26.02.2012 16:00 CET
0 : 1
(0:0)

Rayo Vallecano - Real Madrid 0:1

Devět! Přesně tolik ligových zápasů v řadě po dnešku vyhrál Real Madrid a i nadále neohroženě kráčí za titulem v Primera División. Na hřišti Raya se Bílý balet pořádně zapotil a nakonec vlastně tak trochu nezaslouženě zvítězil 1:0, přestože jediný gól duelu opravdu stál za to...

Už v osmé minutě mohli hosté postupovat do přečíslení dvou hráčů na jednoho soupeře, jenže Higuain si nevšiml nalevo od sebe nabíhajícího Kaká, spolehl se na vlastní síly, jenže klička mu nevyšla a byl z toho pouze rohový kop. Poté pálil po individuální akci Cristiano Ronaldo, ovšem dal míči opačnou faleš a míč se tak vykroutil mimo tři tyče.

Ve třicáté osmé minutě měli domácí největší šanci celého prvního poločasu. Piti nádherně přenesl hru na levou stranu na Movillu, ten si perfektním prvním dotykem hodil balón okolo Arbeloy a pravačkou vypálil, Casillas se pak už jen ohlédl, jak prudká střela trefuje levou tyč jeho branky a odráží se zpět do hry. A ještě do poločasu mohl skórovat i Michu, jenže do jeho rány mu na poslední chvíli skočil Ramos a zastavil tak nebezpečnou situaci.

V padesáté čtvrté minutě přišlo rozhodnutí celého zápasu. Rohový kop Özila se snesl do pokutového území, od Ronalda, Khediry a jednoho z domácích obránců se míč dostal znovu k zády k brance stojícímu Ronaldovi. Portugalský kouzelník si však ze své nevýhodné pozice nic nedělal, vystřihl geniální patičku a otevřel skóre utkání.

Joel pak musel zasahovat proti volnému přímému kopu Ronalda a další příležitosti Higuaína, ta už však přišla z ofsajdu. Ramos pak vyrobil obrovskou hrubku, kterou div že po skvělém vybídnutí Pitiho nevyužil Costa, když přestřelil. Domácí to zkoušeli i z velké dálky, z nějakých pětatřiceti metrů pálil Casado a nebyl to vůbec marný pokus, hostující brankář Casillas ale fantasticky zasáhl. Ronaldo znovu protáhl Joela ze standardní situace, strážce domácí svatyně ale i tentokrát zapůsobil jistým dojmem. Hrál se dobrý fotbal, další možnosti měli Ronaldo a střídající Callejón. Michu ještě za faul na Khediru uviděl druhou žlutou kartu a tedy i červenou. A když pak v samotném závěru nedokázal skórovat ani útočník Raya Armenteros, který před odkrytou brankou z půl metru vůbec netrefil míč, podlehli domácí v madridském derby Realu 0:1.

Autor: Michal Hruška