Američané na závěr základní skupiny porazili Írán 1:0 a zajistili si postup do vyřazovací fáze. Jediným gólem rozhodl v závěru prvního poločasu Christian Pulisic, Íránci v závěru svůj tlak využít nedokázali. Pro asijský výběr může být alespoň cenou útěchy ta skutečnost, že ve skupině B byl nakonec lepší než poslední Wales.
V úplném úvodu Íránci nevyužili přímý volný kop, a tak se na individuální výlet vydal Christian Pulisic, který však narazil do jednoho z posledních obránců, kteří mu bránili v cestě. Američané si hned v páté minutě koledovali, Írán dlouho obehrával jejich pokutové území, žádný z centrů však v šanci nepřetavil. Po necelých deseti minutách hry se odražený balon dostal k Musahovi, který si jej zpracoval na prsa a rovnou z první pálil. O několik metrů ovšem přestřelil.
První zajímavější moment si v jedenácté minutě připravili Američané, to když Musah centroval do pokutového území, přesně našel hlavu Christiana Pulisica, jehož pokus skončil v náruči gólmana Baíranvánda. Zanedlouho z pravé strany posílal před branku nebezpečný pas Sergino Dest, i tentokrát však zasáhl íránský brankář. Po půl hodině hry Pulisic vysunul balón na Sargenta, jehož zablokovaný pokus se odrazil k Weahovi. Ten hlavičkoval, pravděpodobně se ale ukvapil, a Baíranvánd měl poměrně snadnou práci. Gól by nicméně zřejmě kvůli pravděpodobnému ofsajdu Sargenta stejně neplatil.
Poslední jmenovaný byl za moment opět vidět, když ve vápně vracel míč pod sebe na Timothyho Weaha, jehož rána z první každopádně mezi tři tyče nezamířila. Ve 38. minutě se ale Spojené státy zaslouženě dočkaly. West McKennie přenesl perfektně míč na pravou stranu, kde pelášil plně rozběhnutý Sergino Dest. Ten hlavou přihrál na malé vápno a Christian Pulisic, i přes fakt, že asi bude muset podstoupit následnou bolestivou srážku, vletěl do souboje a nasměroval míč do sítě.
Chvíli před koncem prvního poločasu mířili Sargent s Weahem do otevřené obrany soupeře, situaci však v předfinální fázi zřejmě překombinovali, a defenziva Íránu tak už stihla zasáhnout. V nastaveném čase dostal přihrávku za obranu Timothy Weah a poslal balon podél vybíhajícího Baíranvánda. Zakončení se od tyčky odrazilo do sítě, všemu ovšem nakonec předcházel velmi těsný ofsajd.
V úvodu druhého poločasu se snažil být aktivnější Írán, na nebezpečnou hlavičku si naskočil novic na hřišti Sámán Ghoddos, jenomže těsně přestřelil. Dlouho na sebe nenechali čekat ani Američané, Aaronson pronikl až do pokutového území, míč před bránu však nedostal. Poté se na hřišti téměř dvacet minut nic nedělo, než dostaly Spojené státy k dispozici přímý kop z půlkruhu. Rozehrávky se ujal Yunus Musah, jeho pokus nicméně vůbec nezačal klesat a zamířil pouze vysoko nad horní tyčku. V 82. minutě se standardky ujali po faulu Weaha Íránci, do zakončení se poté na malém vápně dostal Alí Karimí, jenže zakročil gólman Turner. Svěřenci trenéra Queiroze sice ještě reklamovali ruku, z opakovaných záběrů to ale spíše vypadalo, že se provinil samotný Karimí.
Írán s blížícím se koncem začal svého protivníka více a více mačkat a v 93. minutě se k hlavičce po volném kopu dostal Mortezá Púralígandží, jenž minul jen o pár decimetrů. V osmé nastavené minutě pak ještě zasahoval VAR. Púralígandží prodloužil nákop na Taremího, který se snažil zakončit, ale na hranici pravidel jej zastavil Carter-Vickers. Balón navíc poté Turnerovi propadl mezi nohami a z brankové čáry jej musel odkopnout Zimmerman. Íránci pak reklamovali faul na Taremího, jenže marně. Z postupu do osmifinále se tak mohl radovat výběr USA.