Budapešť v červené, zelené a bílé, Maďarsko hraje s Bulharskem

Maďarsko zahajuje kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a na úvod hostí Bulharsko. Tomu se vstup nepovedl, doma minulý týden nezvládlo souboj s Černou Horou.

Černá Hora zvládla vyrovnanou bitvu v Bulharsku díky trefě Nikoly Krstoviče

Ostře sledované balkánské derby mezi Bulharskem a Černou Horou dopadlo lépe pro hostující celek, který nakonec udolal svého protivníka nejtěsnějším poměrem 1:0 díky trefě Nikoly Krstoviče necelých pětadvacet minut před závěrečným hvizdem. Do tabulky skupiny G si připsal velmi cenné tři body, jeho cesta za premiérovým postupem na evropský šampionát tak nabrala reálné ambice. Naopak domácímu týmu se tento sen hned na úvod trochu vzdálil.

Bulharsko na úvod kvalifikace sehraje "derby" s Černou Horou

Jednou z nejvyrovnanějších skupin blížící se kvalifikace o ME 2024 se zdá být skupina G, kde se představí hned tři výběry z Balkánského poloostrova a společně s Maďarskem a Litvou si to rozdají o dvě postupová místa. Domácí Bulharsko jen marně vzpomíná na slávu z přelomu tisíciletí, nyní by však rádo dobře začalo proti mírně favorizované Černé Hoře.

Bulhaři díky druhé výhře za sebou obsadili konečné druhé místo

Severní Makedonie po porážce v Gruzii nakonec neudržela ve skupině 4 Ligy C ani druhou příčku, jelikož v přímém souboji s konkurenčním Bulharskem hrála od 14. minuty bez vyloučeného Todora Todoroskiho a po inkasované brance pět minut po změně stran prohrála nejtěsnějším poměrem 0:1. V tabulce tedy klesla na třetí příčku se sedmi body o bod právě za svého pondělního konkurenta.

Severní Makedonie v přímé bitvě o druhé místo přivítá Bulharsko

Ve skupině 4 Ligy C je s předstihem rozhodnuto o všech důležitých věcech a nyní půjde jen o to, kdo skončí na druhém místě tabulky. V o něco výhodnější pozici se nachází domácí Severní Makedonie, která má na kontě sedm bodů, zatímco bulharský celek získal o jeden bod méně a patří mu třetí příčka. V tomto pikantním duelu z Balkánského poloostrova tak hosté potřebují zvítězit, zatímco domácím stačí i remíza.

Bulharsko snadno přetlačilo Gibraltar a nadobro uchránilo účast v Lize C

Bulharsko si doma bez větších problémů poradilo s Gibraltarem a definitivně rozhodlo o své záchraně céčkové úrovně. Svého protivníka za sebou aktuálně nechává na odstup pěti bodů, a pochopitelně že taková ztráta se kolo před koncem zkrátka dohnat nedá. Celek z Pyrenejského poloostrova bude muset do baráže, ještě má naději, jak nespadnout do nejnižší déčkové ligy.

Krstajičův debut na lavičce Bulharska: Proti Gibraltaru míní stvrdit udržení v céčkové lize

Červnový program Ligy národů určil, že Bulharsko ani Gibraltar postoupit výše nemůžou. A oběma celkům tak půjde ve zbývajících dvou utkáních pouze o třetí příčku v tabulce, která je uchová s jistotou v céčkové úrovni. Pokud domácí uzmou tři body, definitivně se o záchranu nebudou muset bát, poněvadž jejich protivník se ze čtvrté příčky prostě nebude moci vymanit.

Gruzie napočtvrté už nevyhrála a s Bulharskem remizovala v bezbrankovém poměru

Gruzie v první polovině tohoto ročníku Ligy národů jasně ovládla čtvrtou skupinu, jelikož ve třech duelech neztratila ani bod a navíc se mohla chlubit vynikajícím skóre 12:2. Před zhruba týdnem v Sofii se odehrál ofenzivní koncert, ve kterém padlo hned sedm branek, tentokráte byl k vidění mnohem opatrnější průběh. Domácí výběr zaznamenal svou vůbec první ztrátu, po bezbrankovém výsledku je jeho náskok na druhou Severní Makedonii už jen tříbodový.

Gruzie si v nedělním utkání s Bulharskem už může zajistit postup do Ligy B

Gruzie v uplynulém ročníku Ligy národů skončila až na třetím místě druhé skupiny Ligy C, nicméně teď v polovině letošního "turnaje" je zatím stoprocentní a má velkou šanci proniknout do druhé výkonnostní kategorie. S devíti body je suverénně ve vedení a před druhou Severní Makedonií má náskok úctyhodných pěti bodů. Pokud v neděli i podruhé porazí Bulharsko a jeho největší rival neporazí doma Gibraltar, tak ho účast v Lize B s jistotou nemine.

Bulharsko pokračuje v trápení, z Gibraltaru si odváží pouze bod za remízu 1:1

Bulharsko ani ve svém třetím zápase tohoto ročníku Ligy národů nedokázalo zvítězit a po nedávném domácím debaklu s Gruzií (2:5) mu tentokráte na půdě trpaslíka z Gibraltaru nepomohla ani výměna trenéra. Favorizovaní hosté se sice dostali do vedení v nastaveném čase prvního poločasu, ovšem jejich houževnatý protivník srovnal krátce po odehrané hodině z pokutového kopu a družina kouče Georgiho Ivanova pak již odpovědět nedokázala.

Bulharsko bude chtít odčinit debakl s Gruzií na půdě trpaslíka z Gibraltaru

Bulharsko bylo před začátkem skupiny 4 Ligy C považováno za jednoho z hlavních kandidátů na postup, ovšem po dvou kolech nemá na kontě ani jednu výhru a v žádném případě to nevypadá, že by ještě mohlo proniknout do vyšší výkonnostní kategorie. V tuto chvíli se nachází na třetím místě tabulky s jediným bodem a za vedoucí Gruzií zaostává o propastných pět bodů, nyní tak nutně potřebuje uspět na půdě největšího outsidera z Gibraltaru.

Bulharský kouč Petrov po domácím debaklu s Gruzií rezignoval

U bulharské reprezentace skončil trenér Jasen Petrov. Třiapadesátiletý kouč rezignoval po nedělní domácí porážce v Lize národů 2:5 s Gruzií. Ve zbývajících dvou červnových zápasech proti Gibraltaru a v Gruzii povede tým sportovní ředitel Georgi Ivanov.

Gruzie šokovala v Razgradu a domácí Bulharsko deklasovala vysoko 5:2

Hodně nečekaný průběh zažili fanoušci v Razgradu, kde se spíše očekávala vyrovnaná bitva od samého začátku až do konce, nicméně k vidění bylo hned sedm branek a vysoké vítězství Gruzie v poměru 5:2 se dá určitě považovat za velké překvapení. Hosté nasázeli všech pět branek během úvodních sedmdesáti minut a celkově si na konto připsali šesté vítězství ze sedmi předchozích utkání, naopak Bulharsko zůstává ve skupině bez jediné výhry.

Naváže Gruzie v Bulharsku na úvodní úspěch?

Snadnou práci měli na úvod Ligy národů Gruzínci, kteří tak neprohráli již šestkrát za sebou. Naopak Bulharsko už téměř stejnou dobu čeká na úspěch, pokusit se o nej může ve vzájemném zápase.

Bulharsko plichtilo se Severní Makedonií, sudí v závěru utkání odvolával penaltu

Souboj dvou blízkých rivalů z Balkánského poloostrova dopadl nerozhodně. Bulharsko se sice ujalo vedení v prvním poločase zásluhou Kirila Despodova, Severní Makedonie však po přestávce dokázala těsné manko stáhnout, a to díky trefě Milana Ristovského. Vstup do nové sezóny Ligy národů tak oba celky nemohou hodnotit ani negativně, ani vyloženě pozitivně.