Sheffield United Anglie - Sheffield United - Zprávy

Premier League zná prvního odvolaného manažera, ke změně sáhl Sheffield United

Očekávané vyústění má mizerná forma Sheffieldu United v první polovině sezony. Anglický klub vyhrál jen jeden zápas a v ohrožení byl manažer Paul Heckingbottom, jeho odvolání bylo oficiálně potvrzeno dnes po obědě, týmu se ujme Chris Wilder.

Burnley otupilo The Blades už po pár vteřinách. Oslabený Sheffield schytal pětigólový debakl

Fotbalisté Burnley porazili ve 14. kole Premier League v souboji trápících se celků Sheffield 5:0, a protrhli tak nelichotivou sérii sedmi soutěžních proher v řadě. K vítězství nasměroval domácí celek Jay Rodríguez, jenž propálil nejhorší obranu soutěže už po 17 vteřinách. Nepovedenou první půli, v níž ještě jednou hosté inkasovali, pak zakončil vyloučením Oliver McBurnie, čímž zničil jakékoli naděje The Blades na zisk bodů a nastartoval dosud nejméně nebezpečnou ofenzivu ligy k jejímu probuzení.

Poslední Burnley chce zastavit sérii porážek proti Sheffieldu

Duel týmů ohrožených sestupem uvidí diváci na stadionu Burnley. Domácí za sebou mají již šest ligových porážek v řadě a negativní sérii se pokusí přerušit proti osmnáctému Sheffieldu, který na tom není o moc lépe, jelikož má na svém kontě pouze o bod více.

Nabroušené Žiletky ze Sheffieldu otupil Tavernier. Bournemouth triumfoval podruhé v řadě

Souboj dvou kandidátů na sestup z Premier League zvládl lépe Bournemouth, který ve 13. kole porazil Sheffield s přehledem 3:1. Hosté postavili základní kámen k důležité výhře už v první půli. Hlavním hrdinou se stal Marcus Tavernier, jenž se postaral hned o dva góly svého celku. Třešně dokázaly navázat na poslední ligový zápas, který rovněž vyhrály o dvě branky, a vytvořily si tak značný bodový polštář ode dna tabulky. Žiletky naopak zůstaly se ziskem pouhých pěti bodů předposlední.

Sheffield doma vyzve Bournemouth

Sheffield United hostí v rámci utkání třináctého kola Premier League Bournemouth. Nepůjde o střet ligových titánů, hosté jsou se ziskem devíti bodů na šestnácté příčce a domácí osmnáctí s pěti body na kontě.

Žiletky ze Sheffieldu po pauze odpověděly na ostrý start Brightonu. Racci se sami připravili o výhru

Hráči Brightonu remizovali ve 12. kole Premier League na domácí půdě se Sheffieldem 1:1. První ligové vítězství Racků od konce září přiblížil přesný zásah Simona Adingry ze samého úvodu utkání. Mladý reprezentant Pobřeží slonoviny tím navázal na povedené vystoupení ze stadionu Ajaxu, kde v rámci Evropské ligy zazářil gólem a asistencí. Hostům ale ke druhému bodovému zisku v řadě výrazně pomohlo vyloučení Mahmouda Dahouda, které The Blades šťastně potrestali v 73. minutě, kdy do vlastní sítě zamířil Adam Webster.

Brighton hostí poslední Sheffield United

Brighton zvládl i druhý zápas s Ajaxem a v Evropské lize míří za postupem. Seagulls by na dobrý výkon chtěli navázat i v lize, kde je čeká poslední Sheffield.

Sheffield se vzepřel roli otloukánka, Vlkům na Bramall Lane nehrál čas do karet

Hráči Wolves nestačili v 11. kole Premier League na poslední Sheffield, se kterým překvapivě padli 1:2. V první půli měli navrch Vlci, ale neskórovali. Naopak ve druhém poločase tvrdou ranou poslal Cameron Archer do vedení Žiletky. Hosté sice srovnali, poslední slovo si ovšem vzali opět domácí, když Oliver Norwood proměnil pokutový kop v závěru dlouhého nastavení. The Wanderers tak prohráli poprvé po pěti zápasech s bodovým ziskem, zatímco jejich soupeř se mohl radovat z prvního vítězství v letošním ligovém ročníku.

