3 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.91 - 3.17 - 2.73

Lampardova družina opět nestačila na Bournemouth, znovu padla o tři branky

Marcus Tavernier (© AFP)

Everton se před reprezentační přestávkou představil na Vitality Stadium a svému soupeři zde měl rozhodně co vracet. V úterý tady totiž vypadl z Ligového poháru po prohře 1:4, jenže místo pomsty nabídlo utkání podobný výsledek. Po gólech Taverniera, Moora a Anthonyho vyhráli The Cherries 3:0.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a už v osmnácté minutě se ujali vedení. Se střelou Solankeho si sice ještě Pickford dokázal poradit, vyrazil ji však pouze před sebe. Tam se k míči dostal Marcus Tavernier a uklidil jej bez problémů za jeho záda. Spoluhráči se na anglického reprezentačního gólmana dívali velmi vyčítavě, projektil Solankeho totiž bylo rozhodně možné chytat.

Už o sedm minut později bylo mužstvu z Liverpoolu ještě hůře. Po velmi sporné situaci, kdy zůstalo na zemi po soubojích v pokutovém území ležet hned několik hráčů, se k hlavičce dostal Tavernier. Těsně před brankovou čárou si na ni naskočil Kieffer Moore a doklepl ji do branky, i přesto, že byl těsně bráněn Mykolenkem.

Druhá půle začala dobrou střelou agilního Taverniera, Jordan Pickford si s ní ale protentokrát dokázal poradit. Hosté se do žádných velkých šancí nedostávali, O'Neilovi svěřenci si svůj náskok v poklidu bránili a dvacet minut před koncem přidali ještě třetí zásah.

Standardní situaci rozehrávál Cook a našel přesně Jaidona Anthonyho, který se po dvou minutách na hřišti postaral o třetí branku, opět hlavou. Zápas se poté bez větších příležitostí dohrál do konce, The Toffies zbyly oči pro pláč, naopak domácí se odlepili od sestupového pásma a po dobu reprezentační pauzy budou nejhůře patnáctí.

Autor: Filip Vítek / livesport.cz