FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Marseille si v dohrávce s chutí zastřílela. Obranu Lorientu obrátil vzhůru nohama Aubameyang

Olympique Marseille porazil v 15. kole Ligue 1 Lorient 4:2. Hosty nasměrovaly k triumfu rychlé zásahy, když už ve třetí minutě skóroval po asistenci Pierra-Emericka Aubameyanga zkušený bek Chancel Mbemba, přičemž záhy si oba hráči své role vyměnili a vytvořili pro favorita důležitý náskok. V gólové první půli se sice prosadili i domácí, druhá trefa gabonského útočníka ale zničila naděje Les Merlus na bodový zisk.

Lorient je ve spodních patrech tabulky. Vymaní se z nich po duelu s favorizovanou Marseille?

Ani jeden z celků nemůže být se současnou sezónou spokojený. Lorient se po čtrnácti odehraných kolech nacházel na barážové šestnácté pozici, Marseille hluboko pod předními příčkami, o které se chtěla rvát dlouhodobě. Přece se ovšem situace na straně OM lepší, aktuálně má na svém kontě tři vítězství v řadě. A prodloužit tuhle šňůru pochopitelně hodlá rovněž na Bretaňském poloostrově.

V Toulouse nebylo místo pro více než jeden bod. Záchranářský souboj vítěze nepoznal

Toulouse remizovalo na domácí půdě ve 14. kole Ligue 1 1:1 s Lorientem. První větší šanci souboje ze spodních pater tabulky si vypracovali hosté, avšak nejen v tomto případě se blýskl skvělým zákrokem obrovský talent Le Téfécé teprve 18letý Guillaume Restes. Po brance Thijse Dallingy, jenž se prosadil ve třech po sobě jdoucích ligových duelech v závěru vyrovnal Bamba Dieng, a ve městě, kde je v současnosti nedostatek prostoru k bydlení, se tak body dělily.

Toulouse se v přímém souboji o nespadnutí do pásma sestupu střetne s Lorientem

Toulouse tříští svoje síly na dvě fronty, a možná i proto je nyní loňský vítěz Coupe de France jen těsně nad pásmem sestupu. V neděli ho čeká důležité střetnutí proti Lorientu, který je v tabulce jen o místo pozadu. Tříbodový výsledek by přitom domácí nutně potřebovali, na poli francouzské nejvyšší soutěže jich získali pouhé dva, naposledy se takový konal zkraje října.

Otočka Lorientu na body nestačila. Znovuzrození Mét nastartoval veterán z defenzivních řad

Méty porazily ve 13. kole francouzské Ligue 1 na venkovním hřišti Lorient 3:2 a nadále stoupají tabulkou. Jako první po necelé minutě udeřili hosté, když si na centr naběhl Cheikh Sabaly a pohodlně uklidil balon do sítě. Houževnatí domácí ale zanedlouho přispěchali s vyrovnáním, o které se postaral Romain Faivre. Lorientu se ještě do poločasové přestávky povedlo skóre dokonce otočit, srovnání pro hostující mužstvo však v 64. minutě zajistil 37letý obránce Ismaël Traoré. Méty nakonec odjely ze západu Francie dokonce s tříbodovým ziskem, a to díky proměněné penaltě Ablieho Jallowa z konce zápasu.

Lorient bude chtít proti Metám znovu využít výhodu domácího prostředí

Pro Les Merlus přišla reprezentační přestávka v ten nejvhodnější moment, protože duely sehrané od té říjnové zpravidla nekončily tak, jak Régis Le Bris představoval. Les Grenats sice ve dvanácti utkáních sesbírali třináct bodů, za což jim patří jedenáctá pozice, avšak pouze s dvoubodovým náskokem před nejbližším protivníkem.

Lorient venku opět selhal. Nicholson gólem z puntíku vzdálil Clermont od posledního Lyonu

Clermont zvítězil ve 12. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky 1:0 nad Lorientem. Zápas rozhodl až po změně stran Shamar Nicholson, jenž proměnil nařízený pokutový kop. Trápící se svěřenci Pascala Gastiena tak podruhé v probíhající sezoně naplno bodovali, ale ani toto vítězství jim nepomohlo k většímu posunu v tabulce. Těšit je tak mohl alespoň fakt, že se vzdálili poslednímu Lyonu na rozdíl pěti bodů.

Jak Clermont, tak Lorient potřebují bodovat. Budou znovu úspěšnější domácí?

