UEFA - Liga národů 2022/2023 - účastníci

Bulharsko

 

Bulharský kouč Petrov po domácím debaklu s Gruzií rezignoval

U bulharské reprezentace skončil trenér Jasen Petrov. Třiapadesátiletý kouč rezignoval po nedělní domácí porážce v Lize národů 2:5 s Gruzií. Ve zbývajících dvou červnových zápasech proti Gibraltaru a v Gruzii povede tým sportovní ředitel Georgi Ivanov.  
06.06.2022 | Aktuality | 1 komentář
 

Petrov povede Bulharsko také do bojů v Lize národů

Bulharský fotbalový svaz aktivoval opci v jednoleté smlouvě Jasena Petrova a prodloužil s ním tak spolupráci o další rok. Původní kontrakt měl kouči národního týmu vypršet za 12 dní. Hlavním cílem bude vyhrát skupinu s Gruzií, Severní Makedonií a Gibraltarem v Lize národů...  
08.01.2022 | Aktuality | 1 komentář
21.07.2022 Bulharsko povede Krstajić
Mladen Krstajić převzal bulharskou reprezentaci. Osmačtyřicetiletý bývalý stoper podepsal v Sofii dvouletou smlouvu. Krstajić nahradil Jasena Petrova, jenž začátkem června odstoupil po domácím debaklu 2:5 s Gruzií. Ve zbývajících dvou zápasech Ligy národů poté tým vedl sportovní ředitel Georgi Ivanov. Bývalý hráč Partizanu Bělehrad, Brém a Schalke Krstajič zahájil trenérskou kariéru v roce 2017 hned na lavičce srbské reprezentace. Po propuštění v roce 2019 vedl krátce srbský klub Bačka Topola a Maccabi Tel Aviv. (ČTK)
12.06.2022 V Tbilisi se tleskalo Nedelevovi
Bulharský národní tým byl po vážné nehodě autobusu, při níž málem přišel o život Todor Nedelev, nucen dnes nastoupit k utkání Ligy národů v Gruzii a přítomní fanoušci na tento důležitý detail nezapomněli. V osmé minutě se Nedelevovi, který je po úspěšné operaci hlavy a číslo 8 nosí na dresu, sborově tleskalo. (dnevnik.bg)
11.06.2022 Nedelev je po operaci hlavy
Bulharský reprezentační záložník Todor Nedelev utrpěl zranění hlavy při nehodě týmového autobusu cestou na zápas Ligy národů v Tbilisi a podrobil se operaci. Podle prohlášení fotbalového svazu utrpěl traumatické poškození mozku, operační zákrok dopadl úspěšně. Bulhaři se v Gruzii představí v neděli v utkání skupiny C4. Fotbalovou výpravu po příletu do Tbilisi v pátek večer převážely do hotelu dva autobusy. Řidič jednoho z nich však ztratil nad vozidlem kontrolu a způsobil vážnou nehodu. Devětadvacetiletý Nedelev utrpěl zranění jako jediný, ostatní hráči jsou v pořádku. (ČTK)
06.06.2022 Petrov rezignoval jako kouč Bulharska
Jasen Petrov jen pár minut po šokující domácí prohře 2:5 s Gruzií nabídl svůj post trenéra národního týmu k dispozici. Bulharsko ještě v příštím týdnu čekají zápasy s Gibraltarem a Gruzií. (dnevnik.bg)
Další expres zprávy
Poslední zápas
26.09.Sev. Makedonie - Bulharsko0:1
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina 4
 TýmZB
1.Gruzie616
2.Bulharsko69
3.Severní Makedonie67
4.Gibraltar61