0 : 1
(0:1)
JJB Stadium, Wigan

ManCity konečně zvládlo venkovní zápas. I když s obtížemi

Poměrně nebojácný a sympatický výkon Wiganu senzační bod proti Manchesteru City nakonec nevynesl. Také popáté v řadě tedy vzájemný zápas favorit ovládl, aniž by inkasoval, a právě na pátý pokus tedy konečně zase Manciniho parta zvítězila na cizí půdě.

Velice slušně odbráněný první poločas měl za sebou Wigan Athletic. Vlastně do 22. minuty Citizens ani nepustil do pořádné šance - problém byl akorát v tom, že právě v tomto okamžiku šel favorit do vedení. Standardní situaci špičkově rozehrál Silva a Džeko obstál jak v hlavičkovém souboji se dvěma protivníky, tak při snaze usměrnit z jeho postavení nelehký míč do sítě. Nakonec se mu to povedlo, rozvlnil ji u zadní tyče, a Latics se veškerý herní plán sesypal. Do té doby nebezpečně kousali vepředu: už ve třetí minutě se ve zmatku možná dala kopat penalta, později Rodallega s Mosesem vykombinovali přesilu soupeře, aby druhý jmenovaný vysoko přestřelil.

Jenže po inkasovaném gólu se už dokonce na domácí, od kterých se nic moc nečekalo, muselo i pískat, jaká to byla mizérie plná do nebe volajících zaváhání v rozehrávce (expertem přes tuto disciplínu se jevil být McCarthy). Ačkoliv si tedy dál Citizens příliš šancí netvořili, zápas už měli plně pod kontrolou a protivníkovi neustále ubírali na sebevědomí precizními a trpělivými kombinacemi. Z nich nakonec ani střela nevzešla - naopak jeden brejk dua Silva-Agüero mohl klidně vyústit v další branku, nebýt pohotového zákroku Al Habsiho.

Druhý poločas už byl v podání Wiganu kompletně inspirativní, Martinez nejspíš v kabině svým svěřencům připomněl, co je to konstantnost výkonu, která je zrovna proti celkům typu ManCity zásadní. Takhle si Latics dovolili jenom jeden významnější oddech mezi 55. a 56. minutou, kdy v jednu chvíli musel Al Habsi čarovat dokonce dvakrát přímo za sebou. Jednou efektně vyrazil Džekovu kroucenou ránu, pak byl na zemi včas pro Silvovu nedůraznou dorážku. O chvíli později to pak byl do třetice ještě Agüero, kdo předvedl dech beroucí sprint skrz tři protivníky, aby mu nakonec zaslouženou koncovku na malém vápně nejapně ukradl Džeko.

Latics se ale vůbec nenechávali zahanbit, dokonce krátce po těchto slabších chvilkách dominovali krátkodobé statistice držení míče. Bohužel pro ně velikánskou, a poslední takovou, šanci nedal McCarthy v 70. minutě, když veledůležitý zákrok levou nohou vytasil z rukávu Hart - dosud poměrně nezaměstnaný člověk. Jinak měl ještě Wigan docela štěstí: to když si v samotném závěru Figueroa zahrál volejbal, aby do samostatného úniku nepustil Agüera, a sudí Atkinson jej za to nepochopitelně počastoval jen žlutým kartonkem.

Autor: Tomáš Daníček