Nasriho mohli být na sebe právem naštváni, že vedou pouze o jednu branku.
To se jim ale povedlo změnit třináct minut po změně stran. Fabregas perfektním pasem za obranu našel opět van Persieho, jehož volej byla moc i na klečícího Al Habsiho.
Nizozemské útočné eso se hnalo za hattrickem a blízko k němu bylo v sedmdesáté minutě. Caldwell si za faul na Fabregase vysloužil nejenom červenou kartu ale pro Arsenal také penaltu. Té se ujal právě van Persie, ale přestřelil branku. Rotterdamský rodák si ale chuť spravil v 85. minutě, kdy Wiganu definitivně podtrhl nohy gólem na 3:0.
Wolverhampton Wanderers - Liverpool FC 0:3
22.01.2011 13:45
Góly: 37. Fernando Torres, 50. Raúl Meireles, 90. Fernando Torres
Krize zažehnána? Výkon dobrý, výsledek dobrý... Tak proč ne? Liverpool zvítězil po dvou gólech Torrese a jedné výstavní branky z kopačky Raula Meirelese ve Wolverhamptonu 3:0 a manažer Kenny Dalglish si připsal po dvou porážkách a jedné remíze konečně první výhru. Reds se tak po delší době posunuli do první poloviny tabulky a jsou desátí. Wolves zůstali na sestupové 19. příčce.Skóre se mohlo měnit už po devíti minutách, kdy Lucas našel Poulsena, jehož střelu však zblokovala obrana Vlků. Utkání plné osobních soubojů jinak příliš vzrušení v prvním poločase nenabídlo, po dvaceti minutách mohl vybídnout Maxiho Rodrigueze do šance Torres, avšak zvolil slabou střelu levou nohou, jež domácího brankáře rozhodně vyděsit nemohla. O několik minut později to z dálky zkoušel Meireles, tentokrát však ještě těsně minul tyč Hennesseyho branky.
Pravé terno přišlo až v 37.minutě. Letní posila Liverpoolu Raul Meireles se šikovně uvolnil na hranici ofsajdu, ve velkém vápně si všiml nepokrytého Torrese, jemuž už stačilo uklidit míč do poloodkryté branky - 0:1
Prakticky vzápětí se snažil odpovědět domácí Steven Fletcher, jeho pumelice zdálky ale Reinovi problémy nezpůsobila. Vyrovnání se fanoušci na Molineux mohli dočkat v nastaveném čase první půle. Milijaš se zničehonic objevil sám před gólmanem, svoji střelu však poslal pouze do skvěle postaveného Reiny. Do kabin se tedy odhcázelo za stavu 1:0 ve hostů v červeném.
Čtvrthodinová přestávka dala borcům od řeky Mersey chvíli na odpočinek a výsledek se brzy dostavil. Ve 49.minutě ještě Kuyt Hennesseyho zblízka neprostřelil, o minutu později se už Scousers radovat mohli. Do odraženého míče se zpoza vápna opřel Meireles a velšský gólman mohl jen sledovat, jak povedená rána míří do šibenice jeho brány - 0:2.
Hra se poté mírně vyrovnala a jedinou výraznější šanci měl po chybě Skrtela Fletcher, jenže Reina znovu výtečně zasáhl. Na druhé straně mohl zvýšit střídající Shelvey. Torres krásně vyslal do úniku Meirelese, ten obratem poslal míč na holohlavého záložníka, který bohužel pro Reds mířil v dobré pozici vedle.
Definitivního rozhodnutí se diváci dočkali až v nastaveném čase. Kuyt dostal míč do brejku, po souboji jeden na jednoho ve vápně se od něj míč odrazil přesně k Torresovi, jenž doslova přibil kulatý nesmysl do sítě - 0:3. Ve zbytku nastavení se už nic nestalo a Liverpool se tak mohl radovat z teprve druhého venkovního vítězství v sezoně.
Tabulka
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Manchester United | 22 | 13 | 9 | 0 | 48:19 | 48 | |
2. | Arsenal FC | 23 | 14 | 4 | 5 | 48:22 | 46 | |
3. | Manchester City | 24 | 13 | 6 | 5 | 37:20 | 45 | |
4. | Chelsea FC | 23 | 12 | 5 | 6 | 42:19 | 41 | |
5. | Tottenham Hotspur | 23 | 10 | 8 | 5 | 32:26 | 38 | |
6. | Sunderland AFC | 24 | 9 | 10 | 5 | 28:24 | 37 | |
7. | Blackburn Rovers | 24 | 9 | 4 | 11 | 31:37 | 31 | |
8. | Newcastle United | 23 | 8 | 6 | 9 | 36:33 | 30 | |
9. | Stoke City | 23 | 9 | 3 | 11 | 28:28 | 30 | |
10. | Bolton Wanderers | 24 | 7 | 9 | 8 | 34:35 | 30 | |
11. | Liverpool FC | 23 | 8 | 5 | 10 | 30:31 | 29 | |
12. | Blackpool FC | 22 | 8 | 4 | 10 | 32:38 | 28 | |
13. | Everton FC | 23 | 5 | 12 | 6 | 27:29 | 27 | |
14. | Fulham FC | 23 | 5 | 11 | 7 | 25:25 | 26 | |
15. | West Bromwich Albion | 23 | 7 | 4 | 12 | 29:43 | 25 | |
16. | Aston Villa | 23 | 6 | 7 | 10 | 25:39 | 25 | |
17. | Birmingham City | 22 | 4 | 11 | 7 | 21:31 | 23 | |
18. | Wigan Athletic | 23 | 4 | 10 | 9 | 19:37 | 22 | |
19. | Wolverhampton Wanderers | 23 | 6 | 3 | 14 | 24:41 | 21 | |
20. | West Ham United | 24 | 4 | 9 | 11 | 24:43 | 21 |
Autor: EuroFotbal.cz
Komentáře (877)