Na jaře tohoto i v létě minulého roku tomu přesně tak bylo. S tím, že před nedělním kláním se jednou radovali Les Lanciers a podruhé Les Merlus. Oba celky přitom nepatří k největším adeptům na sestup.

Lorient vynuloval po šampionovi také vicemistra. Snaha napodobit Schicka skončila na břevně

Fotbalisté Lorientu remizovali v 11. kole Ligue 1 na domácím stadionu s Lens 0:0. Ve vyrovnaném duelu měl nejblíže ke vstřelení vítězného gólu zkraje druhé půle hostující Florian Sotoca, který svou dalekonosnou ranou málem napodobil památný gól Patrika Schicka, jeho projektil však zastavilo břevno. Ačkoliv favorit nedosáhl na tříbodový zisk, alespoň prodloužil sérii bez ligové porážky táhnoucí se od druhé poloviny září. Spokojený mohl být i celek z Bretaně, neboť udržel teprve druhé čisté konto v sezoně. Dosud se mu to paradoxně povedlo jen proti mistrovskému PSG.

Lorient bouře Ciarán nezlomila. Les Merlus doma uvítají Lens

Kvůli bouři Ciarán, která zasáhla prakticky celou západní Evropu, se uvažovalo, že by se tenhle sobotní duel mohl odložit. Alespoň si to přál Fabrice Loher, starosta města Lorient. Nakonec by se však střetnutí proti Lens mělo konat dle původních plánů, jakkoli byl právě Bretaňský poloostrov nepříjemnými vlivy počasí v posledních dnech nepříjemně zasažený.

Reims nenápadně dotírá na pařížského velikána. Lorient potrestal hráč z akademie Citizens

Reims zvítězilo v 10. kole Ligue 1 před vlastním publikem nad Lorientem 1:0 a dotáhlo se na rozdíl jediného bodu na aktuálně třetí PSG. Klub z Remeše v prvním poločase dominoval, přičemž strůjcem aktivity domácích byl především japonský útočník Junja Ito. Les Merlus ve druhé půli sice tempo duelu vyrovnali, porážce se však nakonec neubránili. V závěrečné desetiminutovce totiž rozhodl svou premiérovou trefou v dospělém fotbale anglický obránce Josh Wilson-Esbrand, jenž do Francie před touto sezonou zamířil na hostování z Manchesteru City.

Remeš chce zase vyhrávat, doma narazí na povzbuzený Lorient

Lorient se už pomalu a jistě sunul po sérii pěti utkání bez vítězství nebezpečně blízko k těm příčkám, které znamenají sestup do Ligue 2, nicméně propad zastavil v pravý čas. Rozhodně je přitom ještě více povzbudivé, že tři body urval v lokálním bretaňském derby proti Rennes. Aby se však opravdu šoupnul do klidnějších vod středu pořadí, musí mít zápal i v Remeši.

Lorient v derby postavil statistiky na hlavu. Zkázu Rennes odstartoval komický vlastenec

Lorient porazil v devátém kole Ligue 1 na domácí půdě Rennes 2:1. Úvodní zásah vstřelil už ve čtvrté minutě Warmed Omari, jenž nadvakrát nešťastně dopravil míč do vlastní sítě. Na tuto trefu ještě hosté dokázali zareagovat, před změnou stran však vsítil vítěznou branku 206 centimetrů vysoký obránce Isaak Touré. Domácí tak souboj celků z Bretaně opanovali potřetí v řadě, čímž zároveň ukončili téměř dvouměsíční čekání na výhru. To vše navzdory obrovské převaze favorita v počtu střel.

Zpověď Bakayoka před bretaňským derby. Naváže Lorient na minulé úspěchy nad Rennes?

Ne že by to od začátku sezóny byla pro Rennes idylka, přece totiž v úvodních osmi zápasech, včetně toho v Evropské lize, urvalo jen tři vítězství. Na druhou stranu si drželo solidní šňůru neporazitelnosti, která naznačovala, že především pravidelné sbírání bodů je pro něj klíčem k úspěchu. Jenže v posledních dvou utkáních nezářilo. A sjednat nápravu chce nyní v Lorientu.

Nový Mbappé na obzoru? Ve Francii září sedmnáctiletý Kroupi, zaujal i Real Madrid

Novým objevem ve francouzské Ligue 1 se stal mladý útočník Eli Junior Kroupi (17). Od začátku sezony nastupuje za Lorient a pravidelně zaměstnává obrany soupeřů.