HJK Helsinky Finsko - HJK Helsinky - Zprávy

AS Řím míří do Helsinek

Dva týmy, které zaostávají ve skupině C Evropské ligy, se ve čtvrtek utkají ve Finsku, poslední HJK Helsinky hostí AS Řím s pouhými čtyřmi body ze čtyř zápasů. Tři z dosavadních bodů Giallorossi pocházely z minulého měsíce z prvního vzájemného utkání v italské metropoli, kde hosté od začátku hráli v deseti a nakonec prohráli 0:3.

Ludogorec bude na evropské scéně působit i na jaře, doma přetlačil HJK Helsinky

Ludogorec si výhrou nad Helsinkami jasně řekl o postup do další fáze Evropské ligy. Protože AS Řím krátce předtím neuzmul všechny body z půdy Betisu, navýšil bulharský celek náskok na druhé příčce na rozdíl tří bodů na italského soupeře. Hosté se naopak s jedním bodem a jen jednou vstřelenou brankou krčí v tabulce jako poslední, ztratili přitom nárok i na druhé místo.

Ludogorec chce proti Helsinkám udržet druhou příčku ve skupině

Několikanásobný bulharský šampion Ludogorec Razgrad je po třech kolech na druhé postupové příčce a aby jí i nadále udržel, potřebuje bezpodmínečně porazit HJK Helsinky. V prvním zápase ve Finsku se mu to nepodařilo, ale v Bulharsku bude mít za sebou tradičně bouřlivou kulisu.

Helsinky mají první bod v EL

První bod získali ve skupině Evropské ligy HJK Helsinky. S Razgradem sice po prvním poločase prohrávali, ale v 55. minutě vyrovnal na konečných 1:1 Përparim Hetemaj.

HJK Helsinky chtějí proti Ludogorci konečně uspět

Bez bodu a se skóre 0:5 se krčí na posledním místě HJK Helsinky. Finský celek však flintu do žita nehází a doma proti Ludogorci chce zavelet k obratu na frontě. Obecně se však předpokládá, že favorizovaní AS Řím a Real Betis si pohlídají postup, zatímco Helsinky si to rozdají s Ludogorcem o postup do Evropské konferenční ligy.

AS Řím díky skvělému úvodu druhé půle deklasoval oslabené Helsinky

Dlouho to v hlavním městě Itálie vypadalo na nudu, ale druhá půle příjemně překvapila. AS Řím v ní díky zvýšené kvalitě nasázel hostům tři branky a svůj úplně první zásah v barvách Giallorossi oslavil i Andrea Belotti.

Římané musí odčinit úvodní ztrátu. Doma hostí Helsinky

Ve čtvrtek večer se na stadio Olimpico představí dva týmy, kterým úvodní kolo základních skupin vůbec nevyšlo. Helsinky prohrály s Realem Betis a AS se zase vrátilo poražené a potupené z duelu proti bulharskému Ludogorci.

Real Betis s Helsinkami neměl problém a vstřelil dvě branky

Helsinky sice nezanechaly špatný dojem a doma velkého favorita docela potrápily, ale na body to nestačilo. Dnes se prosazoval jen španělský Betis, kterému výhru zajistil autor dvou branek, útočník Willian José.

Helsinky doma uvítají atraktivní návštěvu ze Sevilly

Real Betis to měl trochu ulehčené, protože vítězství v Copa del Rey ho katapultovalo přímo do základní skupiny Evropské ligy, zatímco Helsinky se o své místo musely prát. Šlo jim to ale dobře a navíc chytily dobrou formu, takže na Béticos nečeká nic snadného.

Plzeň si hladce poradila s HJK a má jistotu základních skupin

Postup ze druhého předkola Ligy mistrů oslavili fotbalisté Viktorie Plzeň po vysoké výhře 5:0 nad HJK Helsinky. Český šampion rozhodl o osudu utkání už v první půli, kdy rozdělil hned tři své branky do rozmezí 20 minut. Výborný výkon předvedl především Jan Sýkora, jenž zaznamenal dvě trefy a asistenci. Západočeši si tak již zajistili minimálně místenku v základní skupině Evropské konferenční ligy a zisk milionů za účast v ní.

Plzeň v odvetě 2. předkola LM hostí Helsinky s cílem postoupit a zajistit si EKL

Plzeň v úterní odvetě 2. předkola Ligy mistrů přivítá HJK Helsinky, které minulou středu porazila 2:1. Pokud čeští šampioni druhý soutěžní zápas v sezoně zvládnou, tak si vedle postupu do další kvalifikační fáze zajistí i účast ve skupině Evropské konferenční ligy. Západočeši v hlavní části pohárů chyběli v posledních třech ročnících. Utkání ve vyprodané Doosan Areně začne v 19:00 pod vedením hlavního rozhodčího Aleksandara Stavreva ze Severní Makedonie.

Plzeň neoslnila, z Helsinek však veze cenné vítězství

První část skandinávské mise Viktorii Plzeň ve druhém předkole Ligy mistrů vyšla, Západočeši totiž porazili HJK Helsinky 2:1. Už v úvodních minutách se z penaltového puntíku prosadil Tomáš Chorý. Druhým přesným střelcem hostů se po změně stran stal Jan Kopic, jenž pokusem z hranice vápna rychle zareagoval na soupeřovo vyrovnání.

Plzeňští rozehrají v Helsinkách 2. předkolo Ligy mistrů

Plzeňští jako první z tuzemských zástupců vstoupí do kvalifikace evropských pohárů. Úřadující šampioni ve středu rozehrají 2. předkolo Ligy mistrů na stadionu HJK Helsinky. Premiérová pohárová konfrontace finského a českého týmu má výkop v 18:00 SELČ, hlavním rozhodčím je Černohorec Nikola Dabanovič.

LASK na závěr skupinové fáze s přehledem porazil Helsinky

Rakouský LASK prožívá hrůzostrašné časy na ligové scéně a prozatím bojuje jen o záchranu, ovšem v základní skupině Konferenční ligy nenechal nikoho na pochybách a po závěrečném vítězství 3:0 nad Helsinkami ovládl skupinu A se ziskem úctyhodných šestnácti bodů, bez větších potíží tak postupuje do osmifinále této soutěže. HJK naopak utrpělo čtvrtou porážku a končí na třetí pozici se šesti body.

Helsinky se při loučení s Konferenční ligou pokusí o zázrak proti rakouskému LASKu

Ve skupině A nově vzniklé Konferenční ligy je o všem důležitém rozhodnuto a v závěrečném kole si tak všechny čtyři celky budou chtít svůj závěrečný duel především užít. Mnohem spokojeněji bude vstupovat do tohoto utkání rakouský LASK Linz, který v pěti případech hned čtyřikrát zvítězil a zajistil si postup do osmifinálové fáze této soutěže, naopak finský mistr jistojistě obsadí třetí pozici a evropské poháry tak pro něj letos definitivně skončí.