25.02.2012 18:30 CET
3 : 0
(1:0)

Manchester City si hladce poradilo s Blackburnem

Naprostá dominance. Manchester City smetl Blackburn, jako by se nechumelilo, ve zcela exhibičním duchu. Gólem si přitom dodali sebevědomí všichni tři nastoupivší útočníci, Agüero, Balotelli i střídající Džeko. Citizens jsou aktuálně pět bodů před svým rivalem (který má zápas k dobru) a ve velké pohodě.

Poněkud rozpačitě vstoupil do utkání už poslední doma stoprocentní tým napříč šesti elitními ligami. Ve vycházkovém tempu si zrovna nevěděl rady s aktivní a houževnatou obrannou hrou Blackburnu - tedy s výjimkou krásné akce z druhé minuty, kterou zakončoval Balotelli a likvidoval skvělý Robinson. Rover sice ani tehdy nevytrhávali poločasovou bilanci držení míče (83:17!), ale aspoň působili kompaktně a vypadalo to, že ani přemíra centrů do pokutového území ho nerozhází. Ovšem nic netrvá věčně, a tak ve finále Rovers mohli vděčit jen menší smůle Yayi Tourého, jistému Robinsonovi či náhodným malým detailům, že nešli do kabiny za rozhodnutého stavu.

Takhle to bylo po poločase pouze 1:0 díky dobře vedenému protiútoku, který zakončil Kolarov precizním přízemním centrem a Balotelli nesmírně citlivým finálním dotykem. Jinak další podobně geniální kontakt s balonem z dílny Kompanyho nebyl gólový kvůli fantastickému reflexu Paula Robinsona - po něm následovala nepřesná dorážka Tourého, jenž přitom pohotově zareagoval a poprvé se předvedl v jasném světle. Podruhé mu třeba chyběl jediný krůček, aby nakopl směr brána Kolarovův prudký centr. Právě jeho donáška z levé strany mimochodem byla pro City prvního poločasu zcela zásadní; na pravé straně se Johnson tak akorát dostával ke střelbě, přičemž jediný povedený projektil vyrazil do bezpečí Robinson.

Druhý poločas začal podobně jako ten první - velkou šancí ManCity. Tentokrát však s tím rozdílem, že byla proměněná. Výrazně se přitom pod druhý gól podepsal doposud parádně chytající Robinson, jenž pod nijakým tlakem jenom lehce postrčil centrovaný míč za sebe, kde číhal nekompromisní Agüero. Tím se samozřejmě jenom povzbudil dojem ze zápasu, který byl zhruba...tréninkový. Citizens vskutku soupeře hladce přehrávali i na půl plynu, Hart se v bráně musel vyloženě kousat nudou - vždyť ani kloudné střele nečelil.

Do takto pohodového průběhu pak jednou gólovou radostí vstoupil akorát střídající Džeko, jenž si mezi dva soupeře majestátně doskočil pro další famózní centr nejlepšího hráče zápasu Kolarova a nedal Robinsonovi žádnou šanci. Dál už akorát slabě pálil Silva.

Autor: Tomáš Daníček