Profily, historie
Další články
Flashback: Když fotbal na Vánoce spojil válkou zasažený svět
V mnoha částech světa se bohužel i teď válčí, tudíž ani ve vánočním období nemá spousta lidí na oslavy ani pomyšlení. Sport nás však může příjemně rozptýlit. Obrovskou sílu má zejména fotbal, nejrozšířenější a nejpopulárnější sport světa dokáže někdy vytvořit opravdové kouzlo Vánoc. Vraťme se tedy do období první světové války, konkrétně do roku 1914, kdy fotbal, alespoň na chvíli, sjednotil válčící strany.
Dycky Sunderland. Jak se daří ostře sledovanému klubu? Za snem ho táhnou mladíci
Sunderland kdysi patřil mezi stálice Premier League, dokud se po dobře zdokumentovaném dvojím sestupu nepropadl do třetí ligy, na nejnižší pozici v historii. Nyní, po více než sedmi letech, však Black Cats poprvé vážně usilují o návrat mezi elitu.
Ozvěny z Bundesligy: Došly jedničky. Der Klassiker v roce 1971 (ne)skončil 71:1
Tahle ozvěna je přes 50 let stará. Přesněji řečeno 53 let a 3 dny od 136. duelu známého pod označením Der Klassiker, který se bude konat jako již tradičně v sobotu vpodvečer. Tehdy se Bayern doslova utrhl ze řetězu a porazil Dortmund nevídaným způsobem. Doteď je tento mač středobodem pro několik rekordů. A hlavně jedním z nejpamátnějších v historii Bundesligy.
Hrozba pro Slavii číslo jedna: Marmoush se pere o korunu střelců v Bundeslize
Egyptský útočník Omar Marmoush v aktuální bundesligové sezoně září a stal se jedním z klíčových hráčů Eintrachtu Frankfurt. Německou scénu okouzlil, zájemci v čele s Bayernem se jen hrnou a dalším soupeřem, na kterém si Egypťan bude chtít udělat jméno, bude večer pražská Slavia.
Spartě se postaví Král Éric. Kdo je trenér bretaňských Pirátů z Brestu?
Před 26 lety Éric Roy svým prvním a zároveň posledním gólem v evropských pohárech pomohl Marseille k remíze 2:2 v Olomouci. Nastartoval tak jízdu, kterou Olympique zakončil až ve finále druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Teď se někdejší defenzivní štít do Česka vrací. Na Letnou míří v jiné roli, v jiné soutěži, ale se stejnou ambicí.
Ozvěny z Bundesligy: Jak bylo v útlumu Šlesvicko-Holštýnsko aneb Kiel nemá jen házenou
Ještě do minulé sezóny vítala Bundesliga v historickém kontextu kluby z třinácti ze šestnácti spolkových republik Německa. V letošním ročníku si už mohla odškrtnout v pořadí čtrnáctý region. Holstein Kiel se totiž po několikaletém snažení jako zástupce Šlesvicka-Holštýnska probojoval mezi elitu. A teď je jeho primárním cílem se v nejvyšší soutěži co nejdéle udržet.
Ozvěny z Bundesligy: Ti nevšední fanoušci ze St. Pauli aneb punkem proti fašismu
Třináct ročníků St. Pauli trvalo, než se vrátilo do Bundesligy. Minulou neděli se mu po třech neúspěšných pokusech podařilo získat první bod, to když remizovalo doma s Lipskem. Jestli ale něco charakterizuje tento klub, nejsou to získané trofeje, věhlasná sláva na evropské scéně či supermoderní stadion. Jsou to fanoušci. Pro někoho jsou podivíni, pro jiné naopak vzorem.
Méně klasické hudby a více heavy metalu. I to je Eintracht Frankfurt
Frankfurt zahájí tažení Evropskou ligou v sezoně 2024/25 na svém stadionu proti Plzni, z českého pohledu tudíž půjde bezesporu o velmi sledovaný zápas. Co čeká fanoušky Viktorie na tribunách? V čem se bundesligový celek změnil? A co od domácích vlastně očekávat? Na Eintracht si před čtvrtečním duelem posvítila německá redakce Livesport Zpráv.
Vzestupy a pády Bílé hvězdy: Wisla kolabuje i překvapuje a spoléhá na umělou inteligenci
Wisla Krakov, třináctinásobný mistr Polska a pětinásobný vítěz národního poháru, kdysi patřila k pravidelným účastníkům evropských soutěží. Po sestupu z Ekstraklasy v roce 2022 se marně snaží probojovat zpět do nejvyšší soutěže, nicméně v posledních týdnech je o ní opět slyšet. Jaká je budoucnost Bílé hvězdy?
Rodí se Dánsku nová hvězda? Grönbaek svými výkony oživil také Rennes
Albert Grönbaek na začátku září poprvé oblékl reprezentační dres. Mladík charakteristický vitalitou a blond vlasy dostal příležitost v Lize národů a jeho představení bylo natolik působivé, že i samotní fanoušci národního týmu kroutili hlavami nad tím, proč tenhle tvořivý, a hlavně produktivní středopolař dostal šanci až nyní.
Fyzický, zjizvený a se třemi vzadu. Slavii čeká v Unionu věrný odraz sebe samé
Když před dvěma lety stanula Trpišovského Slavia proti Papszunově Rakówu, mnozí trefně varovali, že naráží na své vlastní zrcadlo — intenzivní, běhavý tým, který dovede soupeře pořádně zmáčknout. Tyto obavy se potvrdily, když sešívaní po úvodní prohře v Polsku postup přeci jen vydřeli až v nastavení prodloužení. Nyní na Pražany v předkole Ligy mistrů čeká belgické déjà vu...
Penalty? Češi a Turci jsou stoprocentní, Anglie a Nizozemsko se při rozstřelech trápí
Česká reprezentace je po vyřazení ve skupině z mistrovství Evropy v Německu dávno doma, může si však aspoň připomenout svou slavnější minulost. Podle statistiky UEFA jsou Československo a nástupnické Česko spolu s Tureckem jedinými zeměmi se stoprocentní úspěšností v penaltových rozstřelech. Národní tým zatím proměnil všech 20 svých kopů.
Proč dánský střelec Elstrup nehrál finále Eura 1992? Bál jsem se neúspěchu, vypráví
Představte si, že jste klíčový hráč, který pomůže dotáhnout svůj tým do finále mistrovství Evropy. A pak nechcete hrát o titul. Ne proto, že byste byli zranění, ale protože se bojíte. Přesně takové byly pocity jednoho z dánských hrdinů při vítězném mistrovství Evropy v roce 1992.
Začíná Copa América: 16 důvodů ke sledování (4/4)
Minisérie článků představujících letošní Copu je u konce. V preview skupiny D si představíme tradičního favorita z Brazílie, ve formě hrající Kolumbii a dva papírové outsidery, Kostariku a Paraguay.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele