Brazilci doufají, že si Neymar svůj konec po MS 2022 rozmyslí

Brazilci vyjádřili podporu hvězdnému spoluhráči Neymarovi a vyslovili přání, aby přehodnotil zamýšlený konec reprezentační kariéry po mistrovství světa v roce 2022. Devětadvacetiletý útočník se svěřil o svých plánech v dokumentu Neymar & The Line of Kings. Uvedl v něm, že neví, zda má ještě vnitřní sílu pokračovat, a k turnaji v Kataru přistoupí, jako by byl jeho poslední. Ostatní spoluhráči se jej ale zastali a nabídli mu pomoc.

Brazílie bude hájit stoprocentní záznam v Kolumbii

Bude Kolumbie prvním týmem, která přibrzdí suverénní Brazílii? Na Copa América se to málem povedlo, když vítězný gól Brazilců vstřelil až v 10. minutě nastaveného času Casemiro. Byl to mimochodem onen zápas, který se objevil i na stránkách evropských novin kvůli obrovské chybě sudího Pitany, jenž nepřerušením hry po zásahu rozhodčího "daroval" Brazílii vyrovnávací gól. Kolumbijci tak na Brazilce budou mít určitě spadeno.

Venezuela i přes dobrý výkon prohrála se stále stoprocentní Brazílií

Už už to vypadalo, že Brazílie poprvé v kvalifikaci ztratí body, na Ramírezovu trefu z prvního poločasu však nakonec ve druhém poločase dokázala Brazílie třikrát odpovědět a zvítězit. Oba týmy tak stále zůstávají na opačných koncích tabulky.

Brazílie cílí na udržení neporazitelnosti

Reprezentanti Venezuely se nadále trápí a jejich šance na postup jsou už velmi malé. Navíc je nyní čeká Brazílie, která zatím v kvalifikačním cyklu neztratila ani bod a nevypadá to, že by měla body ztratit právě proti poslednímu týmu tabulky.

Nominace Brazílie na kvalifikaci

Nominace Brazílie na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Venezuele, Kolumbii a Uruguayi:

Brazílie nadále v kvalifikaci neztratila ani bod

Peru nedokázalo využít brazilských absencí a prohrálo s Brazílií 0:2. O branky se postarali veterán Éverton Ribeiro a Neymar, který si připsal už 69. gól za reprezentaci a do překonání Pelého mu chybí už jen 9 zásahů. Je navíc otázkou, jestli velice brzy nepřekoná i nový Messiho rekord.

Brazílie bude hrát proti Peru o udržení stoprocentní kvalifikační bilance

Kvůli nedohranému zápasu s Argentinou může Brazílie dále tvrdit, že je v kvalifikaci stoprocentní. Ne sice nejspíš úplně sportovně, důležité jsou však body v tabulce. Dokáže však i bez hvězd z Premier League porazit nevyzpytatelné Peru?

Brazilská policie vyšetřuje čtyři argentinské fotbalisty kvůli lhaní úřadům

Brazilská policie začala vyšetřovat čtveřici argentinských fotbalistů, kvůli nimž se nedohrál nedělní zápas kvalifikace mistrovství světa v Sao Paulu. Hráči jsou podezřelí, že po příletu do země lhali úřadům, aby nemuseli do karantény.

Argentinci odmítli jít v Brazílii do karantény, zápas o MS se nedohrál

V chaos se proměnilo utkání kvalifikace mistrovství světa mezi Brazílií a Argentinou. Zápas v Sao Paulu by po necelých deseti minutách přerušen po zásahu pracovníků zdravotního úřadu, kteří přišli na hřiště v doprovodu policistů. Podle úřadu čtyři argentinští hráči z anglické ligy porušili karanténu, do které měli zamířit v souladu s opatřeními proti šíření koronaviru. Argentinci se krátce nato jako první odebrali do šaten, rozhodčí zhruba hodinu po výkopu zápas ukončil a bude se jím zabývat disciplinární komise.

Jihoamerické Superclásico se obejde bez brazilských hvězd z Premier League

Jeden z nejočekávanějších zápasů kvalifikace je tady. Kvalifikační obdoba slavného Superclásica de las Américas se odehraje v brazilském São Paulu pod dohledem venezuelského sudího Jesúse Valenzuely. V tomto zápase jde však spíš než o důležité body do tabulky o čest a národní hrdost.

Brazilce spasil zkušený Everton Ribeiro

Tato prohra může Chile v konečném důsledku ještě hodně mrzet, Brazílie totiž rozhodně nepřijela v neporazitelné sestavě. Chile navíc mělo po většinu zápasu herní převahu, zradila ho ale finální fáze. Brazílie tak zůstává dále 100%, Chile se krčí až na 7. místě ve skupině.

Chile narazí na oslabenou Brazílii

Zatím suverénní Brazílii čeká velice nepříjemný soupeř, který na domácí půdě není zvyklý prohrávat. Chilané však v kvalifikaci zatím trochu zůstávají za očekáváním a 6 bodů ze 6 zápasů není nic, čím by se dalo chlubit. Mnoha svěřencům trenéra Lasarteho je sice už dost přes 30 let, stále však ukazují, že jejich hlavní devízou je neuvěřitelná bojovnost a výborná fyzická připravenost.

Zenit si vynutil návrat dvou hráčů ze srazu brazilské reprezentace

Brazilskou reprezentaci před nadcházejícími zápasy kvalifikace mistrovství světa opustili útočník Malcom a záložník Claudinho. Jejich návrat si kvůli obavám z koronaviru vynutil Zenit Petrohrad.

LaLiga nechce pustit hráče do Jižní Ameriky

Španělské kluby nechtějí pouštět na reprezentační srazy hráče z Jižní Ameriky. Na vině je prodloužení reprezentačního termínu ze strany federace CONMEBOL a s tím související termínová kolize.

Nominace Brazílie na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Chile, Argentině a Peru: