1 : 1
(0:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - České Budějovice 1:1

Po většinu času fotbal pozbývající ligovou kvalitu přinesl dva slepené zásahy, které body nijak nepřerozdělily. Jihočeši tak v důležitém zápase uhlídali tříbodový náskok na Baník, který se minimálně do zítřejšího plzeňského odpoledne dostal ze sestupové příčky.

Od úvodních minut se diváci mohli dívat především na soubor nepřesností a pozorné obrany obou týmů. Zajímavý moment tak přišel až po osmnácti minutách, nebyl však z kategorie fotbalové krásy. Adámik se při výskoku srazil se Zawadou, který ještě zkusil pár vteřin pobýt na hřišti, vzápětí ho však musel nahradit Frydrych. Prvně jmenovaný se po ošetření vrátil s obvazem na hlavě.

Chybám v defenzívě pak zdatně sekundovaly chyby ve finální fázi útoku, o jediné zajímavé střely se tak postaral domácí Kukec. Nejprve napálil zbloudilý centr Frydrycha, Daněk stíhal pouze vyrazit a oddechnout si mohl až poté, kdy Marek nestihl snadno dorazit. Čtyři minuty před koncem první půle pak centroval Vrťo a Kukec nechal vyniknout brankář hostí, který s vypětím všech sil gólovou střelu vytáhl.

Po změně stran pokračovala ostravská převaha, kterou se snažil gólově projevit Svěrkoš, po rychlém kontru ovšem vzdálenější tyč minul. Jestli se hlásil o slovo někdo z Jihočechů, byl to stoper Řepka, který si po pár minutách druhého dějství koledoval o druhou žlutou, o jiný projev se hosté snažili marně.

Po hodině hry tak přešel mráz po zádech osmi tisícům diváků na Bazalech, Klesův centr totiž propadl k Javorkovi, který z hloubi vápna bez problémů otevřel skóre, a hosté zničehonic vedli. Jenže po necelých třech minutách se na druhé straně dostal balón k Droppovi, který zamířil přesně k tyči.

Zatímco vedení Budějovic přišlo z čistého nebe, Baník neměl daleko k bleskurychlému obratu. Magerův pas nechal jednou spadnout na zem Svěrkoš a zpoza vápna pak parádní ranou rozezněl břevno. Hosté se nechtěli nechat zahanbit a po rohovém kopu Otepky hlavičkoval do vápna Sandro, kde se sám před brankářem ocitl Řezníček, který polekaně přestřelil.

Probuzené Budějovice strašily defenzívu domácích, nejnebezpečnější atak byl však zakončen nepřesnou střelou Řezníčka. Podobně se pak prezentoval na druhé straně pohotovou střelou z dvaceti metrů Droppa.

Poslední minuty patřily logicky Ostravě, závary ve vápně však pokaždé vyšly v prospěch hostů, kteří si tak odvezli důležitý bod.

Autor: Josef Gvoždiak / onlajny.cz, idnes.cz