FC Augsburg Německo - FC Augsburg - Zprávy

Další články

Frankfurt hodlá zastavit Augsburg. Uctí odchod ikony a skon legendy?

Pět výher za sedm zápasů. Augsburg na jaře válí a hrne se do pohárové Evropy. V tabulce Bundesligy už se dokonce dotahuje na šestý Frankfurt, na jehož půdě se představí v pátek. Domácí Eintracht tedy bude chtít rozjeté Bavory přibrzdit a udělat radost dvěma svým ikonám - jedné přímo, druhé na dálku do nebe.

Augsburg boj o Evropu nevzdává, výhru nad Unionem mu přihrála minela obránce

Fotbalisté Augsburgu zvítězili v předehrávce 29. kola Bundesligy na svém hřišti nad Unionem Berlín 2:0. Bavoři, jakoby ještě ovlivněni dvěma předchozími ztrátami, v prvním poločase předvedli bezzubý výkon. V tom druhém se ovšem brzy ujali vedení zásluhou Phillipa Tietze, jenž využil nepovedenou přihrávku Dioga Leiteho. Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná a domácí se díky ní posunuli na pouhé tři body od šesté příčky zajišťující kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Alex Král v dresu hostů odehrál celé utkání.

Augsburg chce proti Unionu napravit týden staré zaváhání

FCA nezvládli duel s Hoffenheimem, čímž ukončili sérii neporazitelnosti. Zásluhou nejlepšího skóre však zůstávají na sedmé pozici, kterou nebudou chtít opustit. Berlínský klub se tváří býti optimálním soupeřem. I proto, že ve vzájemných kláních mezi elitou dokázal z devíti případů zvítězit jenom jednou.

Kadeřábkovy asistence přispěly k první výhře Hoffenheimu po více než měsíci

Hoffenheim porazil ve 28. kole Bundesligy na vlastním stadionu Augsburg 3:1, a přerušil tak nelichotivou sérii tří proher v řadě. První půli měli jasně v režii domácí, což do skóre promítli dvěma trefami v rozmezí tří minut. Nejprve se po skvělé přihrávce Pavla Kadeřábka prosadil Wout Weghorst, na kterého navázal ranou z dálky Andrej Kramarič. Český pravý bek se přesným průnikovým pasem podepsal i pod poslední branku Hoffe. V základní sestavě modrobílých se objevil i David Jurásek, ten se ale do statistik zapsal pouze žlutou kartou.

Zastaví Hoffenheim proti Augsburgu nelichotivou sérii?

V posledních třech kolech se Pavel Kadeřábek se svými spoluhráči pokaždé střetl s týmy, které okupují pohárové pozice. A pokaždé odešel poražen. Také FCA se díky výborným výkonům z minulých týdnů dostalo na post zaručující start v Evropské konferenční lize, ačkoli na skvadru Pellegrina Matarazza mají pouze tříbodový náskok.

Absence vykartovaného kanonýra přibrzdila nálet Augsburgu vstříc pohárové Evropě

Fotbalisté Augsburgu remizovali ve 27. kole Bundesligy před vlastními fanoušky s Kolínem nad Rýnem 1:1. Opatrný duel otevřel v 18. minutě přesnou ranou k tyči Arne Maier, hosté ovšem na trefu domácího středopolaře odpověděli ještě v úvodním dějství, když se prosadil Davie Selke. Fuggerstädter po změně stran pocítili absenci vykartovaného kanonýra Ermedina Demiroviče, jelikož nedokázali proměnit územní a střeleckou převahu ve vítěznou branku. Po čtyřech ligových triumfech v řadě se tak museli smířit jen s bodem, který je přibrzdil v honu za šestou příčkou v tabulce.

Augsburg si chce přes Köln dojít pro pátou výhru v řadě

FCA má za sebou velice povedené týdny, díky kterým se vyšplhalo až na pozice zaručující účast v pohárové Evropě. O ty nebudou chtít přijít ani po duelu s předposledním celkem tabulky, jemuž v kolonce vítězství nadále svítí jen trojka.

