FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Lorient se vzchopil, lepšící se výkonnost míní potvrdit ve Štrasburku

Lorient evidentně zapomněl na hlubokou krizi, která ho provázela především od konce října do půlky ledna, a postupně se začíná drát pořadím vzhůru. Ač se po jednadvaceti odehraných kolech z pásma sestupu ještě nevymanil, lépe řečeno je na barážové příčce, před utkáním ve Štrasburku nemá důvod si nevěřit. Poslední dvě výhry mu jistě vrátily potřebné sebevědomí.

Lorient úspěšně pokračuje v záchranářské misi, utrápený Reims skolila trefa Bamby

Hráči Lorientu porazili ve 21. kole Ligue 1 na vlastní půdě Reims 2:0. Domácím zajistila druhé vítězství v řadě lednová posila Mohamed Bamba, jenž se prosadil ve všech třech utkáních, do kterých v oranžovém dresu nastoupil. Les Merlus se tak i díky jeho formě v tabulce posunuli mimo pozice zaručující přímý sestup. Klub z Remeše naopak nezvládl už čtvrté soutěžní klání po sobě a postupně se mu začínají vzdalovat pohárové příčky.

Lorient se v rámci 21. kola pokusí zaskočit Remeš

Nezáviděníhodná jedenáctizápasová série v podání Les Merlus se o minulém víkendu stala minulostí, jelikož se podařilo vydolovat všechny tři body ve vyrovnaném střetnutí s konkurenčními Metami. Remeš bude naopak chtít napravit zaváhání z utkání proti Toulouse.

Překvapivá posila z druhé italské ligy vystřelila Lorient z poslední příčky tabulky

Lorient se dostala z úplného dna tabulky, když ve 20. kole Ligue 1 porazil trápící se Méty 2:1. Les Grenats sice dokázali zareagovat na úvodní branku soupeře, čímž nakročili k tomu, aby odvrátili sedmou ligovou porážku v řadě. Opak se však stal pravdou, když o výhře Les Merlus rozhodl Panos Katseris, jenž se prosadil poprvé od lednového přestupu z italského Catanzara.

Dvacáté kolo svede dohromady sestupem ohrožené Mety a Lorient

Dva sestupem ohrožené celky Mety a Lorient věří, že jim případné vítězství dopomůže k úspěšné sérii, která je posune dál od sestupových vod. Les Grenats aktuálně okupují první nesestupovou a nebarážovou pozici, zatímco Les Merlus se krčí na samém chvostu tabulky.

Le Havre vydřel po strhujícím závěru bod, odpustek si u fanoušků koupil Ayew

Hráči Lorientu sice poprvé po takřka dvou měsících v Ligue 1 bodovali, vzhledem k průběhu zápasu pro ně však byla remíza 3:3 s Le Havrem v 19. kole málo. Na vyrovnávací trefu hostujícího navrátilce z Afrického poháru Andrého Ayewa z 85. minuty totiž ještě dokázali zareagovat a znovu se dostali do vedení. Velezkušený reprezentant Ghany, jenž se zatím ve Francii po listopadovém podpisu smlouvy trápil, což dokonale demonstrovala červená karta z jeho premiérového vystoupení v novém dresu, však před závěrečným hvizdem dokázal skórovat ještě jednou.

Lorient se pokusí odlepit ode dna v duelu s Le Havrem

Les Merlus bodovali naposledy na začátku prosince a ani proti Le Havru je rozhodně nečeká žádná snadná práce. Ligový novic si zatím na nejvyšší úrovni počíná neohroženě a po tomto víkendu bude chtít mít v tabulce pětadvacet bodů.

David se Zhegrovou si po řádění proti zástupci z Karibiku přenesli pohodu i do ligy

Hráči Lille po více než měsíčním čekání na tříbodový zisk v Ligue 1 porazili v jejím 18. kole Lorient 3:0. Duel, ve kterém byly domácí Dogy střelecky jednoznačně aktivnější, rozhodl krátce před koncem úvodního dějství přesnou hlavičkou Jonathan David. Na samotném konci utkání pak výsledek pečetil Edon Zhegrova. Oba tak ideálním způsobem navázali na pohárové vystoupení proti karibskému celku Golden Lion, v němž dohromady vstřelili šest z 12 branek svého týmu.