Poslední Sheffield hostí Wolverhampton

Sheffield zůstává po 10 kolech jediným mužstvem Premier League, které ještě nevyhrálo a o své premiérové vítězství bude v sobotu usilovat proti dvanáctému Wolverhamptonu. Hosté podávají v posledních týdnech dobré výkony a z posledních čtyř ligových utkání odešli neporaženi.

"Kanonýři" neměli s ligovým otloukánkem slitování. Sheffield střelecké show Nketiaha nezabránil

Arsenal na domácí půdě v utkání 10. kola Premier League zvítězil nad posledním Sheffieldem 5:0, čímž potvrdil dobré momentální rozpoložení. Hned o tři góly Kanonýrů se postaral Eddie Nketiah, který už nyní vyrovnal své střelecké maximum v rámci jedné sezony. Londýňané se tak přiblížili městskému rivalovi Tottenhamu na rozdíl dvou bodů, hosté naopak jako jediní v lize na triumf stále čekají.

Arsenal v sobotu čeká poslední Sheffield, pod Heckingbottomem se houpe židle

Arsenal se po úspěšném zápase základní skupiny Ligy mistrů v Seville vrací do zpátky do Anglie, kde v sobotu odpoledne na Emirates přivítá trápící se Sheffield United. Svěřenci Mikela Artety v posledním ligovém kole remizovali s Chelsea, Blades naopak minulý víkend v nejvyšší soutěži prohráli s Manchesterem United.

McTominay si získává respekt i na klubové úrovni. Rudí ďáblové poslali do nebe vítězství

Deváté kolo Premier League přineslo další nepřesvědčivý výkon Manchesteru United, který nakonec zvítězil na půdě Sheffieldu těsně 2:1. Příznivce Red Devils v průběhu dne zasáhla zpráva o úmrtí Sira Bobbyho Charltona, jenž nasázel v barvách klubu z Manchesteru v 758 duelech 249 gólů a na slavném stadionu Old Trafford je po něm pojmenována i jedna z tribun. Ráz utkání na hřišti posledního celku soupeře výrazně určil hrdina skotské reprezentace Scott McTominay, jenž otevřel skóre. Hosté pak sice o vedení přišli, ve druhé půli se však nakonec stal jejich spasitelem Diogo Dalot.

Překvapí poslední Sheffield Man Utd?

Souboj Sheffieldu s Man Utd má jasného favorita. Na druhou stranu Rudí ďáblové už nám v této sezóně ukázali, že dokážou zaváhat opravdu s kýmkoli. Zrodí se v 9. kole další překvapení nebo si svěřenci Erika ten Haga připíšou přesvědčivé vítězství?

Sheffield dostál pověsti nejhoršího celku soutěže. Fulham vrátil do sedla vlastní gól brankáře

Hráči Fulhamu porazili v osmém kole Premier League před vlastními fanoušky Sheffield United 3:1. Hostující celek dlouho odolával ofenzivním nájezdům Chalupářů, nicméně v 53. minutě uspěl Bobby De Cordova-Reid. Menší zaváhání přišlo, když si jeden z obránců vstřelil vlastní branku, ale následně vzal vše do svých rukou Tom Cairney. Ten výstavní trefou, které za čáru pomohl ještě brankář Wesley Foderingham, zajistil Londýňanům po dvouzápasové pauze vítězství. Naopak nováček již počtvrté v řadě nebodoval a zůstal na posledním místě tabulky.

Fulham bude v souboji s Sheffieldem favoritem

V sobotním odpoledním utkání Premier League se na Craven Cottage střetnou Fulham a Sheffield United, oba týmy budou chtít napravit nedávné porážky 0:2. Cottagers v pondělí podlehli v západolondýnském derby Chelsea, Blades pak dle očekávání padli proti West Hamu.