Z hrdiny psancem během poločasu. Wimmer se při pádu s Bavory pasoval do hlavní role

Augsburg porazil v utkání 26. kola Bundesligy Wolfsburg 3:1. Vlci sice zásluhou Patricka Wimmera poměrně brzy vedli, rakouský záložník se však ještě na konci první půle nechal vyloučit. Bavorský celek briskně srovnal a po změně stran zásluhou dvou gólů Kristijana Jakiče celý duel otočil. Zelenobílí tak ani na 10. pokus v novém roce nevyhráli ligové utkání, přičemž vždy alespoň jednou inkasovali a pozice trenéra Nika Kovače začíná být nahnutá. Václav Černý do střetnutí z lavičky nezasáhl.

Odhodlaný Augsburg se chce vyšplhat na pohárové příčky. Výhra nad Wolfsburgem by to mohla zajistit.

Na tři po sobě jdoucí vítězství skutečně nebývali v Bavorsku v uplynulých měsících příliš zvyklí. Teď však můžou klidně přidat čtvrté. Jednak proto, že soupeř z města proslulé automobilky není v nejlepší formě, a jednak se ho v této sezoně podařilo už jednou porazit.

Rozjetý Augsburg se proti Heidenheimu spokojil s jedinou trefou svátečního střelce

Augsburg porazil na domácím hřišti v rámci 25. kola německé Bundesligy svého tabulkového souseda z Heidenheimu poměrem 1:0. Bavorskému celku, jenž se v minulém kole gólově rozparádil na hřišti Darmstadtu, tentokrát k triumfu nad nováčkem soutěže stačila jediná branka. O tu se ve 22. minutě postaral nizozemský obránce Jeffrey Gouweleeuw, který v nejvyšší německé soutěži zaznamenal první úspěšný zásah od dubna roku 2022.

Augsburg chce proniknout do horní poloviny tabulky. V cestě mu stojí Heidenheim

Z posledních pěti utkání prohráli FCA jediné, a tak není divu, že si věří i na soupeře, který doposud sesbíral v tabulce jenom o bod méně. Aktuálně tedy patří obou mančaftům desátá, resp. jedenáctá příčka.

Vysoká efektivita Augsburgu vyústila v pětigólový poločas snů

Fotbalisté Augsburgu smetli ve 24. kole Bundesligy Darmstadt na jeho hřišti 6:0. Hotovo bylo již před půlhodinou hry, hosté totiž nasázeli během 29 minut pět gólů. Rychleji se přitom v historii soutěže dostaly do tak luxusního vedení jen dva celky, a to Freiburg před třemi lety a Gladbach v roce 1984. Dvěma přesnými zásahy se blýskl kapitán Ermedin Demirovič, jenž se v tabulce ligových střelců posunul na čtvrtou příčku. Stejným počtem branek přispěl i Phillip Tietz, který do kádru hostů zamířil před sezonou právě z Darmstadtu.

Zaskočí Darmstadt soupeře z Augsburgu i při druhém vzájemném zápase?

Die Lilien mají zatím na kontě dvě vítězství, přičemž první z nich uhráli právě proti FCA. Ve své současné situaci potřebují nutně bodovat, ovšem bavorský výběr v posledních týdnech zapracoval na ustálení formy, takže adeptovi na sestup nenechá nic zadarmo.

Za povzbuzeným Freiburgem se na německé scéně zavřela opona úderem Engelse

Augsburg vyhrál ve 23. kole Bundesligy před vlastními fanoušky nad Freiburgem 2:1 a připsal si teprve druhé vítězství z posledních 10 duelů. O úvodní zásah se postaral už v 19. minutě z pokutového kopu kanonýr Vincenzo Grifo, jenž si penaltu zároveň sám vybojoval. Následná vyčkávací taktika se ovšem hostům nevyplatila, protože ve druhé půli srovnal Felix Uduokhai a o třech bodech pro domácí rozhodl Arne Engels.