Sheffield United Anglie - Sheffield United - Zprávy

Zachránce Evertonu opět přispěchal na pomoc, první bodový šíp Sheffieldu ale vyslal Archer

Fotbalisté Evertonu remizovali ve čtvrtém kole anglické Premier League na hřišti Sheffieldu United 2:2. Dobrý start Karamelek do zápasu obstaral ve 14. minutě Abdoulaye Doucouré. Tím byl mimo jiné ukončen gólový půst hostů trvající od posledního kola minulé sezony, kdy svou trefou zachránil liverpoolský celek mezi anglickou elitou právě důrazný záložník z Mali. Nováček na jeho trefu ale dokázal najít ještě v první půli hned dvojnásobnou odpověď, když nejprve srovnala čerstvá posila Cameron Archer a následně stejný hráč trefil tyč, od níž se míč odrazil do zad gólmana a poté i do sítě. Výslednou dělbu bodů nicméně zajistil Arnaut Danjuma.

Sheffield s Evertonem o první body

Sheffield United hostí v zápase čtvrtého kola Premier League Everton. Oba celky zahájily sezonu s nulou na kontě, hosté ještě nedali gól a jsou poslední. Domácí jsou z bezbodových týmů "nejlepší", skóre mají 2:5.

Haaland vyhrál nekonečný souboj s brankářem Sheffieldu. City dotáhl k další výhře Rodri

Sheffield United ve třetím kole Premier League dlouho deptal úřadujícího mistra z Manchester City, se kterým nakonec prohrál těsně 1:2. Velkým hrdinou domácího celku mohl být brankář Wesley Foderingham, jenž několikrát skvěle vychytal Erlinga Haalanda, který navíc v průběhu první půle zahodil pokutový kop. Norský ostrostřelec však nakonec přece jen ze zmíněného minisouboje vyšel jako vítěz, neboť v 63. minutě přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Nováček pak krátce před koncem sice zvládl senzačně vyrovnat, poslední slovo ale i přesto měli Citizens, jejichž stoprocentní bilanci v této sezoně zachránil vítěznou brankou Rodri.

Sheffield přivítá obhájce titulu Man City

Nováček ze Sheffieldu zatím marně čeká na první body a ve třetím kole se střetne s nejtěžším možným soupeřem. Citizens zvládli oba úvodní zápasy a navíc ještě jako jediný tým Premier League neobdrželi branku.

Prvoligové střetnutí po 30 letech ovládl Nottingham. Awoniyi prahne po africkém rekordu ligy

Nottingham v páteční předehrávce druhého kola Premier League porazil Sheffield United 2:1. Gólový účet prvního střetnutí těchto dvou týmů v rámci nejvyšší anglické soutěže od roku 1993 otevřel domácí útočník Taiwo Awoniyi, jenž se prosadil už ve třetí minutě. Pro reprezentanta Nigérie se jednalo o šesté ligové klání v řadě se vstřeleným gólem, přičemž delší série se v historii soutěže povedla z řad afrických hráčů zaznamenat jen Mohamedu Salahovi a Emmanuelu Adebayorovi. "Žiletky" pak po změně stran povedeným způsobem vyrovnaly, jejich naděje na první bodový zisk od návratu mezi anglickou elitu však v závěru rozehnal Chris Wood.

Nottingham přivítá nováčka

V předehrávce druhého kola Premier League Nottingham Forest hostí nováčka Sheffield United. Ani jeden z celků na úvod první body nezískal, a tak si o ně nyní zahrají spolu.

Crystal Palace vládlo i bez opor minulé sezony. Šavle ze Sheffieldu otupilo na startu druhé půle

Sheffield United se po dvouleté odmlce vrátil do Premier League, v jejím prvním kole však na vlastním hřišti prohrál s Crystal Palace 0:1. Londýnští "Orli" působili prakticky po celý zápas nebezpečněji a z jejich tlaku vytěžil krátce po změně stran rozhodující zásah Odsonne Édouard. Hosté se tak na výbornou vypořádali s odchodem Wilfrieda Zahy i s absencí Michaela Oliseho, u nějž se nahlas hovoří o možném přestupu na lepší adresu v anglické nejvyšší soutěži.

