Už v květnu nejen Deník Sport spekuloval, že by se Václav Pilař mohl navrátit z Plzně do domovského Hradce Králové, a nyní se tyto informace staly pravdivými. Čtyřiatřicetiletý záložník již nebude oblékat dres Viktorky, kde mu na konci června skončí smlouva, a zamíří k řadám východočeského celku. Rodák z Chlumce nad Cidlinou právě tam začínal podnikat první krůčky k profesionálním sférám. Západočeský klub oznámil jeho odchod prostřednictvím sociálních sítí i svého webu, Votroci jeho transfer potvrdili.

Plzeň pravděpodobně po vypršení smlouvy opustí Václav Pilař, jehož další kroky by mohly vést do mateřského Hradce Králové. Obě strany momentálně jednají o obnovení spolupráce.

isport.cz
06.05.202308:24

Plzeň už nemůže počítat s Pilařem

Václav Pilař ve zbytku sezony nebude k dispozici Plzni. Zkušený ofenzivní hráč si ze zápasu se Zlínem (1:1) odnesl zraněnou klíční kost.

isport.cz
18.07.201419:23

Superpohár nedohrál ani Pilař

Ani Plzeň nedohraje dnešní Superpohár se Spartou beze ztrát. Na nosítkách opustil trávník záložník Václav Pilař, který ve druhé půli inkasoval zásah kopačkou do hlavy.

13.02.201414:50

Freiburg pojede do Mnichova bez Pilaře

Freiburg bude v sobotním bundesligovém utkání na hřišti Bayernu Mnichov postrádat Václava Pilaře. Český záložník, jenž už chyběl v nominaci na předchozí zápas s Hoffenheimem, má potíže s úponem v kotníku.

ČTK
19.10.201318:24

Pilař si odbyl debut v bundeslize

Záložník Václav Pilař si odbyl v dresu Freiburgu premiéru v soutěži, na kterou vinou zranění kolena došlo až po čtrnácti měsících od jeho příchodu do Německa. Český reprezentant dnes zasáhl do zápasu v Brémách (0:0).

11.10.201318:52

Pilař debutoval v dresu Freiburgu

Václav Pilař si po dlouhodobých problémech s kolenem konečně zahrál za Freiburg, kde letos hostuje z Wolfsburgu. Český záložník zasáhl do přátelského zápasu proti Sandhausenu.

09.10.201320:17

Pilař a Hedenstad hlásí návrat k tréninku

Do dnešního tréninku Freiburgu se zapojili i Václav Pilař a Vegar Hedenstad. Český křídelník se stále zotavuje ze zranění kolenních vazů, norský obránce doléčil problém s přitahovačem.

04.06.201308:28

Pilař do Freiburgu?

Václav Pilař by mohl v Bundeslize změnit dres. Podle německých médií se o záložníka Wolfsburgu zajímá Freiburg.

15.08.201221:26

Pilař má zraněné koleno

Václav Pilař nedohrál dnešní přátelské utkání české reprezentace na půdě Ukrajiny, záložník Wolfsburgu musel v průběhu druhé půle střídat vinou zraněného kolena.

26.07.201216:55

Pilař prohru Wolfsburgu neodvrátil

Záložník Václav Pilař pokořil dnes jednou trefou nejúspěšnější bundesligový klub Bayern Mnichov, ale prohru Wolfsburgu v přípravném zápase neodvrátil. Wolfsburg prohrál na turné v Číně 1:2, bývalý plzeňský špílmachr snížil v nastaveném čase zápasu. Na hřiště přišel na druhý poločas místo Jana Poláka.

05.03.201216:39

Disciplinárka projedná Pilařův pád

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR bude ve čtvrtek na svém pravidelném zasedání projednávat simulování plzeňského záložníka Václava Pilaře v sobotním ligovém duelu na Spartě. Reprezentační středopolař na začátku druhého poločasu nafilmoval pád v pokutovém území, po kterém sudí Libor Kovařík nařídil penaltu. Pilař v 53. minutě postupoval směrem ke sparťanské brance, když ho skluzem zakřižoval domácí stoper Jiří Jarošík. Plzeňský hráč nadskočil, skácel se k zemi a rozhodčí odpískal penaltu. Opakovaný záběr ale prokázal, že se letenský obránce Pilaře vůbec nedotkl. Následný pokutový kop Pavel Horváth neproměnil, Viktoria i tak zvítězila 3:1.

27.02.201213:07

Pilař a Pekhart představili dresy

Turisté na Karlově mostě dnes neupírali svůj zrak jen k panoramatům Hradčan a Malé Strany, pozornost kolemjdoucích na slavné pražské památce totiž budila i přítomnost oživlého sousoší, které představovali reprezentanti Tomáš Pekhart s Václavem Pilařem. Ti tak netradičním způsobem představili novou kolekci dresů národního týmu od firmy Puma. V nich se Češi představí na červnovém mistrovství Evropy.

24.01.201220:49

Pilař by prý mohl hostovat v Ceseně

Václav Pilař stále neví, kde stráví jarní část sezóny, a podle FIFA agenta Emanuela Marchettiho by to mohlo být v Ceseně. "Existuje možnost, že by ho zadarmo na hostování získala Cesena," prohlásil Marchetti k situaci ohledně kmenového hráče Hradce Králové, který ale zatím zůstává v Plzni.

02.12.201119:57

Pilař se vrací do sestavy Plzně

Záložník Václav Pilař figuruje v sestavě fotbalistů Plzně pro dnešní ligový duel s Bohemians 1905. V nedělním utkání v Příbrami český reprezentant nehrál kvůli tomu, že v pátek podepsal smlouvu Wolfsburgu, což se vedení plzeňského klubu nelíbí. Pilařovu absenci odůvodnilo tím, že hráč nebyl na zápas mentálně připravený. Dnes ale kouč Pavel Vrba už Pilaře může znovu využít.

27.11.201116:44

Pilař vyřazen z kádru

Václav Pilař nenastoupí k utkání proti Příbrami a důvodem není zranění. Reprezentační záložník letos na podzim hostuje z Hradce Králové v Plzni, kde nyní odmítl podepsat smlouvu, navíc se už dohodl na angažmá v bundesligovém Wolfsburgu. Vedení Plzně ho za to vyřadilo z kádru.

12.06.201113:00

Pilař míří do Plzně

Václav Pilař s největší pravděpodobností stráví příští sezonu na hostování v Plzni, která má o oporu Hradce Králové velký zájem. Pilař na nabídku mistra kývne: "Bylo to hodně těžké rozhodování, ale nabídka byla hodně lákavá. Plzeň jde do pohárové Evropy, což beru jako velkou šanci," uvedl. Transfer bude dotažen v následujících dnech.