Osmnácté kolo Ligue 1 svede dohromady i Lille a Lorient

Oba kluby vstoupí do zápasu v odlišných pozicích. Zatímco Les Dogues můžou v tabulce za příznivých okolností poskočit až na čtvrtou příčku, Les Merlus se můžou vymanit ze sestupové zóny.

Schick našel v Brestu zdatného konkurenta. Doumbia čtyřmi góly za poločas rozložil Lorient

Brest zvítězil v 17. kole Ligue 1 před vlastními diváky nad Lorientem 4:0. Úvodní dějství měl zcela ve své režii Kamory Doumbia, který se v základní sestavě Pirátů objevil teprve podruhé v ligové sezoně. Mladý Malijec, jenž do Bretaně zamířil na roční hostování z Reims, otevřel střelecké konto duelu ve 22. minutě, kdy z těžké pozice namířil nádherně do šibenice. Poté během sedmi minut dokonal hattrick a snový poločas zakončil v nastavení čtvrtou trefou. O jeden zásah tak překonal skvělý výkon Patrika Schicka v souběžně hraném utkání Bundesligy. Domácí se po střeleckém galapředstavení 20letého forvarda posunuli na čtvrtou příčku tabulky.

Brest hodlá proti Lorientu natáhnout sérii bez porážky na pět zápasů

Les Pirates zatím na podzim hrají nad očekávání, což znamená, že s největší pravděpodobností půjdou do vánoční přestávky na pohárové příčce. Zato u bretaňských sousedů zažívají zcela opačné pocity, neboť se nedaří opustit sestupové pásmo.

Zkušený matador pálil na Bretani ostrými. Štrasburk dosáhl tří bodů díky povedené první půli

Fotbalisté Štrasburku vyhráli v 16. kole Ligue 1 na půdě Lorientu 2:1. Hosté nakročili k tříbodovému zisku především ve zdařilé první půli, kdy je poslal do vedení utaženou střelou z hranice vápna Dilane Bakwa. Po změně stran pak navíc přidal rozhodující trefu velezkušený Kévin Gameiro, který ve vápně využil dostatečného prostoru nabídnutého hráči Les Merlus. Na úspěšném počínání hostí nakonec nic nezměnil ani snižující gól Bamby Dienga.

Šestnácté kolo Ligue 1 svede dohromady i Lorient a Štrasburk

Domácí zatím sesbírali dvanáct bodů, což v aktuální konstelaci stačí na předposlední příčku. Naopak Racing si před týdnem připsal na konto čtvrté vítězství, A to v kombinaci se třemi remízami stačí na střed tabulky.

Marseille si v dohrávce s chutí zastřílela. Obranu Lorientu obrátil vzhůru nohama Aubameyang

Olympique Marseille porazil v 15. kole Ligue 1 Lorient 4:2. Hosty nasměrovaly k triumfu rychlé zásahy, když už ve třetí minutě skóroval po asistenci Pierra-Emericka Aubameyanga zkušený bek Chancel Mbemba, přičemž záhy si oba hráči své role vyměnili a vytvořili pro favorita důležitý náskok. V gólové první půli se sice prosadili i domácí, druhá trefa gabonského útočníka ale zničila naděje Les Merlus na bodový zisk.

Lorient je ve spodních patrech tabulky. Vymaní se z nich po duelu s favorizovanou Marseille?

Ani jeden z celků nemůže být se současnou sezónou spokojený. Lorient se po čtrnácti odehraných kolech nacházel na barážové šestnácté pozici, Marseille hluboko pod předními příčkami, o které se chtěla rvát dlouhodobě. Přece se ovšem situace na straně OM lepší, aktuálně má na svém kontě tři vítězství v řadě. A prodloužit tuhle šňůru pochopitelně hodlá rovněž na Bretaňském poloostrově.