Orli z Crystal Palace budou na Bramall Lane favoritem

Sheffield United, který právě postoupil z League Championship, se pokusí v sobotu zahájit sezónu 2022/23 výhrou proti Crystal Palace a dokázat, že v anglické nejvyšší soutěži bude mít o co hrát. Zatímco Eagles přijíždí na Bramall Lane v dobrém rozpoložení a s natěšením na novou sezónu, domácí během léta přišli o několik klíčových hráčů a podle většiny odborníků jsou hlavními favority na sestup.

Rošáda mezi nováčky Premier League, Berge vyměnil Sheffield United za Burnley

Celkem čtyři sezóny strávil Sander Berge v Sheffieldu United. V uplynulých dvou letech se rovněž on zasadil o opětovný návrat klubu z Championship do Premier League, teď se ovšem rozhodl pro změnu angažmá. Přesto v anglické nejvyšší soutěži působit bude, akorát že už v dresu jiného nováčka. S Burnley stvrdil krátce před startem nového ročníku čtyřletý kontrakt.

Ndiaye opustil Sheffield United: V Marseille si jdu za svým dětským snem, snad to pochopíte

Třiadvacetiletý útočník Iliman Ndiaye pro novou sezónu posílil útok Marseille. Po několika vleklých jednáních v posledních několika týdnech francouzský celek v úterý oznámil podpis svého odchovance, který se učil fotbalovému řemeslu na jihu Francie ještě v žákovských kategoriích. K Les Phocéens se stěhuje po čtyřech sezónách strávených v Sheffieldu United.

Proti favorizovanému Manchesteru City se postaví druholigový Sheffield United

Manchester City se dostává do vynikající herní pohody v tu nejlepší možnou chvíli. Konec sezóny se blíží, boj o poháry a ligové vavříny pomalu vrcholí a Citizens po určitém trápení v lednu a únoru vypadají v pořádné formě. V týdnu poměrně pohodlně potvrdili postup přes bavorský Bayern do semifinále nejprestižnější klubové soutěže, kde si zopakují loňský souboj s Realem o to, kdo se probojuje do velkolepého finále. Na domácí scéně jsou zase díky zaváháním Arsenalu tím nejžhavějším aspirantem na ligový titul a v semifinále na ně v sobotu čeká druholigový Sheffield, přes který by se dle papírových předpokladů měli prokousat do finále nejstarší soutěže světa. Sheffield United ovšem do zápasu také vstupuje ve velmi dobrém rozpoložení, svěřenci Paula Heckingbottoma jsou na nejlepší cestě vstříc postupu do Premier League a semifinále FA Cupu, kde se od nich nic moc nečeká, si mohou naplno užít.

Mladík Doyle poslal Sheffiled United gólem z nastavení do Wembley

V souboji dvou druholigových celků ve čtvrtfinále FA Cupu byl úspěšnější Sheffield United, a po výhře nad Blackburnem si zahraje ve Wembley.

Do semifinále FA Cupu postoupí druholigový celek. Budou to Rovers nebo Blades?

V neděli se o postup do semifinále FA Cupu utkají dva týmy z Championship, na Bramall Lane na sebe narazí Sheffield United s Blackburnem Rovers.

Arsenal pokračuje v nakupování, další posilou je Ramsdale

Vedení Arsenalu se rozhodlo utrácet a dnes koupilo hned dvě nové posily. Z Realu Madrid přišel norský záložník Martin Ødegaard, jehož odstupné bude činit třicet milionů liber, na stejnou sumu se může vyšplhat i suma za novou akvizici mezi tyče...

Sheffield se s Premier League rozloučil vítězstvím

Minimálně pro další rok poslední utkání Sheffieldu v nejvyšší anglické soutěži dopadlo úspěchem. Sestupující mužstvo si poradilo s Burnley poměrem 1:0, když o tomto úspěchu rozhodl v první půli McGoldrick.